اخبار رمز ارز

اتریوم به 3.6 هزار دلار رسید، هزینه های بنزین سر به فلک کشید

اتریوم شاهد افزایش قیمت به 3600 دلار بوده است که منجر به افزایش قابل توجه هزینه های گاز در میان افزایش ترافیک شبکه شده است.

بر اساس گزارش Etherscan، کارمزدهای گاز تا ظهر دوشنبه به بیش از 174 gwei رسید که بر معامله‌گران با هزینه‌های قابل توجهی برای تراکنش‌های درون اکوسیستم اتریوم تأثیر گذاشت.

افزایش هزینه ها به طور قابل توجهی بر فعالیت های مختلف تأثیر گذاشته است. به عنوان مثال، تکمیل یک تراکنش معمولی NFT در اتریوم (ETH) بیش از 372.29 دلار در زمان اوج مصرف روز دوشنبه برای کاربران هزینه داشت.

اتریوم به 3.6 هزار دلار رسید، هزینه های گاز سر به فلک کشیده - 1
نمودار 24 ساعته ETH از CoinMarketCap

به طور مشابه، مبادله توکن‌های اتریوم و تراکنش‌های استقراضی هزینه‌های گزافی را تجربه کردند که به ترتیب به ۲۲۰ و ۱۸۶ دلار رسید. اتصال وجوه به یک بلاک چین دیگر به طور متوسط ​​بیش از 70 دلار کارمزد تراکنش داشت.

Uniswap، یک بازیگر کلیدی در اکوسیستم اتریوم، به عنوان بزرگترین مصرف کننده گاز شناخته شد، با بیش از 4.2 میلیون دلار ETH سوزانده شده در تراکنش ها در یک روز. این افزایش کارمزد همزمان با افزایش قابل توجه ارزش در ارزهای دیجیتال و NFT است، به طوری که اتریوم برای اولین بار از اوایل سال 2022 به نقطه عطف 3500 دلار رسید و NFT CryptoPunks به ارزش بیش از 16 میلیون دلار ETH فروخته شد.

زمان‌بندی قبل از ارتقای Dencun اتریوم است که هدف آن کاهش هزینه‌های تراکنش از طریق proto-danksharding است. انتظار می‌رود در 13 مارس، این ارتقاء هزینه‌های گاز را به شدت کاهش دهد، زیرا چندین توسعه‌دهنده لایه 2 پیشنهاد می‌کنند که می‌تواند چنین هزینه‌هایی را تقریباً منسوخ کند.

دیوید سیلورمن، معاون تولید محصولات Polygon Labs، گفت: «ما وارد دنیایی می‌شویم که اکثر کاربران آن اصلاً گاز را تجربه نمی‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا