اخبار رمز ارز

SEC از 17 فرد در طرح رمز ارز 300 میلیون دلاری پونزی اتهام می زند

SEC از 17 فرد به دلیل مشارکت در یک طرح 300 میلیون دلاری Ponzi که سرمایه گذاران عمدتا لاتین تبار را هدف قرار داده است، از طریق به اصطلاح CryptoFX LLC متهم کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اتهاماتی را علیه 17 فرد دخیل در طرح 300 میلیون دلاری پونزی مطرح کرده است که سرمایه گذاران عمدتا لاتین تبار در ایالات متحده و دو کشور دیگر را هدف قرار داده است.

این طرح، همانطور که در یک بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در 14 مارس به تفصیل شرح داده شد، ظاهراً در خارج از هیوستون، تگزاس، بیش از 40000 سرمایه‌گذار در 10 ایالت و دو کشور خارجی را هدف قرار داده است که وعده‌های ثروت قابل توجهی از طریق رمزارزهای “بدون ریسک” و “تضمین شده” را داده است. و سرمایه گذاری های ارزی

این اقدام SEC به دنبال مداخله اضطراری قبلی آن در سپتامبر 2022 است که عملیات CryptoFX را متوقف کرد و چهره‌های کلیدی آن، مائوریسیو چاوز و جورجیو بنونوتو را درگیر کرد.

بر اساس تحقیقات، 17 فرد متهم، از تگزاس، کالیفرنیا، لوئیزیانا، ایلینویز و فلوریدا، متهم به سازماندهی شبکه CryptoFX و جذب سرمایه‌گذاران با بازده بالقوه از 15٪ تا 100٪ هستند. SEC می‌گوید، با این حال، وجوهی که ظاهراً برای تجارت تخصیص داده می‌شود، در عوض «برای پرداخت کمیسیون و پاداش به خود و سرمایه‌گذاران و تأمین مالی سبک زندگی خود» استفاده می‌شود.

SEC اتهامات مختلفی را علیه متهمان مطرح کرده است و آنها را به نقض قوانین مربوط به کلاهبرداری، ثبت اوراق بهادار، ثبت نام به عنوان کارگزار و حمایت از افشاگران متهم کرده است. SEC خاطرنشان کرد که دو نفر از متهمان، لوئیس سرانو و خولیو تافیندر، بدون اعتراف یا انکار گناه، احکام نهایی را پذیرفته اند. آنها موافقت کرده اند که مجموعاً بیش از 68000 دلار جریمه، انفصال و بهره بپردازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا