اخبار رمز ارز

جهش 353 هزار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی می تواند باعث افزایش بازار ارزهای دیجیتال شود

ارزش بازار جهانی کریپتو در تاریخ 2 فوریه به بالای 1.6 تریلیون دلار بازگشت، زیرا آخرین ارقام حقوق و دستمزد غیرکشاورزی اظهارات اخیر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا را مورد تردید قرار داده است.

ارقام شغلی در آخرین گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی حاکی از آن است که گاوهای کریپتو می‌توانند برای اقدام مثبت قیمتی موقعیت پیدا کنند.

نظرات پاول قیمت ارزهای دیجیتال را به 90 میلیارد دلار کاهش می دهد

در 1 فوریه، ارزش بازار جهانی کریپتو به منطقه 1.5 تریلیون دلار کاهش یافت. این به سختی 48 ساعت پس از اظهارات جنجالی پاول مبنی بر به تعویق انداختن کاهش نرخ بهره پس از مارس 2024، همانطور که به طور گسترده پیش بینی می شد، رخ داد.

«بر اساس جلسه امروز، من به شما می گویم که بعید می دانم که کمیته تا زمان جلسه مارس به سطحی از اطمینان برسد که مارس را زمان انجام آن معرفی کند. اما این باید دید.»

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا

اظهارات پاول پس از جلسه برنامه ریزی شده کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 31 ژانویه بیان شد. این امر موجب عقب نشینی قابل توجهی از دارایی های ریسک، از جمله سهام و بازارهای رمزنگاری شد.

کل ارزش بازار ارز دیجیتال در مقابل بیت کوین (BTC) در مقابل قیمت اتریوم (ETH) پس از بیانیه جروم پاول، 30 ژانویه – 1 فوریه 2024 | منبع: TradingView

در عرض 48 ساعت پس از اظهار نظر پاول، قیمت بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) به ترتیب 5 درصد کاهش یافت، در حالی که کل بازار کریپتو 4.3 درصد سقوط کرد و بیش از 90 میلیارد دلار بین 30 ژانویه و 2 فوریه همانطور که در نمودار نشان داده شده است کاهش یافت. در بالا.

با این حال، سیگنال های زنجیره ای نشان می دهد که سرمایه گذاران اتریوم در مخالفت با عقب نشینی بازار، موقعیت های صعودی خود را دو برابر کرده اند. همچنین، آخرین گزارش رسمی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی که در 2 فوریه منتشر شد، می‌تواند زمینه را برای مرحله بهبود صعودی در روزهای آینده فراهم کند.

گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی انتظارات بازار را تقریباً دو برابر می کند

در 2 فوریه، اداره آمار کار ایالات متحده آخرین نسخه از گزارش ماهانه حقوق و دستمزد غیرکشاورزی خود را منتشر کرد. قبل از آخرین ارقام، داده های اجماع گردآوری شده توسط TradingEconomics نشان می دهد که تحلیلگران بازار 180000 افزایش در مشاغل غیرکشاورزی ایالات متحده را افزایش داده اند.

گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده، 2 فوریه 2024
گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده، 2 فوریه 2024 | منبع: TradingEconomics

ارقام رسمی منتشر شده در 2 فوریه نشان داد که موسسات غیرکشاورزی ایالات متحده 353000 شغل در ژانویه 2024 ایجاد کردند که 92.8 درصد بیشتر از انتظارات بازار بود. نگاهی دقیق‌تر همچنین نشان می‌دهد که این افزایش 20000 شغلی، چهارمین افزایش متوالی ماه به ماه را نشان می‌دهد که به اکتبر 2023 بازمی‌گردد.

نحوه گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده بر بازار کریپتو تاثیر می گذارد

سرمایه گذاران استراتژیک می توانند این داده های شغلی بهتر از حد انتظار را به عنوان یک شاخص بالقوه صعودی برای دارایی های ریسک، از جمله سهام و ارزهای دیجیتال تفسیر کنند. افزایش مشاغل معمولاً نشان دهنده یک اقتصاد بیش از حد گرم است که اغلب باعث کاهش نرخ برای خنک کردن بازار می شود.

این موضوع اظهارات اخیر پاول مبنی بر اینکه فدرال رزرو می تواند کاهش نرخ بهره را فراتر از مارس 2024 که بطور گسترده پیش بینی شده بود به تعویق بیاندازد را مورد تردید قرار می دهد.

در اصل، آخرین گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده برای ژانویه 2024 انتظارات کاهش قریب الوقوع نرخ را در میان سرمایه گذاران افزایش می دهد. این امر می تواند فعالیت معاملاتی صعودی بیشتری را در بازارهای ارزهای دیجیتال در روزهای آینده ایجاد کند.

اقدام قیمت بازار رمزنگاری پس از داده های حقوق و دستمزد غیر کشاورزی، 2 فوریه 2024
اقدام قیمت بازار رمزنگاری پس از داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، 2 فوریه 2024. منبع: TradingView

در زمان انتشار در 2 فوریه، ارزش بازار جهانی کریپتو به 1.6 تریلیون دلار می رسد که روزانه 3.6 میلیارد دلار به آن افزوده می شود. از زمانی که گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی منتشر شد، قیمت بیت کوین به بالای 43000 دلار بازگشته است در حالی که قیمت اتریوم نیز قلمروی 2300 دلاری را پس گرفته است.

این واکنش مثبت رام شده می تواند زمینه را برای چشم انداز صعودی تر در روزهای آینده فراهم کند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا