اخبار رمز ارز

آلودگی صوتی استخراج کریپتو برای ساکنان نیویورک

قطعا شما نیز در خصوص معایب استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها مطالب زیادی شنیده باشید، اما آلودگی صوتی یکی از مشکلات جدید دنیای رمزارزهاست که این روزها گریبانگیر ساکنین شهر ها شده است…

ساکنان شهری به نام North Tonawanda در نیویورک از آلودگی صوتی ایجاد شده توسط یک مرکز استخراج ارز دیجیتال در نزدیکی آن چندان خوشحال نیستند. در خیابان ایری، خیابانی که چندین محله از آن استفاده می‌شود، شهروندان احساس می‌کنند که سطوح سر و صدا منطقه را ناامن می‌کند.

آلودگی صوتی

آلودگی صوتی تاسیسات استخراج کریپتو در نیویورک بسیار زیاد است

یکی از اهالی شاکی، زنی به نام دارلین بولسوور است. او در مصاحبه ای می گوید که تاسیسات استخراج کریپتو، مشکلات زیادی را برای دختر جوانش ایجاد می کند. او گفت:

بزرگترین نگرانی من عامل این آلودگی صوتی بوده است. دخترم با من تماس گرفت و فکر می‌کرد که چه مشکلی در خانه وجود دارد که این صدا در حال رخ دادن است. او از این وضعیت راضی نیست زیرا روی خواب او تأثیر می گذارد. او همچنین می‌گوید این سر و صدا روی سگش تأثیر گذاشته است، به طور کلی این وضعیت، بر کیفیت زندگی او تاثیرات زیادی داشته است.

دبی گوندک ساکن دیگری است که نگران این همه سروصدا است. او همچنین نگران شفافیت تاسیسات استخراج کریپتو است و مدعی است:

“این پروژه برای اولین بار در آگوست 2021 مشخص شد، ولی ما واقعاً احساس می کنیم هیئت برنامه ریزی، بررسی لازم را در مورد این پروژه انجام نداده است، و فکر می کنیم که اگر آنها بررسی های لازم در خصوص نویز، و اثرات زیست محیطی آن انجام داده بودند، اکنون این مشکلات وجود نداشت. نیاز است تا جلسه‌ای در این باره برگزار شود و به‌روزرسانی‌هایی در منطقه‌بندی نیاز است تا به درستی امکانات استخراج بیت‌کوین و هر گونه تسهیلاتی که بلاک چین را تأیید می‌کند، فراهم شود تا از ساکنان در برابر صدا و سایر اشکال آلودگی صوتی محافظت کند.”

گوندک گفت که یکی از اعضای شورا در آن زمان به نام آستین تایلک به دنبال تعلیق تأسیسات استخراج کریپتو بود، اگرچه این موضوع توسط بقیه اعضای گروه رد شد. او نظر می دهد:

“برای اولین بار در شهرمان فرصتی داشتیم و اغلب می خواستیم به مسئولان و ساکنان شهر زمان بدهیم تا واقعاً تحقیق کنند و بفهمند که چه مزایا و معایبی برای جامعه ما خواهد داشت، و متأسفانه، شورای عمومی آن را رد کرد، و ما از گروه های دیگر در سراسر ایالت نیویورک شنیده‌ایم که سر و صدا احتمالاً بزرگترین مشکلی است که آنها تجربه می کنند.”

تایلک که پس از آن شهردار توناواندای شمالی شد، می‌گوید: “آزمایش‌های مختلفی در مورد این صدا انجام شده است و به مردم اطمینان می‌دهد که آسیبی به آنان وارد نخواهد شد.” او می گوید:

قدرت این صدا حدود 50 یا 60 دسی بل است، بنابراین فکر می کنم در مقام مقایسه می‌توان گفت که مانند جاروبرقی است، اما تصور کنید به جاروبرقی نزدیک هستید، درست است؟  این تنها موضوعی است که در محدوده قوانین شهری، باعث ایجاد اختلال زیادی شده است.

برای مشاهده منبع، اینجا کلیک کنید.

 

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا