اخبار رمز ارز

ETF بیت کوین بلک راک به رکورد ۷۸۸ میلیون دلار ورودی خالص روزانه رسید

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین ETF در روزی که توکن اصلی رمزارز قبل از ردیابی مجدد تا 10 درصد، به بالاترین حد خود دست یافت، مقداری بی‌سابقه پول را در صندوق BlackRock گذاشتند.

ETF بیت کوین iShares BlackRock (IBIT) در 5 مارس 788 میلیون دلار ورودی خالص دریافت کرد که یک رکورد تاریخی جدید برای هجوم روزانه به وسیله سرمایه گذاری ایجاد کرد زیرا معامله گران ظاهراً از افت بازار سرمایه داشتند.

با توجه به SoSoValue، ETF IBIT بیش از 9 میلیارد دلار در تمام دوران ورودی داشته است و نزدیک به 12 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) دارد. AUM توسط بیش از 183000 بیت کوین (BTC) که توسط مدیر دارایی از 11 ژانویه، زمانی که معاملات به طور رسمی افتتاح شد، خریداری شده است.

بزرگ‌ترین ورودی روزانه بلک راک نیز نشان‌دهنده بزرگ‌ترین حجم بیت کوین آن بود که در یک روز نزدیک به 12600 بیت کوین به دست آورد. بالاترین خرید قبلی در 28 فوریه بود که صادرکننده بیت کوین ETF بیش از 10140 بیت کوین را برای صندوق IBIT خود خریداری کرد.

بر اساس crypto.news، بلک راک قصد دارد از طریق صندوق فرصت‌های درآمد استراتژیک خود در ETFهای بیت‌کوین بیشتری سرمایه‌گذاری کند. تایتان وال استریت تنها چند روز پس از اعلام برنامه های بیت کوین ETF خود در برزیل، از طریق یک پرونده در 4 مارس در SEC ایالات متحده اهداف خود را فاش کرد.

بیت کوین ETF
جریان ETF BTC در 5 مارس | منبع: SoSoValue

مدیران دارایی، ETF های بیت کوین را تغییر می دهند

همانطور که IBIT رکورد ورودی را ثبت کرد، GBTC Grayscale همچنان به جریان خروجی خود ادامه داد، زیرا ETF تبدیل شده 332 میلیون دلار کاهش یافت. همه 10 ETF نقطه بیت کوین دارای 648 میلیون دلار ورودی خالص بوده اند، در حالی که سرمایه گذاران بیش از 9 میلیارد دلار از GBTC نقد کرده اند.

موسسات دیگر نیز پس از جمع آوری بیش از 20 میلیارد دلار در AUM محصولات، بدون احتساب GBTC Grayscale، شروع به پریدن روی باند ETF BTC کرده اند. طبق یک داشبورد Dune Analytics، ETF های بیت کوین نقطه ای تقریباً 4 درصد از عرضه فعلی بیت کوین را تشکیل می دهند.

مریل لینچ بانک مرکزی آمریکا، سیتی بانک، یو بی اس و ولز فارگو اعلام کردند که به دلیل تقاضای مشتریان، مشتریان منتخب می توانند ETF های بیت کوین را خریداری کنند. با این حال، مؤسسات قدیمی در ابتدا پس از عرضه از این محصول اجتناب کردند.

ETF بیت کوین بلک راک به رکورد 788 میلیون دلار ورودی خالص روزانه رسید - 1
داده های زنجیره ای BTC ETF | منبع: Dune Analytics، Hildobby


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا