اخبار رمز ارز

در اینجا نحوه بازگشت بیت کوین به 80 هزار دلار آمده است

قیمت بیت کوین در 15 مارس 8 درصد کاهش یافت و از بالاترین رقم تاریخی 73805 دلار به پایین ترین سطح هفتگی 66786 دلار رسید: روند داده های بازار نشان می دهد که سرمایه گذاران نهنگ می توانند باعث بازگشت اولیه بیت کوین شوند.

بیت کوین در 15 مارس بیش از 120 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را پس از هفته‌ها معاملات افزایشی بیش از حد کاهش داد. با ثابت ماندن تقاضای نهادی، احتمال بازگشت اولیه قیمت BTC به بالای 80000 دلار چقدر است؟

چرا قیمت بیت کوین امروز کاهش یافته است؟

به نظر می رسد کاهش قیمت بیت کوین در 15 مارس ناشی از افزایش بیش از حد معاملات گاوی بوده است. در طول 60 روز گذشته که به تصویب ETF ها برمی گردد، قیمت بیت کوین افزایش قابل توجه 75 درصدی را به ثبت رسانده است که در 15 مارس به بالاترین حد خود یعنی 73805 دلار رسید. در آن دوره، معامله گران صعودی برای تقویت موقعیت های دارای اهرم بالا انباشته شدند. دستاوردها

نهنگ های بیت کوین در میان افت قیمت 8 درصدی 27 میلیارد دلار بیت کوین می خرند - 80 هزار دلار در پیش است؟  - 1
نرخ تامین مالی بیت کوین در مقابل قیمت بیت کوین | منبع: Santiment

مشخصاً، از آغاز ماه مارس، نرخ‌های تامین مالی بیت‌کوین – کارمزدهای قراردادهای آتی دائمی که توسط معامله‌گران بلند مدت اهرمی به دارندگان موقعیت‌های فروش کوتاه پرداخت می‌شود، به طور متوسط ​​0.05 درصد بوده است.

بازارهای آتی بیت کوین بیش از حد گرم شدند زیرا نرخ های تامین مالی برای یک دوره طولانی بالا باقی ماندند و معامله گران را در معرض تماس های مارجین و نقدینگی های گسترده قرار داد. این زمینه را برای نزول سریع 8 درصدی قیمت در 15 مارس فراهم کرد.

نهنگ های بیت کوین در میان افت قیمت 8 درصدی 27 میلیارد دلار بیت کوین می خرند - 80 هزار دلار در پیش است؟  - 2
انحلال بازارهای آتی بیت کوین (BTC)، مارس 2024 | منبع: Coinglass

طبق اطلاعات کل بازار مشتقات گردآوری شده توسط Coinglass، در زمان انتشار در 15 مارس، بیش از 122 میلیون دلار قراردادهای طولانی BTC در 24 ساعت گذشته منحل شده است.

این منعکس کننده یک موج آبشاری فروش اجباری دارایی های BTC لحظه ای است که به عنوان وثیقه برای آن موقعیت های اهرمی نقد شده سپرده شده است. جای تعجب نیست که قیمت بیت کوین بزرگترین ضرر یک روزه خود را از آغاز سال 2024 به ثبت رساند.

نهنگ های بیت کوین به سرعت در حال خرید افت هستند: 27 میلیارد دلار در دو هفته به دست آوردند

افزایش بیش از حد معاملات در بیت‌کوین در دو ماه گذشته، دارایی‌های رمزنگاری پیشگام را در معرض خطر نوسانات شدید قیمت قرار داد که در 15 مارس به افت 8 درصدی متبلور شد زیرا بیش از 120 میلیون دلار موقعیت‌های خرید در عرض 24 ساعت نقد شد.

با این حال، نگاهی دقیق‌تر به سایر نقاط داده‌های زنجیره‌ای حیاتی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی علیرغم کاهش قیمت بیت کوین به خرید سریع خود ادامه می‌دهند.

نمودار Santiment زیر، موجودی انباشته کیف پول‌های نهنگ‌هایی را که در حال حاضر حداقل 10 بیت کوین (700000 دلار) در خود جای داده‌اند، در زمان واقعی نشان می‌دهد.

موجودی کیف پول نهنگ بیت کوین در مقابل قیمت بیت کوین |  مارس 2024
موجودی کیف پول نهنگ بیت کوین در مقابل قیمت بیت کوین | مارس 2024 | منبع: Santiment

نهنگ های BTC در ابتدای مارس 2024 در مجموع 16.08 میلیون بیت کوین داشتند. و در زمان نگارش این مقاله در 15 مارس، این رقم به 16.12 میلیون بیت کوین افزایش یافته است. این نهنگ ها 40000 بیت کوین به ارزش تقریبی 27 میلیارد دلار در قیمت های فعلی به دست آورده اند.

این شامل سه واقعیت قابل توجه است. اولاً، نهنگ ها در نیمه اول مارس 2024 40000 بیت کوین به دست آورده اند که در حال حاضر برابر با کل انباشت در کل ماه فوریه و ژانویه است. ثانیا، آنها اکنون بیش از 83 درصد از کل عرضه بیت کوین در گردش را کنترل می کنند.

و مهمتر از آن، با کاهش 8 درصدی قیمت بیت کوین در 15 مارس، به رهبری انباشت ETF، نهنگ ها به طور محکم موقعیت های صعودی خود را حفظ کردند.

همانطور که در طی یک عقب نشینی قیمت مشابه در 5 مارس مشاهده شد، اگر سرمایه گذاران نهادی روند خرید خود را حفظ کنند، زمان زیادی است که سرمایه گذاران خرده فروشی و معامله گران نوسانی سوداگرانه سرنخ بگیرند و زمینه را برای بازگشت اولیه قیمت فراهم کنند.

پیش بینی قیمت بیت کوین: آیا بیت کوین می تواند به 80 هزار دلار برسد؟

با توجه به اینکه بیت کوین اخیراً از منطقه 74000 دلاری عقب نشینی کرده است، در طی رالی بعدی، گاوها اکنون می توانند اهداف بالاتری نزدیک به 80000 دلار داشته باشند.

با استنباط از داده های بازار که در بالا تحلیل شد، BTC تقاضای قوی را حفظ می کند. و بدون هیچ گونه نوسانات عمده ای در احساسات بازار یا شاخص های کلان اقتصادی، شانس عادلانه ای برای بازگشت اولیه قیمت بیت کوین وجود دارد.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC)، مارس 2024
پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC)، مارس 2024 | منبع: IntoTheBlock

اما در کوتاه مدت گاوها باید از نزول به زیر سطح 65000 دلار جلوگیری کنند. داده های پولی IntoTheBlock نشان می دهد که 576,320 آدرس 366,780 BTC را با قیمت متوسط ​​65,758 دلار به دست آورده اند.

با در نظر گرفتن خوشه بزرگی از دارندگان که بیت کوین را در محدوده قیمتی خریداری کردند، از دست دادن آن سطح پشتیبانی کلیدی 65000 دلاری، می تواند موج دیگری از مارجین فراخوان ها و انحلال های آبشاری را ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا