اخبار رمز ارز

استخراج بیت کوین باعث سلامتی و بحران های صوتی در شهر کوچک تگزاس می شود


طبق گزارش TIME، ساکنان Granbury، تگزاس، به دلیل یک عملیات استخراج بیت کوین محلی، با اختلالات، مسائل بهداشتی و بحران های زیست محیطی بی سابقه ای مواجه هستند.

صدای ممتد تاسیسات معدن به یک مصیبت شبانه برای مردم محلی تبدیل شده است، زیرا چندین نفر از ساکنان از میگرن و مشکلات خواب شکایت کرده اند. همچنین گزارش هایی از ناپدید شدن حیات وحش از منطقه به دلیل این صداها وجود دارد.

امکانات استخراج بیت کوین به طور قابل توجهی در سراسر ایالات متحده افزایش یافته است و تگزاس به دلیل انرژی مقرون به صرفه، در دسترس بودن زمین و مقررات مطلوب به عنوان یک مرکز در حال ظهور است. از سال 2023، امکانات ماینینگ ایالات متحده بیش از 35 درصد از نرخ هش شبکه جهانی بیت کوین را تشکیل می دهد. با این حال، این رشد بدون جنبه های منفی همراه نبوده است. حماسه Granbury تأثیر گسترده‌تر گسترش استخراج کریپتو، از تخریب محیط‌زیست گرفته تا افزایش صورت‌حساب‌های آب و برق برای مصرف‌کنندگان را برجسته می‌کند.

“مثل نشستن روی باند فرودگاهی است که جت ها یکی پس از دیگری در حال بلند شدن هستند”

– شریل شادن، یک پرستار بیهوشی به تایم گفت

در ابتدا توسط Generate Capital راه اندازی شد و بعداً توسط آن خریداری شد هلدینگ دیجیتال ماراتون، عملیات مورد بحث اعتراضی را در جامعه برانگیخته است. تلاش‌ها برای کاهش سر و صدا، از جمله یک دیوار صوتی پیشنهادی، تاکنون نتوانسته است آرامشی ایجاد کند و ناامیدی ساکنان را تشدید کرده است. راه های قانونی برای توسل محدود به نظر می رسد، زیرا قوانین ایالتی تسکین کمی در برابر صدای ناهنجار که به دسی بل بسیار بالاتر از سطوح امن می رسد، ارائه می دهد.

جلسه تالار شهر در 29 ژانویه شکایات جامعه را به منصه ظهور رساند و تأثیرات متنوع و شدید آلودگی صوتی این مرکز را به نمایش گذاشت. کیفیت زندگی جامعه از بحران های بهداشتی تا کاهش ارزش بالقوه خانه ها به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

“شهروندان من در رنج هستند”

– جان شرلی، پاسبان شهرستان هود

شرکت Marathon Digital Holdings متعهد شده است که این موضوع را بیشتر بررسی کند. با این حال، از آنجایی که تگزاس با نگرانی‌های تامین برق و چالش‌های زیست‌محیطی دست و پنجه نرم می‌کند، وضعیت در گرانبری به عنوان یادآوری تلخ نیاز به یک رویکرد متعادل برای رشد صنعت و رفاه جامعه است.نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا