اخبار رمز ارز

افزایش قیمت 15 درصدی Hedera در معرض خطر به دلیل تسلط معامله گران SHORT

قیمت HBAR در 6 فوریه 15 درصد افزایش یافت و به اوج 20 روزه 0.78 دلار رسید، ساعاتی پس از تایید تیم Hedera توافق 250 میلیون دلاری با وزارت سرمایه گذاری عربستان سعودی.

قرارداد شراکت پنج ساله اخیر هدرا با دولت عربستان سعودی آغازگر اقدامات مثبت قیمتی بوده است. اما به طور قابل توجهی، یک معیار حیاتی بازار نشان می دهد که معامله گران مشتقه می توانند رشد قیمت HBAR را خنثی کنند.

با واکنش سرمایه گذاران به مشارکت عربستان، قیمت هدرا 15 درصد افزایش یافت

قیمت HBAR از زمان اصلاح بازار کریپتو که تاییدیه ETF بیت کوین را در اواسط ژانویه اعلام کرد، روند نزولی داشته است.

سکه بومی بلاک چین هدرا بین 11 ژانویه تا 5 فوریه 22 درصد کاهش یافت، اما پس از اعلام شراکت هدرا با دولت عربستان سعودی در 6 فوریه، این حرکت صعودی شد.

Hedera (HBAR) Price Action از 11 ژانویه تا 7 فوریه 2024. منبع: TradingView

جزئیات این مشارکت یک طرح سرمایه‌گذاری را مشخص می‌کند که شرکت‌ها را قادر می‌سازد راه‌حل‌های فناوری پیشرفته را در استودیوی تازه راه‌اندازی DeepTech Venture در ریاض ایجاد کنند.

در یک چرخش چشمگیر، قیمت HBAR 15 درصد افزایش یافت و از 0.69 دلار به 0.77 دلار در عرض 24 ساعت پس از اعلام افزایش یافت، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است.

معامله گران سوداگرانه شرط های بزرگی را روی اصلاح می گذارند

رالی نادر، هدرا را پس از سه هفته متوالی در پشت پا به اوج 20 روزه رساند. با این حال، یک معیار حیاتی بازار نشان می‌دهد که معامله‌گران سفته‌باز ممکن است مرحله بهبود را از بین ببرند.

معیار نرخ تامین مالی Coinglass نوسانات بلادرنگ کارمزدهای پرداخت شده توسط معاملات بلند مدت و کوتاه در بازارهای مشتقه را دنبال می کند تا موقعیت های قراردادی خود را باز نگه دارد.

نرخ تامین مالی HBAR کاهش قابل توجهی را در مناطق منفی به ثبت رسانده است زیرا فعالیت‌های بازار به صورت صعودی در بازارهای نقدی حرکت کردند. نگاهی دقیق به نمودار زیر نشان می دهد که نرخ تامین مالی در 7 فوریه به پایین ترین سطح 90 روزه 0.02-% رسیده است.

هنگامی که نرخ سرمایه به سرعت در طول یک رالی منفی می شود، اکثر معامله گران سوداگرانه کوتاه مدت کارمزدهای بی سابقه ای می پردازند تا موقعیت آتی خود را باز نگه دارند به امید اینکه در هنگام کاهش قیمت ها سود رزرو کنند.

نرخ سرمایه گذاری Hedera (HBAR) در مقابل قیمت
نرخ سرمایه هدرا (HBAR) در مقابل قیمت | منبع: CoinGlass

اساساً، روند منفی در نرخ های تأمین مالی HBAR نشان می دهد که احساسات غالب در بازارهای مشتقات در مورد پایداری افزایش قیمت تردید دارند. اگر گاوها نتوانند با این موقعیت‌ها مقابله کنند و حرکت صعودی قوی‌تری ایجاد کنند، قیمت‌های نقدی HBAR به زودی در معرض خطر رکود شدید قرار خواهند گرفت.

پیش بینی قیمت HBAR: خرس ها می توانند 0.65 دلار را هدف قرار دهند

با استنباط از روند داده های بازار که در بالا تحلیل شد، تاثیر صعودی مشارکت 250 میلیون دلاری عربستان سعودی بر قیمت هدرا می تواند کوتاه مدت باشد.

و با توجه به اینکه اخیراً در تاریخ 5 فوریه تا 0.67 دلار معامله شده است، قبل از رالی اخیر، خرس ها می توانند در تلاش بعدی به یک نزول جسورانه تر به زیر 0.65 دلار نگاه کنند.

با این حال، شاخص فنی گروه بولینگر نشان می‌دهد که گاوها می‌توانند یک خط حمایتی قدرتمند در اطراف منطقه 0.67 دلاری ایجاد کنند. اما اگر این سطح حمایت نتواند ثابت بماند، یک برگشت نزولی به سمت 0.60 دلار ممکن است در کارت باشد.

پیش بینی قیمت هدرا (HBAR) پس از مشارکت 250 میلیونی عربستان سعودی، فوریه 2024
پیش بینی قیمت Hedera (HBAR) پس از مشارکت عربستان سعودی، فوریه 2024. | منبع: TradingView

از سوی دیگر، اگر گاوها بتوانند بر روی شتاب حاصل از مشارکت عربستان سعودی تمرکز کنند، می توانند با انجام آزمایش مجدد 0.80 دلار، این پیش بینی منفی قیمت هدرا را باطل کنند.

با این حال، همانطور که توسط گروه بالای بولینگر در نمودار نشان داده شده است، یک دیوار فروش در حال پیشروی به قیمت 0.78 دلار می تواند رالی را از بین ببرد.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا