اخبار رمز ارز

Sam Bankman-Fried، سرمایه گذاران FTX در مقابل تایید کنندگان مشهور

کارآفرین شرمسار سام بنکمن-فرید موافقت کرد که به سرمایه گذاران FTX در دعوای حقوقی آنها با طرفداران مشهور این شرکت، از جمله تام برادی، شکیل اونیل، استفن کری و شوهی اوهتانی، و همچنین ژیزل بوندشن سوپرمدل و لری دیوید، کمک کند.

به گزارش بلومبرگ، Bankman-Fried که در سال 2019 FTX را تأسیس کرد و در سال 2022 باعث ورشکستگی آن شد، موافقت کرده است که در دعوای دسته جمعی همکاری کند.

سلبریتی های برجسته به بازار صرافی ارزهای دیجیتال در اوج خود کمک کردند.

آدام موسکوویتز، وکیل دادگستری دسته جمعی، شکایتی را تنظیم کرد که طرفداران مشهور را به فریب و ادعاهای نادرست در مورد ایمنی دارایی های رمزنگاری متهم کرد.

صرافی کریپتو زمانی از محبوبیت و نفوذ قابل توجهی برخوردار بود، به طوری که Bankman-Fried در استفاده از تأییدیه های افراد مشهور برای تسهیل رشد شهاب سنگی این پلتفرم مهارت نشان داد.

این منجر به ثروت خیره کننده 32 میلیارد دلاری برای بانکمن-فرید شد و FTX را در بین سه صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان قرار داد قبل از اینکه همه چیز از بین برود.

سقوط FTX منجر به موجی از اقدامات قانونی شد که منجر به محکومیت Bankman-Fried به دلیل نقشش در کلاهبرداری از مشتریان صرافی به 25 سال زندان شد.

مدیر عامل سابق نسبت به محکومیت و حکم خود تجدید نظر کرده است و در حال حاضر در بازداشتگاه متروپولیتن در بروکلین نیویورک نگهداری می شود و در انتظار انتقال به زندان است.

این ارقام متهم به تبلیغ اوراق بهادار ثبت نشده در FTX هستند، اتهامی که در صورت اثبات، می تواند پیامدهای عمیقی بر جایگاه قانونی آنها داشته باشد.

افراد مشهور و FTX

شکیل اونیل به طور رسمی در جریان یک بازی NBA در مارس 2023 به شکایت کلاسی FTX رسید.

در این دادخواست ادعا شده است که کمپین بازاریابی “FTX: I Am All In”، که به طور برجسته آنیل را نشان می دهد، به طور فریبکارانه مشتریان را تحت تاثیر قرار داده است تا با FTX درگیر شوند، که منجر به خسارات مالی پس از فروپاشی صرافی شده است.

گزارش شده است که تام بردی در فروپاشی FTX 30 میلیون دلار از دست داده است که عمدتاً از سهام‌های بی‌ارزش تشکیل شده است که بخشی از توافق او با صرافی در سال 2021 زمانی که او به عنوان “سفیر” خدمت می کرد، تشکیل شده است.

بنا بر گزارش ها، بوندشن، همسر سابق او نیز 18 میلیون دلار از سرمایه گذاری های سهام منحل شده مرتبط با FTX متحمل ضرر شده است.

لری دیوید گفت آسوشیتدپرس می گوید که او پس از اینکه همه چیز برای FTX به سمت جنوب رفت، “پول زیادی” از دست داده است. او همچنین خود را «احمق» نامید، زیرا از دوستانش که ظاهراً در مورد کریپتو آگاه بودند و به او اطمینان می‌دادند که شرکت قانونی است، مشاوره می‌گرفت.

سرمایه گذاران درگیر این دعوای قضایی بودند و امیدوارند بخشی از زیان خود را که از فروپاشی FTX متحمل شده بودند، پس بگیرند. Bankman-Fried می تواند در موقعیتی باشد که بتواند ادعای خود را در برابر حمایت کنندگان مشهور تقویت کند.

در صورت تایید قاضی، موافقت آنها منجر به حذف تعهدات مدنی علیه بانکمن-فرید در حال حاضر و آینده خواهد شد. در عوض، مدیر عامل سابق اسناد غیرمجاز را در مورد جزئیات دارایی ها و سرمایه گذاری های خود و همچنین اطلاعات متهمان پرونده مدنی ارائه می دهد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا