اخبار رمز ارز

با ظهور سیگنال‌های بازگشت حیاتی، قیمت XRP 20% سود را هدف قرار می‌دهد

قیمت Ripple (XRP) در روز جمعه 26 ژانویه بالای 0.50 دلار است، با زیان ماهانه نزدیک به مرز 20٪، شاخص های بازار نشان دهنده مرحله بازگشت قریب الوقوع است.

از زمان رسیدن به اوج 0.63 دلار در روز افتتاحیه سال 2024، قیمت XRP وارد مرحله تصحیح 19 درصدی شده است زیرا در زمان نوشتن 26 ژانویه به منطقه 0.50 دلار سقوط کرد.

با این حال، سیگنال‌های حیاتی بازار نشان می‌دهد که ششمین دارایی بزرگ رمزنگاری بر اساس ارزش بازار اکنون می‌تواند در آستانه یک مرحله بازگشت بزرگ باشد.

پس از اصلاح یک ماهه، XRP به منطقه فروش بیش از حد نزدیک می شود

دارندگان XRP اصلاح قیمت 19 درصدی را بین 1 تا 26 ژانویه متحمل شده اند. و همچنین احساس تلطیف کلی که پس از تایید ETF بیت کوین نقطه ای، بازار کریپتو را فرا گرفت.

با این حال، پس از یک مرحله اصلاح یک ماهه، شاخص‌های بازار اکنون نشان می‌دهند که XRP در حال نزدیک شدن به قلمرو فروش بیش از حد است و می‌تواند در آستانه یک بازگشت قریب‌الوقوع باشد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) یک شاخص فنی است که در بازارهای مالی برای ارزیابی میزان و سرعت تغییرات اخیر قیمت استفاده می‌شود و به معامله‌گران کمک می‌کند شرایط خرید یا فروش بیش از حد یک دارایی را شناسایی کنند. در مقیاسی از 0 تا 100 اندازه گیری می شود که سطوح بالای 70 نشان دهنده شرایط خرید بیش از حد و سطوح زیر 30 نشان دهنده شرایط فروش بیش از حد است.

در 26 ژانویه، شاخص فنی شاخص قدرت نسبی XRP (RSI) به زیر آستانه 30 سقوط کرد، که نشان می دهد به پایین محلی رسیده است.

شاخص قدرت نسبی ریپل (XRP) در مقابل قیمت | منبع: TradingView

وقتی یک دارایی به مناطق فروش بیش از حد نزدیک می شود، سرمایه گذاران استراتژیک ممکن است زمان مناسبی را برای خرید در پایین در نظر بگیرند. این جریان سریع وجوه به طور ناخواسته باعث بازگشت سرمایه می شود.

نگاهی دقیق تر به نمودار بالا نشان می دهد که 11 سپتامبر 2023، آخرین باری بود که XRP RSI به زیر 30 رسید. و به ویژه، به سرعت پیش از پایان ماه با افزایش قیمت دو رقمی همراه شد.

اگر این الگو تکرار شود، قیمت XRP می تواند در هفته های آتی افزایش قابل توجهی را تجربه کند.

سیگنال زنجیره ای نشان می دهد که ارزش بازار XRP اکنون کمتر از ارزش گذاری شده است

نسبت ارزش شبکه به تراکنش‌ها یکی دیگر از سیگنال‌های حیاتی بازار است که وضعیت کنونی کمتر ارزش‌گذاری شده XRP را برجسته می‌کند. این معیار، ارزش بازار یک دارایی را با ارزش اقتصادی معاملاتی که در حال حاضر در شبکه انجام می شود، مقایسه می کند.

بر اساس آخرین داده‌های جمع‌آوری‌شده از Santiment، نسبت ارزش شبکه به تراکنش‌های XRP (نسبت NVT) در حال حاضر به ۶۲.۱ رسیده است که پایین‌ترین آن در ماه است. این یک نشانه اصلی است که ارزش بازار XRP اکنون در مقایسه با سطح تراکنش های انجام شده در شبکه کمتر از ارزش گذاری شده است.

نسبت ارزش شبکه به تراکنش های ریپل (XRP) در مقابل قیمت
نسبت ارزش شبکه به معاملات ریپل (XRP) در مقابل قیمت | منبع: Santiment

به طور معمول، کاهش نسبت NVT در طول یک روند نزولی قیمت، نشانه‌ای است که نشان می‌دهد کاهش قیمت ناشی از وخامت متناسب در استفاده از شبکه و کشش رشد بنیادی نبوده است.

کاهش سریع نسبت NVT، همانطور که در بالا مشاهده شد، نشان می دهد که دارایی پایه در حال حاضر در مقایسه با مطلوبیت اقتصادی فعلی آن کمتر از ارزش گذاری شده است. این سناریو اغلب در دوره‌های معاملات سوداگرانه منفی گسترده و احساسات نزولی در سطح بازار رخ می‌دهد.

پیش‌بینی قیمت XRP: گاوها می‌توانند 20 درصد سود را هدف قرار دهند

به طور خلاصه، نسبت RSI و NVT هر دو به سمت نزدیک شدن قیمت XRP به قلمرو فروش بیش از حد اشاره دارند. در شرایط فعلی، اکثر دارندگان فعلی با افزایش حاشیه زیان احتمال کمتری برای فروش دارند، در حالی که شرکت‌های جدید استراتژیک ممکن است زمان مناسبی را برای خرید در پایین در نظر بگیرند.

ترکیبی از این عوامل مبتنی بر داده‌ها می‌تواند قیمت XRP را در هفته‌های آتی به یک فاز بازگشتی بزرگ به 0.60 دلار برساند.

شاخص های فنی باند بولینگر نیز این چشم انداز مثبت را تأیید می کند. همانطور که اوضاع پیش می‌رود، قیمت XRP در باند پایین‌تر بولینگر در 0.50 دلار به نقطه معکوس اصلی نزدیک می‌شود.

اگر گاوها بتوانند همانطور که پیش‌بینی می‌شود، بازگشتی داشته باشند، قیمت XRP می‌تواند به میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) در 0.56 دلار برسد قبل از اینکه با یک مقاومت بزرگ روبرو شود. یک شکست قاطع در بالای آن منطقه می تواند منجر به افزایش 20 درصدی قیمت XRP به 0.60 دلار شود.

پیش بینی قیمت ریپل (XRP).
پیش بینی قیمت ریپل (XRP) | منبع: TradingView

با این حال، در صورتی که گاوها نتوانند از 0.50 دلار بازگشتی داشته باشند، اوضاع ممکن است چرخش منفی تری داشته باشد. اگر این حمایت روانی کاهش یابد، قیمت XRP می تواند به شدت به سمت مقاومت روانی بعدی در 0.45 دلار کاهش یابد.

ما را در Google News دنبال کنید

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا