اخبار رمز ارز

خالق Milady، شارلوت فانگ، میلیون ها NFT هک کرد

شارلوت فانگ، نیروی خلاق پشت مجموعه Milady NFT، یک نقض امنیتی بزرگ را در روز شنبه، 16 مارس تایید کرد.

به گفته فانگ، یک هکر ناشناس میلیون‌ها دلار اتر (ETH) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را به‌طور غیرقانونی از خزانه‌داری Remilia، سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) مسئول پروژه Milady Maker منتقل کرده است.

این حادثه امنیتی برای اولین بار از طریق پست Dumpster DAO، کاربر X که پیامی ناراحت کننده از Fang (همچنین به عنوان Krishna Okhandiar شناخته می شود) را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد خزانه Remilia تخلیه شده است، آشکار شد.

Dumpster DAO در حساب دقیق خود تأکید کرد که کیف پول مرموز درگیر در این حادثه نه تنها NFT های ارزشمند را فروخته است، بلکه توانسته است حدود 1 میلیون دلار ETH برداشت کند و آن را به آدرس ثانویه منتقل کند.

در پاسخ به نگرانی‌های روزافزون جامعه کریپتو، به‌ویژه از سوی کسانی که NFT‌های Milady دارند، فانگ به رسانه‌های اجتماعی رفت تا نقض را تأیید کند. فانگ توضیح داد که این هک چندین کیف پول را به خطر انداخته است و به جامعه توصیه می کند که مراقب هرگونه ارتباط مشکوک باشند.

علی‌رغم این نقض، Fang به دارندگان اطمینان داد که مالکیت قرارداد NFT ایمن باقی می‌ماند و در کیف پول‌های سخت‌افزاری ذخیره می‌شود، اگرچه تأثیر مالی فوری شامل NFT‌های مختلف سهامی بود.

کارشناسان امنیت بلاک چین، از جمله آن‌ها در Peckshield، کالبد شکافی این رویداد را آغاز کرده‌اند و انتقال مشکوک قبلی را که ممکن است آغازگر این خرابکاری باشد، مشخص کرده‌اند.

این حادثه اولین بحث جنجالی برای میلادی نیست. اوایل سپتامبر 2023، فانگ فاش کرد که یک توسعه‌دهنده 1 میلیون دلار از هزینه‌های تولید شده را اختلاس کرده است، و اظهار داشت که بازیگر سرکش و سایر افراد درگیر با خشم کامل قانون مواجه خواهند شد.

فانگ در توئیتی درباره اختلاس ادعایی در آن زمان، گفت که توسعه دهنده روی پروژه Bonkler کار می کرد. آنها اظهار داشتند که سرقت بر هزینه های ایجاد شده توسط Remilia از Bonkler تأثیر گذاشته است.

علاوه بر این، توسعه‌دهنده همچنین پایگاه‌های کد را توقیف کرده و با افراد دیگر هم کلام شده است تا کنترل حساب‌های رسانه‌های اجتماعی این پلتفرم را در دست بگیرد.

آنها موفق شدند کنترل اکانت های X MiladyMaker و Remilioniare را در دست بگیرند در حالی که RemiliaCorp را قفل کردند. سازنده از کاربران خواست که حساب ها را به عنوان “در معرض خطر” قرار دهند و دسته های رسمی X را ارائه کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا