اخبار رمز ارز

استارت‌آپ‌های کریپتو در رونق ۴۸۵ میلیون دلاری VC در فوریه پیشرو هستند

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر علاقه فزاینده‌ای به استارت‌آپ‌های ارزهای دیجیتال نشان داده‌اند و در ماه فوریه شاهد افزایش چشمگیر سرمایه‌گذاری‌ها هستیم.

CryptoBriefing با استناد به داده‌های DefiLlama گزارش داد که استارت‌آپ‌های کریپتو در ماه گذشته ۴۸۵ میلیون دلار بودجه دریافت کردند که نشان‌دهنده افزایش ۵.۳ درصدی نسبت به ماه قبل و بالاترین حجم سرمایه‌گذاری در سه ماهه گذشته است.

بخش قابل توجهی از سرمایه به مبلغ 387 میلیون دلار به استارت آپ های مرتبط با زیرساخت اختصاص یافت. قابل توجه ترین سرمایه گذاری توسط a16z انجام شد که 100 میلیون دلار در طول یک دور سرمایه گذاری خصوصی به EigenLayer تزریق کرد. این بزرگترین تخصیص سرمایه خطرپذیر به یک استارتاپ کریپتو در ماه فوریه بود.

EtherFi، یک پلتفرم استیکینگ مایع، نیز سرمایه گذاری قابل توجه 27 میلیون دلاری را در یک دور سری A تضمین کرد. این دور توسط Bullish و CoinFund رهبری شد.

علاوه بر این، پلتفرم پرداخت Oobit با دریافت 25 میلیون دلار، یک دور سرمایه گذاری موفق سری A را به پایان رساند. این دور توسط Tether و CMCC Global رهبری شد.

پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بیش از 48 میلیون دلار سرمایه گذاری در مدت مشابه جذب کردند. Superform Labs، با هدف توسعه بازار بازدهی جهانی، 6.5 میلیون دلار را در دور اولیه به رهبری Polychain Capital به دست آورد.

ابتکار Omega برای ایجاد یک اکوسیستم DeFi در بالای بیت کوین 6 میلیون دلار در یک دور خصوصی با مشارکت Borderless Capital و Blockchain.com دریافت کرد.

برنامه های کاربردی مبتنی بر وب 3 نیز توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کردند و تقریباً 18 میلیون دلار در ماه فوریه تضمین کردند. بیوبل که روی یک اپلیکیشن پیام رسان وب 3 و پلتفرم اجتماعی کار می کند، با 7 میلیون دلار از نهادهایی از جمله Samsung Next و Hashkey Capital، بیشترین سرمایه گذاری را در این بخش دریافت کرد.

بخش بازی نیز با 33 میلیون دلار برای استودیوهای جدید بازی عقب نمانده است. هلیکا، یک استودیوی بازی، در سریال A راند به رهبری Pantera Capital 8 میلیون دلار جمع آوری کرد. سرمایه گذاری قابل توجه دیگر در بازی وب 3 Pixelmon بود که 8 میلیون دلار از Animoca Ventures و Delphi Ventures جذب کرد.

در اوایل ماه سپتامبر، کولین سالیوان، از بازوی سرمایه گذاری رمزنگاری شرکت Brevan Howard Asset Management، به پتانسیل فناوری بلاک چین در بازی اذعان کرد.

با این حال، او همچنین به محدودیت‌های فعلی اشاره کرد، به‌ویژه مسائل مربوط به توان عملیاتی در شبکه‌هایی مانند Solana، که تنها می‌توانند تقریباً 2000 تراکنش در ثانیه را انجام دهند. به گفته سالیوان، این ظرفیت برای میزبانی تجربه های بازی با کیفیت بالا در زنجیره کافی نیست.

علیرغم فعالیت قوی در ماه فوریه، چشم انداز وسیع تری از داده های PitchBook در ماه اکتبر نشان دهنده کندی سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است.

در سه ماهه سوم سال 2023، سرمایه گذاران خطرپذیر 2 میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کردند که نشان دهنده کاهش 63 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 2022 است. همانطور که رابرت لو، تحلیلگر PitchBook اشاره کرد، این کاهش در سطوح بودجه به کاهش حجم معاملات نسبت داده می شود. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا