اخبار رمز ارز

بازگشت بیت کوین به 42 هزار دلار و شرط بندی ها در جهت فشار کوتاه مدت

بیت کوین  در 11 ژانویه از 42000 دلار عبور کرد، و انتظارات برای یک “فشار کوتاه” جدید افزایش یافت.

طبق داده‌های Cointelegraph و TradingView ، BTC/USD  از نزول روز دوشنبه به 39600 دلار بهبود یافت که اولین شکست آن از مرز 40000 دلار از ماه سپتامبر است.

در حالی که پیش‌بینی‌های روند صعودی  در کوتاه‌مدت امروز وجود نداشت، توجهات بر پتانسیل بازارهای مشتقات برای ایجاد یک «فشار کوتاه» دیگر متمرکز شد.

با وجود قراردادهای باز نزدیک به بالاترین سطح تاریخ، علیرغم رکود و احساساتی که به سوی روند نزولی بیشتر است، یک صعود غافلگیرکننده می تواند تأثیر پوزیشن های شورت را فشرده کند و برای گاوها ایجاد آرامش کند.

همانطور که سایت تجزیه و تحلیل Glassnode در آخرین نسخه خبرنامه هفتگی خود  اشاره می کند، چنین رویدادی به تاخیر افتاده است. پوزیشن های لانگ‌ تقریباً از زمان بالاترین قیمت 69000 دلاری در نوامبر دائماً متضرر شده‌اند و فشارهای بیشتر زمانی رخ می‌دهد که بازار کمترین انتظار نتیجه را دارد.

محققان پیش‌بینی می‌کنند که معامله‌گران کوتاه‌مدت که به‌خاطر بر نداشتن ریسک زیاد متضرر  نشده‌اند، ممکن است خود را کاندیدای فشار کوتاه‌مدت ببینند.

گلس‌نود ادامه داد: چنین رویدادی می‌تواند به لطف تقاضای کم برای بیت‌کوین اسپات و اهرم قراردادهای  باز آتی که نزدیک ۲ درصد از ارزش بازار بیت‌کوین را دارد، تقویت شود.

در پایان خبرنامه آمده است: “شاخص‌های بیش از حد فروش در فعالیت‌های مخارج زنجیره‌ای، یک فشار کوتاه مدت،  در واقع یک راه‌حل کوتاه‌مدت منطقی برای بازار است.”

در همین حال، تحلیلگران جایگزین هایی را برای سود قراردادهای باز بالا در نظر گرفتند که از طریق یک leg دیگر به سمت 30000 دلار حذف شد.

حساب محبوب توییتر Credible Crypto  استدلال کرد، علیرغم اینکه هنوز پاک کردن قراردادهای باز اتفاق نیفتاده است، یک حرکت صعودی غافلگیرکننده می تواند رویدادی باشد که ترکیب بازار را تغییر دهد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش می دهد، 40000 دلار در طول 12 ماه گذشته منطقه قیمتی قابل توجهی از چندین نقطه را تشکیل داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا