اخبار رمز ارز

گاسپارینو می‌گوید کریپتو، واحد سایبری در SEC برای خروج آماده می‌شود


چندین وکیل مجری مجرب در حال ترک پست های خود در دارایی های رمزنگاری و بخش سایبری کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هستند.

این به گفته چارلز گاسپارینو، خبرنگار فاکس بیزینس است که در 9 فوریه هشدار داد که رزومه‌های کارکنان فعلی SEC افزایش یافته است – نشانه‌ای از این که بسیاری از آنها به دنبال پریدن از کشتی هستند.

این گزارش در حالی منتشر می شود که جریان های نارضایتی در کنار ادعاهایی در صنعت کریپتو مبنی بر اینکه رئیس آژانس، گری جنسلر، بیش از حد محدود کننده با شرکت ها است، ظاهر می شود.

النور ترت، روزنامه‌نگار فاکس بیزینس اخیراً گزارش داده است که SEC به دنبال افزایش تقاضای بی‌سابقه 2.4 میلیارد دلاری برای تقویت آژانس با اضافه کردن 170 موقعیت کارکنان است. بخشی از این مبلغ برای همان واحدی که با فرسایش احتمالی مواجه است در نظر گرفته شده است.

بر اساس گزارش‌ها، این انتصاب‌ها برای تقویت تسلط SEC بر بازار پیچیده و در حال تحول کریپتو طراحی شده‌اند، علی‌رغم واکنش‌های صنعت به آنچه که به‌عنوان بیش از حد قانون‌گذاری تهاجمی توسط آژانس تلقی می‌شود – به‌ویژه در فضای غیرمتمرکز مالی (defi)، جایی که اعمال قوانین سنتی اوراق بهادار چالش های قابل توجهی برای بازیکنان ارائه کرد.

گمانه زنی ها در مورد آینده گنسلر افزایش می یابد

برای پیچیده شدن موضوع از دست دادن کارمندان باتجربه، چشم انداز سیاسی منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بر عدم اطمینان بیشتر افزوده است.

تحلیلگران بر این باورند که اگر جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن برای دومین بار پس از انتخابات ریاست جمهوری 2024، ریاست جمهوری گنسلر را تا سال 2026 تمدید کند. پیروزی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه، احتمالاً جهت گیری SEC را دوباره تغییر خواهد داد.

درهم تنیدگی نتایج سیاسی با فرمان SEC همچنین سوالات بیشتری را در مورد بی طرفی و اثربخشی استراتژی های نظارتی کمیسیون در صنعت کریپتو در آینده ایجاد می کند.

به طور سنتی، روسای SEC با تغییر در حزب ریاست جمهوری از سمت خود استعفا داده اند، همانطور که با خروج جی کلیتون پس از انتخابات در نوامبر 2020 مشاهده شد. چنین حرکتی معمولاً به منظور تسهیل توانایی رئیس جمهور آینده برای انتصاب رئیس جدید SEC و اطمینان حاصل شود که کمیسیون اکثریت را که منعکس کننده حزب در قدرت است، حفظ می کند.

تحلیلگر صنعت MetaLawMan پیشنهاد کرد که اگر یک نامزد جمهوری خواه مانند رئیس جمهور سابق ترامپ یا فردی دور از دسترس مانند رابر اف کندی جونیور در انتخابات آتی پیروز شود. سوال این است که آیا جنسلر به این سنت دیرینه پایبند خواهد بود یا خیر.

MetaLawMan پیشنهاد کرد که گنسلر، که دوره او به طور طبیعی در سال 2026 به پایان می رسد، ممکن است در برابر استعفا مقاومت کند و از هنجارهای تاریخی فاصله بگیرد.

به گفته وی، این فرضی چالشی منحصر به فرد را ایجاد می کند، زیرا هیچ سابقه ای وجود ندارد که رئیس جمهور یک کمیسر کمیسیون مستقل انتخابات را “به دلیل” در طول انتقال قدرت برکنار کند.

این وکیل معتقد است که نتیجه این بازی شطرنج سیاسی می تواند پیامدهای سنگینی برای بخش ارزهای دیجیتال داشته باشد.نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا