اخبار رمز ارز

با کاهش فشار فروش توسط ماینرها، بیت کوین به 50 هزار دلار می رسد

قیمت بیت کوین در 9 فوریه به بالای 47,661 دلار رسید، با چهارمین رویداد نیمه پیش بینی شده بیت کوین که اکنون 70 روز مانده است، اقدامات صعودی بیشتری ممکن است دنبال شود.

روندهای حیاتی داده های زنجیره ای نشان می دهد که ماینرها و سرمایه گذاران استراتژیک بیت کوین تمرکز خود را به رویداد نصف شدن آینده تغییر می دهند، می تواند در پس افزایش اخیر قیمت بیت کوین باشد.

آیا گاوها می‌توانند از افزایش حرکت برای بازپس گیری 50000 دلار سرمایه‌گذاری کنند؟

ماینرهای بیت کوین فشار فروش را 25 درصد کاهش داده اند.

در 9 فوریه، قیمت بیت کوین به اوج بازه زمانی روزانه 47661 دلار رسید. به ازای Coinmarketcap، این بالاترین میزان معامله ارز دیجیتال پیشگام از زمان سرخوشی بازار است که حکم تایید ETF BTC را در 11 ژانویه اعلام کرد.

افزایش اخیر قیمت به تعمیق پذیرش نهادی و استخراج کنندگان بیت کوین و شرط بندی های صعودی قبل از رویداد بعدی هاوینگ نسبت داده می شود.

اکنون، 70 روز دیگر، چهارمین رویداد نصف شدن بیت‌کوین زمانی رخ می‌دهد که تعداد بلاک‌ها در آوریل 2024 به 840000 بلاک برسد و مشکلات پاداش استخراج‌کنندگان را از 6.25 به 3.125 BTC در هر بلوک استخراج شده کاهش دهد.

از لحاظ تاریخی، ماینرها در شبکه‌های اثبات کار مانند لایت کوین (LTC) و دوج کوین (DOGE) معمولاً با نزدیک شدن به تاریخ نصف شدن، تلاش‌های استراتژیکی برای جمع‌آوری ذخایر انجام می‌دهند. به نظر می رسد این پدیده در هفته های اخیر سر خود را در شبکه بیت کوین بالا برده است.

نمودار ماینر به صرافی CryptoQuant تعداد روزانه تراکنش‌هایی را که شامل ماینرهایی است که سکه‌ها را به صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی سپرده‌گذاری می‌کنند، نظارت می‌کند و اساساً به عنوان یک پروکسی برای اندازه‌گیری تغییرات لحظه‌ای در فشار فروش ماینرها عمل می‌کند.

نمودار زیر نشان می‌دهد که تراکنش‌های استخراج‌کننده‌های شناخته‌شده به کیف‌پول‌های دارای میزبانی صرافی از ۲۷۸ به ۲۰۸ بین ۲ تا ۸ فوریه ۲۵ درصد کاهش یافته است.

قیمت بیت کوین (BTC) در مقابل معاملات ماینر به مبادله | منبع: CryptoQuant

هنگامی که ماینرها فشار فروش خود را همانطور که در بالا مشاهده شد کاهش می دهند، بر قیمت دارایی تأثیر مثبت می گذارد. اولاً، تعداد توکن‌های تازه استخراج شده را کاهش می‌دهد و عرضه بازار را کاهش می‌دهد. و مهمتر از آن، نشان دهنده اعتماد ماینرها به چشم انداز قیمت کوتاه مدت دارایی است. هر دوی این عوامل می‌توانند بر سایر سهامداران تأثیر بگذارند تا تمایلی صعودی به خود بگیرند.

نگاهی دقیق تر به نمودار نشان می دهد که ماینرها از 24 اکتبر که به اوج ماهانه 489 تراکنش ماینر به صرافی رسید، موج سپرده های مبادلاتی را کاهش داده اند.

جای تعجب نیست که این کاهش مداوم در روند فروش ماینرها بین اکتبر 2023 تا فوریه 2024 با افزایش قیمت بیت کوین دو رقمی به اوج حدود 48000 دلار همزمان شده است.

با توجه به اینکه این الگوی صعودی همچنان در جریان است، دارندگان بیت کوین می توانند با نزدیک شدن به نصف شدن انتظار افزایش بیشتر قیمت را در 70 روز آینده داشته باشند.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین: شکستن ۴۸۵۰۰ دلار می‌تواند سودهای بزرگ‌تری را تسریع کند

روند داده‌های زنجیره‌ای که در بالا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، نشان می‌دهد که رویداد پیش‌روی نصف شدن، قیمت BTC را در یک مسیر صعودی قرار داده است. از نظر قیمت کوتاه مدت، بیت کوین با مقاومت قابل توجهی در قلمرو 48500 دلاری مواجه است.

داده های جهانی درون/خروج پول (GIOM) IntoTheBlock همه دارندگان بیت کوین موجود را بر اساس قیمت های ورودی تاریخی گروه بندی می کند. در حال حاضر، 717040 آدرس 193130 بیت کوین را با حداکثر قیمت 48335 دلار به دست آورده اند.

با توجه به اینکه این بزرگترین خوشه دارندگان بالاتر از مرز 20 درصد قیمت های فعلی است، BTC با نزدیک شدن قیمت به 48500 دلار می تواند با چالش مهمی روبرو شود.

با این حال، شکست قاطع بالاتر از آن سطح مقاومت کلیدی می‌تواند برای اولین بار از سال 2021، درها را برای صعود به بالای 50000 دلار باز کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC)
پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) | منبع: IntoTheBlock

در مقابل، خرس‌ها می‌توانند این پیش‌بینی خوش‌بینانه را رد کنند، اگر قیمت بیت‌کوین به زیر 40000 دلار سقوط کند. با این حال، همانطور که در بالا مشاهده شد، 3.06 میلیون آدرس، 1.4 میلیون بیت کوین را با حداقل قیمت 42672 دلار به دست آوردند.

برای جلوگیری از سقوط در زیان، آن سرمایه‌گذاران می‌توانند برای پوشش موقعیت‌های خود، خریدهای دیوانه‌وار انجام دهند و احتمالاً باعث بازگشت فوری آن‌ها شوند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا