اخبار رمز ارز

دادستان ها می گویند که اتهامات علیه مدیر عامل سابق سلسیوس باید باقی بماند


دادستان های ایالات متحده درخواست الکس ماشینسکی، مدیر عامل سابق سلسیوس را برای رد دو اتهام جنایی که علیه وی مطرح شده بود، رد کردند.

دادستان ها استدلال کردند که این اتهامات، که شامل تقلب در کالاها و دستکاری بازار می شود، نشان دهنده قصد ماشینسکی برای گمراه کردن سرمایه گذاران در مورد سودآوری پلت فرم کریپتو و شیوه های تجاری خود و دستکاری بازار برای توکن CEL اختصاصی سلسیوس است.

سلسیوس در ژوئیه 2022 اعلام ورشکستگی کرد. ماشینسکی دو ماه بعد از سمت مدیرعاملی استعفا داد.

از آن زمان، دادستان‌ها ادعا کردند که Mashinsky، 59 ساله، سرمایه‌گذاران را در مورد سلامت مالی سلسیوس گمراه کرده و بازار ارزهای دیجیتال را دستکاری کرده است تا از قیمت‌های تورم توکن سود ببرد.

این در نهایت منجر به توقف برداشت مشتری و تشکیل پرونده ورشکستگی شد.

چالش ماشینسکی

در 12 ژانویه، ماشینسکی استدلالی را برای رد دو اتهام جنایی علیه خود ارائه کرد و مدعی شد که اتهامات دوگانه برای کلاهبرداری اوراق بهادار و کالاها متناقض و ناسازگار هستند.

به طور خاص، مشاجره ماشینسکی بر تناقض تلقی برنامه کسب درآمد سلسیوس به عنوان یک امنیت در یک شمارش و یک کالا در یک شمارش دوم استوار بود. این دوگانگی در طبقه‌بندی، همانطور که او استدلال کرد، نه تنها غیرمنطقی بود، بلکه از نظر قانونی نیز غیرقابل پشتیبانی بود، بدون اینکه سابقه‌ای برای اتهام همزمان معاملات قراردادی مشابه اوراق بهادار و کالاها وجود داشته باشد.

علاوه بر این، او عدم شفافیت و موضع ثابت دولت را در مورد اینکه آیا ارزهای رمزپایه در دسته کالاها یا اوراق بهادار قرار می‌گیرند هدف قرار داد.

علاوه بر این، رئیس سابق سلسیوس در دفاع از خود دلیل اتهام دیگری را که بر ادعای دستکاری بازار متمرکز شده بود، زیر سوال برده بود. هدف انتقاد او در اینجا عدم اطلاع منصفانه در مورد ماهیت جنایی رفتار متهم بود.

او بر نیاز به تعریف قوانینی تاکید کرد که افراد معقول را قادر می‌سازد بدون خطر کیفرخواست کیفری تشخیص دهند که کدام اقدامات از نظر قانونی مجاز است و کدام غیر مجاز است – وضوحی که او ادعا می‌کند در اقداماتی که به خاطر آن تحت تعقیب قرار گرفته است وجود ندارد.

ماشینسکی همچنین به سابقه قانونی ناکافی برای نشان دادن این موضوع اشاره کرد که چنین معاملات بازار آزاد می تواند طبق قوانین ذکر شده مجرمانه تلقی شود و او را به طور غیرمنصفانه در برابر عواقب جنایی غیرقانونی آسیب پذیر کند.

در نهایت، او خواستار حذف هرگونه اشاره ای به ورشکستگی سلسیوس از محاکمه اش شد، و پیشنهاد کرد که این اشاره ها غیرمستقیم و غیرقانونی است و ارتباطی با اتهامات واقعی او ندارد.

به‌طور قابل‌توجهی، ماشینسکی از پیامدهای گسترده اصطلاح «ورشکستگی» استفاده کرد، که به عقیده او سوگیری‌های نامطلوبی را ایجاد می‌کند که می‌تواند درک هیئت منصفه را خدشه‌دار کند. به گفته وی، زمینه ظریف چنین تصمیم مالی نباید به بازتاب منفی رفتار او تقلیل یابد.

دادستان ها این ادعا را به چالش کشیده اند که اتهامات باید به دلیل عدم اطلاع رسانی منصفانه رد شود. آنها معتقدند که قوانینی که ماشینسکی تحت آن قرار دارد، آشکارا اعمال فریبکارانه توصیف شده را منع می کند، ادعای ابهام قانونی او را رد می کند، و ادعا می کند که اقدامات او در تضاد با یک بازار عادلانه و آزاد است.

علاوه بر این، دولت استدلال کرد که ارجاعات در کیفرخواست به ورشکستگی سلسیوس مربوط است و نتیجه رفتار متقلبانه ماشینسکی را نشان می دهد.

دادستان ها در موضع خود محکم هستند و از دادگاه می خواهند که درخواست های ماشینسکی را رد کند. آنها ادعا می کنند که شواهد و سابقه کافی برای ادامه پرونده علیه مدیرعامل سابق وجود دارد.

مورد سلسیوس AG پیشرفت خواهد کرد

در ماه آگوست، یک قاضی دادگاه ایالتی منهتن تلاش دیگری از سوی ماشینسکی برای رد دعوی مدنی متهم به کلاهبرداری را رد کرد و به دادستان کل نیویورک اجازه داد تا لتیتیا جیمز پیشروی کند.

مارگارت چان قاضی پرونده جیمز را تقویت کرد و ادعاهای کافی برای نشان دادن اظهارات ماشینسکی به طور بالقوه حامیان درجه سانتیگراد را گمراه کرد.

این شکایت که قبل از اتهامات فدرال ماشینسکی آغاز شد، او را به فریب در مورد امنیت سرمایه گذاری و خطرات متهم کرد که به طور بالقوه صدها هزار نفر را برای سرمایه گذاری میلیاردها در دارایی های رمزنگاری تحت تاثیر قرار داد.

حکم قاضی چان ارتباط احتمالی بین زیان سرمایه گذار و اظهارات نادرست در مورد سلامت مالی سلسیوس را مشخص کرد.

پس از تصمیم دادگاه، جیمز نشان داد که او به دنبال مجازات های قابل توجهی است، از جمله ممنوعیت ماشینسکی از نقش های اجرایی یا هر گونه فعالیت مرتبط با اوراق بهادار در نیویورک.

ما را در Google News دنبال کنیدنوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا