اخبار رمز ارز

بازار پررونق کریپتو هند با موانعی روبرو است

خودی های صنعت نگرانی خود را در مورد مالیات بالای کریپتو در هند با وجود افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین ابراز کرده اند که منجر به افزایش قابل توجه تقاضا در مبادلات ارزهای دیجیتال و افزایش قابل توجه حجم معاملات شد.

CoinDCX، یک پلتفرم رمزنگاری محبوب هندی، شاهد پنج برابر شدن حجم معاملات آن در ماه گذشته بود که از ۵ میلیون دلار در ابتدای فوریه به حدود ۲۵ میلیون دلار در پایان ماه افزایش یافت. سامیت گوپتا، یکی از بنیانگذاران CoinDCX، در مصاحبه اخیر با یک رسانه محلی، The National، این رشد قابل توجه را به مسیر صعودی قیمت بیت کوین نسبت داد.

به همین ترتیب، WazirX، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال بمبئی و بزرگترین صرافی در هند، از ابتدای سال 2024 شاهد افزایش 20 برابری حجم معاملات بود. راجاگوپال منون، معاون وزیرX، افزایش قابل توجهی در ثبت نام کاربران جدید و وب سایت روزانه مشاهده کرد. ترافیک، این افزایش را مستقیما به افزایش قیمت بیت کوین و در نتیجه احساسات مثبت بازار مرتبط می کند.

علیرغم این افزایش علاقه، حجم معاملات به سطح اوج خود بازنگشته است، تا حدی به دلیل مالیات های سنگین تراکنش های ارزهای دیجیتال در هند. در سال 2022، دولت 30 درصد مالیات بر سود ارزهای دیجیتال و مالیات 1 درصد بر همه تراکنش‌ها وضع کرد. این اقدامات بر سرمایه‌گذاری‌های خرده‌فروشی تأثیر گذاشته است، که به گفته منون، به اوج‌هایی که در سال 2021 مشاهده شد نرسیده‌اند. نگرانی‌های مقامات هندی در مورد خطرات مرتبط با تجارت ارزهای دیجیتال، از جمله سوءاستفاده بالقوه برای پولشویی، نیز به رویکرد محتاطانه مقررات کمک می‌کند.

با این حال، برخی از خودی‌های صنعت هنوز رژیم مالیاتی را به‌عنوان تصدیق ضمنی دولت هند از ارزهای دیجیتال به‌عنوان ابزار سرمایه‌گذاری مشروع می‌دانند.

طی دو سال گذشته، صنعت پیشرفت هایی را تجربه کرده است، اولاً اقدام دولت برای گنجاندن صنعت VDA تحت قانون جلوگیری از پولشویی، 2002 (PMLA) […] گوپتا در بیانیه‌ای جداگانه به Crypto.news گفت: با این حال، چالش‌های نظارتی، مانند مقررات مالیاتی که در قانون مالی 2022 معرفی شده‌اند، همچنان یک عامل بازدارنده برای پذیرش بیشتر باقی مانده‌اند.

نیاز به وضوح نظارتی و اطمینان در بازار ارزهای دیجیتال هند برای حفظ تقاضا بسیار مهم است. Sidharth Sogani، بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت تحقیقاتی کریباکو در زمینه ارزهای دیجیتال، همچنین تفاوت بین وضعیت قانونی و قانونی ارزهای دیجیتال در هند را برجسته کرد و اشاره کرد که مقررات به طور قابل توجهی پویایی بازار را تغییر می دهد.

نگرانی‌ها در مورد مقررات ارزهای دیجیتال توسط Nirmala Sitharaman وزیر دارایی هند برجسته شده است، که قاطعانه اعلام کرد که بیت‌کوین (BTC) و سایر دارایی‌های دیجیتال نباید به عنوان ارز در نظر گرفته شوند. Sitharaman مشتاقانه منتظر G20 – متشکل از 19 کشور مستقل، اتحادیه اروپا (EU) و اتحادیه آفریقا (AU) – برای ایجاد یک چارچوب نظارتی جامع برای ارزهای دیجیتال است.

گوپتا افزود: «ما همیشه معتقد بوده‌ایم که Crypto یک طبقه دارایی است و از این منظر از وضوح نظارتی حمایت کرده‌ایم.

علاوه بر این، ما باید ارزشی را که این فناوری به همراه دارد درک کنیم. این همچنین با اظهارات اخیر رئیس SEBI و شری اودی کوتاک که توجه او را به “ظهور بازار جایگزین و نحوه مشروعیت بخشیدن به آن توسط ایالات متحده، بریتانیا و اروپا به عنوان بخش عمده ای از آینده خود جلب کرد، آشکار شد.” ”

گوپتا همچنین بر اهمیت همکاری جهانی میان سیاستگذاران برای ایجاد یک چارچوب نظارتی منسجم و موثر برای ارزهای دیجیتال تاکید کرد. او استدلال کرد که چنین همکاری‌هایی منجر به ادغام منابع، تبادل معنی‌دار دانش و پیشرفت سریع‌تر به سمت ایجاد یک چارچوب نظارتی می‌شود که «آبیتراژ نظارتی» را به حداقل می‌رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا