اخبار رمز ارز

اتریوم از نقطه عطف عبور کرد و سود هفتگی را به 13 درصد رساند

قیمت اتریوم در 9 فوریه از مرز 2500 دلار عبور کرد، اما افزایش تعداد سکه های اتریوم که در قراردادهای سهام سپرده شده اند می تواند آن را حتی بیشتر کند.

قیمت اتریوم در 9 فوریه با عبور از مرز 2500 دلاری دست نیافتنی برای رساندن سود هفتگی خود به 13 درصد، گام بزرگ دیگری برداشت. افزایش سپرده های سهام، احساسات مثبت بازار پیرامون ارتقای Dencun و تایید بالقوه ETF به عنوان کاتالیزورهای صعودی غالب برای قیمت ETH در هفته های اخیر ظاهر شده اند.

آیا گاوها می‌توانند بر روی این حرکت برای بازپس گیری 3000 دلار برای اولین بار در دوران اثبات سهام اتریوم 2.0 (PoS) ایجاد کنند؟

سپرده های سهام اتریوم به نقطه عطف ۲۵ درصدی رسیدند

توسعه دهندگان اتریوم ارتقای Dencun را در شبکه آزمایشی Sepolia در پایان ژانویه راه اندازی کردند که واکنش مثبت فعالان بازار را نشان داد.

با وعده بهبود ظرفیت پردازش تراکنش ها و کاهش هزینه ها، ارتقای Dencun ممکن است توسعه دهندگان و کاربران بیشتری را به اکوسیستم Ethereum DeFi جذب کند. این افزایش کاربرد و پذیرش می تواند تقاضا برای ETH را افزایش دهد و در نهایت قیمت آن را افزایش دهد.

شایان ذکر است، سرمایه‌گذاران موج سرمایه‌گذاری در زنجیره فانوس دریایی ETH2.0 را افزایش داده‌اند، احتمالاً در تلاشی برای پیشبرد سودهای مورد انتظار از بهبود شبکه اخیر و تأیید بالقوه ETF.

سپرده‌های سهام اتریوم از زمانی که به‌روزرسانی Shappela امکان برداشت در آوریل را فراهم کرد، در حال افزایش بوده است، و به نظر می‌رسد که ارتقای موفقیت‌آمیز اخیر Dencun اعتقاد ذینفعان را بیشتر تقویت کرده است.

سرمایه گذاران 588866 ETH دیگر را در قراردادهای سهام Ethereum 2.0 واریز کرده اند، از زمانی که راه اندازی شبکه آزمایشی Dencun در 31 ژانویه اعلام شد.

طبق داده های رسمی از زنجیره بیکن، 29.8 میلیون اتریوم در حال حاضر در قراردادهای سهام زنجیره Ethereum قفل شده است. قابل ذکر است که این میزان 24.7 درصد از کل عرضه اتریوم در گردش است.

Ethereum (ETH) Staking Balances در مقابل Active Validators | منبع: Beaconcha.in

به زبان ساده، یک چهارم از کل سکه های ETH در گردش در حال حاضر در قراردادهای سهام ETH2.0 در زنجیره بیکن توسط اعتبار سنجی شبکه سپرده می شود. این نقطه عطف به دو دلیل اصلی صعودی است.

اولا، افزایش سهام برای هر بلاک چین PoS بسیار مهم است زیرا معماری امنیتی شبکه را بهبود می بخشد. مهمتر از آن، تعداد سکه هایی که به راحتی در دسترس هستند برای معامله در بازارهای نقدی بورس کاهش می یابد.

در حال حاضر، سهامداران ETH نرخ پاداش سالانه 4٪ دریافت می کنند. این ساختار مشوق درآمد غیرفعال، احساسات مثبت بازار می‌تواند باعث تشویق بیشتر سپرده‌های سهام در روزهای آینده شود.

با توجه به احساسات صعودی حاکم بر بازارهای کریپتو، همه این عوامل می‌توانند در هفته‌های آینده قیمت ETH را به مرز 3000 دلار برسانند.

پیش بینی قیمت ETH: موانع احتمالی در 2600 دلار؟

با استنباط از معیارهای زنجیره ای که در بالا تحلیل شد، کمبود بازار ناشی از افزایش سپرده های سهام، قیمت های ETH را در یک روند صعودی قرار داده است. اما از نظر اهداف کوتاه مدت قیمت، معامله گران صعودی با یک مانع بزرگ در منطقه 2600 دلاری روبرو هستند.

داده های جهانی IntoTheBlock' in/out of the money (GIOM) همه دارندگان ETH موجود را بر اساس قیمت های خرید تاریخی آنها گروه بندی می کند. در حال حاضر، 1.3 میلیون آدرس را نشان می دهد که 193130 ETH را با حداکثر قیمت 2555 دلار به دست آورده اند.

این دسته از دارندگان می توانند مقاومت اولیه را در صورت انتخاب برخی از سودها ایجاد کنند زیرا قیمت اتریوم از نقطه سربه سر خود فراتر می رود.

با این حال، اگر گاوها بتوانند شکست قاطع را بالاتر از سطح مقاومت اولیه داشته باشند، صعود به سمت 3000 دلار می‌تواند در کارت باشد.

پیش‌بینی قیمت اتریوم (ETH)، 9 فوریه 2024
پیش بینی قیمت اتریوم (ETH)، 9 فوریه 2024 | منبع: IntoTheBlock

از طرف دیگر، اگر قیمت اتریوم به زیر 2000 دلار سقوط کند، خرس‌ها می‌توانند این پیش‌بینی خوش‌بینانه را رد کنند. با این حال، همانطور که در بالا مشاهده شد، 3.2 میلیون آدرس 3.4 میلیون ETH با حداقل قیمت 2259 دلار به دست آوردند.

برای جلوگیری از لغزش در موقعیت های زیان، این سرمایه گذاران می توانند خریدهای پوششی دیوانه وار انجام دهند، که می تواند ناخواسته باعث بازگشت مجدد شود.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا