صرافی

آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس

 

رابکس صرافی ایرانی می‌باشد که در حوزه رمز ارزها و بلاک چین فعالیت می‌کند. با رابکس این امکان برای شما وجود دارد که معامله‌ای در بستر ایمن انجام دهید و در کم‌ترین زمان ارزهای دیجیتال را بخرید و بفروشید. با آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس در این مقاله در خدمت شما هستیم.

معرفی کامل صرافی رابکس

صرافی رابیکس، صرافی برای انجام معاملات و خریدوفروش رمز ارزها است که رابین، یکی از شرکت‌های بین‌المللی سهام این صرافی را دارد. این صرافی در سال 1392 در تهران تأسیس شد و فعالیت خود را آغاز نمود و در مقایسه با سایر رقبا توانست بسیار خوب فعالیتش را شروع کند.

عمده کار این صرافی در حوزه رمز ارزها و امور مالی است و در زمینه کریپتو کارنسی و بلاک چین نیز فعالیت‌هایی دارد. همه‌ی هدف این صرافی، ایجاد یک پلتفرم مطمئن و ایمن برای کاربران است که بتوانند ارز دیجیتال موردنظر خود را بخرند و بفروشند و ریسک کمتری بکنند.

رابکس (rabex)، از دو کلمه شامل Exchange یعنی صرافی و Rabin یعنی امانت‌دار تشکیل‌شده است. این صرافی توسط افراد متخصص و نخبه دانشگاه‌های برتر کشور مثل صنعتی شریف تأسیس‌شده است. در این مقاله آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس را توضیح می‌دهیم، پس همراه ما بمانید.

آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس
آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس

البته در این زمینه هم خدمات خوبی در اختیار کاربران قرار داده است که این خدمات و امکانات شامل موارد زیر است:

 • کارمزد بسیار مناسب
 • ایجاد کردن پلتفرم ایمن با کاربرد بسیار راحت برای کاربران ارزهای دیجیتال
 • این صرافی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است
 • گفت‌وگو و تعامل کاربران صرافی
 • دادن اطلاعات به کاربران صرافی و کمک کردن به کاربران ارزهای دیجیتال
 • پرداخت خدمات به‌صورت آنلاین
 • پشتیبانی در همه ساعات روز
آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس
آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس

روش ثبت‌نام در صرافی رابکس

 1. 1. ثبت‌نام کردن در سایت رابکس

ابتدا در سایت این صرافی وارد شوید و ثبت‌نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد کنید. فقط با واردکردن نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراهی که از آن استفاده می‌کنید، در این صرافی ثبت‌نام می‌کنید.

 

 1. 2. تائید کردن شماره تلفن همراه

در این قسمت بعد از اینکه اطلاعات درخواست شده را همگی وارد نمودید، یک پیامک کد تائید در آن است برای شما ارسال می‌کنند، آن را در فیلد تعیین‌شده وارد کنید. هنگامی‌که این کد را وارد کردید، حساب کاربری شما ایجاد می‌شود. اگر کد تائید کمی با تأخیر برای شما ارسال شد، مشکلی نیست و اگر کد ارسال نشد، درزمانی که مشخص‌شده است برای گرفتن کد جدید، دوباره درخواست کد بدهید.

آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس
آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس
 1. شیوه احراز هویت در صرافی رابکس

صرافی رابکس بیشتر فعالیتش در زمینه ارزهای دیجیتال و خدمات مالی است. این صرافی جهت مبارزه با سوءاستفاده‌های مالی و پول‌شویی و سرقت اطلاعات کاربران، احراز هویت را برای کسانی که در این صرافی ثبت‌نام می‌کنند، اجباری نموده است و این مژده را به کاربران خود می‌دهد که با خیال راحت در این صرافی ارز بخرند و بفروشند، بدون این‌که اطلاعات آن‌ها درجایی درج پیدا کند.

برای احراز هویت در این صرافی طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. در ابتدای کار توسط همان شماره موبایل و رمزی که برای حساب کاربری خود انتخاب کردید، وارد حساب کاربری خود شوید.
 2. از قسمت منو صفحه سمت راست‌بر اساس تصویری که مشاهده می‌کنید، روی حساب کاربری خود بروید و روی دکمه نارنجی «حساب کاربری ایجاد نشده» بزنید.

۳. اطلاعات خود را که نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، شماره ملی، کد پستی، تاریخ تولد و ایمیل را بر اساس تصویری که می‌بینید، وارد نمایید.

۴. شماره‌ی تلفن ثابت خود را وارد نمایید. پس تمام شدن همه‌ی مراحل احراز هویت و تائید شدن مدارک جهت تائید کردن با آن شماره تماس می‌گیرند.

 1. کارت‌های بانکی که به نام شما است و با آن‌ها می‌خواهید خریدوفروش را انجام بدهید، وارد کنید؛ به این نکته بسیار توجه داشته باشید که درصورتی‌که شماره کارت شما در این قسمت نباشد و با آن کارت خرید کنید، تراکنش شما لغو می‌شود و نمی‌توانید خرید کنید.
 2. در این قسمت باید بر اساس تصویر زیر مدارکی که هویت شمارا تائیدمی‌کند که عکس سلفی ثبت‌نام کننده با کارت ملی و تعهدنامه رابکس می‌باشد، در سایت بارگذاری نمایید.

پیش از فرستادن عکس سلفی و عکس با مدارک به موارد زیر خوب توجه نمایید.

 • کارت ملی شما باید هوشمند باشد.
 • عکس سلفی که ارسال می‌کنید، فتوشاپ نباشد و تغییری در آن ایجاد نکنید.
 • عکسی که ارسال می‌کنید حتماً باید از کیفیت و وضوح زیادی برخوردار باشد.
 • متن دست‌نوشته نیز باید بدون خط‌خوردگی باشد.

«اینجانب (نام و نام خانوادگی) به کد ملی (کد ملی) و به شماره شناسنامه (شماره شناسنامه) ضمن مطالعه و تائید قوانین استفاده از خدمات سایت رابکس متعهد می‌گردم حساب کاربری و حساب بانکی ارائه‌شده به سایت رابکس را عمداً یا سهواً در اختیار اشخاص غیر قرار ندهم و در غیر این صورت، مسئولیت کیفری و حقوقی هرگونه جرم یا تخلف وقوع یافته و جبران خسارات وارده، بر عهده اینجانب است. برای احراز هویت و ارائه تعهد به سایت رابکس. در انتها هم تاریخ روز و امضا باشد»

 1. آخرین مرحله تائید اطلاعات

در انتها بعد از بررسی اطلاعات به‌صورت دقیق، مراحل احراز هویت خود را تکمیل نمایید و مدارک برای تائید برای کارشناس ارسال می‌شود. بعدازآن با شما تماس می‌گیرند. ارسال مدارک به این معنی نیست که هویت شما تائید شده است. بعد از بررسی شدن همه مدارک و در صورت تائید آن‌ها توسط صرافی، با شماره ثابت شما تماس گرفته می‌شود و اطلاعات و هویت شما تائیدمی گردد و مراحل ثبت‌نام به پایان می‌رسد.

آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس
آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس

به این نکته توجه کنید که کاربرانی که می‌خواهند در این صرافی فروش انجام بدهند بدون اینکه احراز هویت نیاز داشته باشند تنها با ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری می‌توانند فعالیت کنند، اما برای کاربرانی که می‌خواهند ارز بخرند برای حفظ امنیت آن‌ها، احراز هویت الزامی است.

 در این مقاله آموزش کامل خریدوفروش در صرافی رابکس را توضیح دادیم و اطلاعاتی از این صرافی کسب کردیم. به‌طورکلی قبل از اینکه به یک صرافی اعتماد کنید حتماً درباره آن تحقیق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا