اخبار رمز ارز

CBDC به این زودی در افق نیست

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در شهادت کمیته بانکداری سنا اظهار داشت که فدرال رزرو به هیچ وجه به ارائه توصیه یا پذیرش CBDC نزدیک نیست.

پاول با تاکید بر اینکه هرگونه پذیرش CBDC توسط سیستم بانکی تسهیل خواهد شد، گفت: «فقط بانک‌ها در فدرال رزرو حساب دارند و این راهی است که ما آن را حفظ خواهیم کرد». مردم نیازی به نگرانی در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی ندارند. چنین چیزی به این زودی اتفاق نمی افتد.»

این موضوع به ویژه در میان جمهوری خواهان نگران این موضوع که CBDC می تواند به نظارت دولت بر معاملات منجر شود، بحث هایی را برانگیخته است. این نگرانی در بحبوحه اکتشاف جهانی CBDCها با 130 کشور در حال بررسی پتانسیل آنها است.

علیرغم اکتشاف فدرال رزرو در مورد CBDCها و گزارشی که سال گذشته در مورد پیامدهای آنها منتشر شد، پاول تأیید کرد که فدرال رزرو بدون تایید کنگره CBDC صادر نخواهد کرد. این موضوع در طی پرسشی از سناتور سینتیا لومیس، R-Wyo برجسته شد، که پاول به آن پاسخ مثبت داد.

بحث در مورد CBDCها همچنین به اقدامات قانونی منجر شده است، از جمله لایحه ای که توسط فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس، منع استفاده فدرال CBDC در فلوریدا امضا شده است و لایحه ای که توسط جمهوریخواهان در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان برای منع فدرال رزرو از صدور مستقیم CBDC برای افراد ارائه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا