اخبار رمز ارز

تحلیلی بر پیشبینی افزایش قیمت بیت کوین

با وجود تلاطم اخیر در بازار ارزهای دیجیتال، Pantera Capital افزایش قیمت بیت کوین را در هفته‌های بعد پیشبینی می‌کند. به گفته این شرکت سرمایه گذاری، “Tax Day” (روز مالیات) می تواند یکی از دلایل باشد. علاوه بر این، این شرکت افزود، صنعت ارزهای دیجیتال ممکن است به زودی از بازارهای مالی سنتی جدا شود و تجارت مستقل را آغاز کند.

چند ماه گذشته بیت کوین کاملاً نزولی بوده است. در حالی که بسیاری از طرفداران انتظار داشتند تا پایان سال 2021 با قیمت 100000 دلار معامله شود، سال را زیر 50 هزار دلار به پایان رساند و شروع سال جدید به معنای کاهش بیشتر بود.

24 فوریه یکی دیگر از روزهای معاملاتی منفی بود زیرا درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین منجر به کاهش قابل توجه قیمت این دارایی شد. با این حال، امروز، بیت کوین بیشتر ضررها را جبران کرده است و فقط 39000 دلار است.

Pantera Capital در گزارش خود که “The Next Mega-Trade” نامیده شده است، دلایل خود را بیان کرد که چرا افزایش قیمت بیت کوین به زودی روند خود را از سر می‌گیرد. یکی از آنها نزدیک شدن به “روز مالیات” است که امسال در 18 آوریل است.

این شرکت یادآوری کرد که در سال‌های 2013، 2017، 2020 و 2021 (دوره‌های بزرگ قبلی)، قیمت بیت‌کوین 35 روز قبل از این رویداد به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافت. با این حال، هر بار که دارایی در همان روز مقداری از زمین خود را از دست می داد زیرا سرمایه گذاران برای پوشش مالیات، مقداری دارایی می فروختند.

“این تا حدی منطقی است. بسیاری از معامله گران ارزهای دیجیتال تازه وارد سرمایه گذاری شده اند. شما می توانید تصور کنید که شخصی تا آنجا که می تواند بیت کوین می خرد. از آنجایی که آنها در رمزارز «همه کار» هستند، تنها راه برای جمع آوری پول نقد برای پرداخت صورت حساب مالیاتی، فروش مقداری ارز دیجیتال است. قیمت ها تا روز مالیات کاهش می یابد.

کریپتو می تواند از بازارهای مالی استقلال پیدا کند

افزایش قیمت بیت کوین

Pantera Capital همچنین به سیاست های فدرال رزرو در طول همه گیری COVID-19 اشاره کرد. این شرکت چاپ انبوه ارزهای فیات، دستکاری اوراق خزانه و رهن اوراق قرضه را ترکیبی «به وضوح اشتباه» خواند.

همچنین بانک مرکزی آمریکا را مسئول افزایش تورم و آشفتگی اقتصادی در داخل مرزهای ایالات متحده دانست. Pantera Capital گفت حبابی وجود دارد که می ترکد و به دنبال آن فدرال رزرو مجبور خواهد شد نرخ های بهره را حتی بیشتر افزایش دهد. به گفته دن مورهد، مدیر عامل، این خبر خوبی برای جهان دارایی دیجیتال به نظر می رسد:

“من اعتقاد قوی دارم که بازارها واقعاً این اشتباه را انجام می‌دهند و افزایش نرخ‌های بهره (که فکر می‌کنم کاملاً بدیهی بود که قرار بود اتفاق بیفتد و به وقوع خواهد پیوست) واقعاً برای کریپتو بد نیست. و نسبت به سایر کلاس‌های دارایی، در واقع برای قیمت‌های بلاک چین بسیار عالی است.”

متعاقباً، Pantera Capital معتقد است که صنعت ارزهای دیجیتال به تنهایی به عنوان یک جایگاه مالی ظاهر می شود، به این معنی که نوسانات در بازارهای پولی سنتی دیگر نگران کننده نخواهد بود:

بنابراین، ما فکر می کنیم طی چند هفته آینده، ارزهای دیجیتال اساساً از بازارهای سنتی جدا شده و دوباره به تنهایی شروع به تجارت خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا