اخبار رمز ارز

چگونه از ارز دیجیتال خود محافظت کنیم

بانک‌های بیشتری به ارزهای دیجیتال چراغ سبز نشان می‌دهند. این بانک ها دقیقاً چه چیزی را به مشتریان ارائه می دهند و چگونه می توانند تصمیم بگیرند که بانک مناسب برای آنها کدام است؟

در دوران پویای مالی کنونی ما، ظهور بانک‌های دوستدار رمزنگاری به احتمال زیاد اجتناب‌ناپذیر بود، اما هنوز هم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، به‌ویژه در میان علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال. این بانک‌ها به بازتعریف نحوه مدیریت دارایی‌های دیجیتال کمک می‌کنند و به عنوان مجرای بین سیستم‌های اقتصادی سنتی و دنیای رو به رشد ارزهای دیجیتال عمل می‌کنند. آنها مدیریت و رشد ارزهای دیجیتال را ساده می کنند و آنها را در دسترس تر و کاربرپسندتر می کنند.

با این زمینه، بیایید 10 بانک برتر ارزهای دیجیتال را که در حال تغییر قوانین در دنیای مالی هستند، بررسی کنیم.

بانک های رمزنگاری دوست چیست؟

بانکداری دوستدار رمزنگاری یک استراتژی مالی نوآورانه است که برای برآوردن نیازهای منحصر به فرد بخش ارزهای دیجیتال در حال توسعه طراحی شده است. این رویکرد فراتر از بانکداری مرسوم است و یک ارتباط انعطاف پذیر بین دنیای مالی سنتی و قلمرو ارزهای دیجیتال برقرار می کند.

این بانک ها از نقش خود به عنوان واسطه در تراکنش های ارزهای دیجیتال فراتر می روند. آنها خدمات تخصصی را متناسب با نیازهای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران و مشاغل به طور یکسان ارائه می دهند. بانک‌های دوستدار ارزهای دیجیتال با ویژگی‌هایی مانند پلت‌فرم‌های معاملات ارز دیجیتال یکپارچه و سیستم‌های مدیریت کیف پول ایمن پیشرفته، ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند تا بتوانند به طور موثر از بازار ارزهای دیجیتال پویا تعامل داشته باشند.

آنها همچنین نقش مهمی در از بین بردن موانع بین مالی سنتی و ارز دیجیتال دارند و یک رابطه همزیستی را ترویج می کنند. این ادغام برای ایجاد یک اکوسیستم اقتصادی که در آن ارزهای مرسوم و دیجیتالی در کنار یکدیگر وجود داشته باشند و مکمل یکدیگر باشند، ضروری است.

کدام بانک ها برای رمزنگاری مناسب هستند؟

بانک‌های دوستدار رمزنگاری نشان‌دهنده تغییری در بخش بانکداری هستند و به طور آشکار ارزهای دیجیتال و کسب‌وکارهای مرتبط با آن‌ها را می‌پذیرند و از آن‌ها حمایت می‌کنند. آنها خدماتی مانند تجارت ارزهای دیجیتال یا ادغام با صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند بایننس یا کراکن را ارائه می‌کنند.

برخی از بانک‌هایی که امکان خرید ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کنند، با ارائه خدمات بیمه‌ای متناسب با کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال، جایگاه خاصی را ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، چندین بانک دوستدار بیت کوین اکنون کارت‌های اعتباری و نقدی ارائه می‌دهند که به کاربران با بازگشت نقدی در خریدهای انجام شده در بیت‌کوین پاداش می‌دهند.

خطرات برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال

کار با بانکی که از ارز دیجیتال پشتیبانی نمی کند، خطراتی را به همراه دارد. به عنوان مثال، هنگامی که بانک نقل و انتقالات را از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، مانند خرید یا انتقال ارز دیجیتال به صرافی‌های رمزنگاری شناسایی می‌کند، ممکن است از مشتری بانک بخواهد که منبع وجوه و هدف خرید ارز دیجیتال را توضیح دهد.

در چنین مواردی، بانک می‌تواند یک حساب را بدون توجه به پاسخ به پیروی از دستورالعمل‌های تعیین‌شده توسط بخش انطباق، مسدود یا برای همیشه ببندد. اگر مشتری یک حساب بانکی جدید ایجاد کند، ممکن است وجوه نیز برای مدتی مسدود شود.

5 بانک برتر دوستدار رمزنگاری در سال 2024

Revolut

Revolut که یک شرکت فین‌تک پیشگام در بریتانیا است، از زمان آغاز به کار خود در سال 2015 در خط مقدم خدمات مالی مدرن بوده است. Revolut که به دلیل رویکرد نوآورانه‌اش شناخته شده است، تجارت ارزهای دیجیتال را در برنامه تلفن همراه خود ادغام می‌کند، به مخاطبان زیادی خدمت می‌کند و از بیش از 50 ارز دیجیتال از جمله بیت‌کوین پشتیبانی می‌کند. اتریوم و سولانا. این باعث می شود این پلتفرم هم برای مبتدیان و هم برای علاقه مندان باتجربه ارزهای دیجیتال مناسب باشد. در زیر محبوب ترین توکن ها در Revolut آمده است:

منبع: وب سایت Revolut

با این حال، شایان ذکر است که برای یک کاربر معمولی، هر تراکنش مرتبط با ارز دیجیتال 1.99 درصد کارمزد دارد که بالاتر از بسیاری از پلتفرم‌های دیگر است. این امر، همراه با خدمات جامع آن، Revolut را به عنوان یک بازیکن مهم اما با هزینه بالاتر در لیست بانک های رمزنگاری دوست قرار می دهد.

وایرکس

Wirex در بازار مالی ارزهای دیجیتال نه به عنوان یک بانک سنتی بلکه به عنوان یکی از بهترین بانک های رمزنگاری دوستدار برجسته است. از زمان آغاز به کار، Wirex تلاش کرده است تا به طور یکپارچه خدمات ارزهای دیجیتال را با پیشنهادات مالی سنتی ادغام کند و یک رویکرد ارز دیجیتال محور را معرفی کند.

مورد اعتماد 6 میلیون مردم از سال 2014 با 20 میلیارد + در معاملات کریپتو

وایرکس

داشتن توکن WXT، ویژگی‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و ویژگی‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را باز می‌کند و Wirex را به یک پلتفرم جامع برای نیازهای مالی سنتی و دیجیتال تبدیل می‌کند.

اگرچه Wirex یک بانک سنتی نیست، اما رویکرد نوآورانه و طیف گسترده خدمات آن را به یکی از همه کاره ترین و ارزآورترین راه حل های مالی تبدیل کرده است.

جونو

Juno که پیشگام در فناوری مالی است، یکی از بانک‌های دوستدار رمزنگاری برای تجارت در نظر گرفته می‌شود که عمیقاً در فضای بلاک چین و کریپتو ادغام شده و چندین سرویس دیجیتال تخصصی را ارائه می‌دهد.

جونو یک حساب بانکی کاربردی برای ارزهای فیات مانند دلار آمریکا در اختیار کاربران قرار می دهد و آن را با کیف پول های رمزنگاری ادغام می کند. این اجازه می دهد تا انتقال نرم از ارز دیجیتال به فیات و بالعکس، پلتفرم همه کاره باشد. در فوریه 2023، Juno خدمات رمزنگاری اصلی خود را پس از توقف یک ماهه از سر گرفت. از سرگیری خدمات پس از مشارکت جونو با متولی ارزهای دیجیتال جدیدش، Zero Hash، صورت گرفت.

مونزو

مونزو، پیشرو در میان بانک‌های آنلاین دوستدار رمزنگاری، به دلیل سادگی و ویژگی‌های کاربر محورش مشهور است و رویکردی پیشرو برای یکپارچه‌سازی ارزهای دیجیتال نشان داده است. در حالی که Monzo به طور مستقیم معاملات ارزهای دیجیتال را ارائه نمی دهد، به مشتریان خود بستری را برای اتصال حساب های بانکی سنتی خود به حساب های مبادله ارزهای دیجیتال ارائه می دهد.

به عنوان یک مشتری Monzo، می‌توانید از طیف وسیعی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای خرید ارزهای دیجیتال، به عنوان بخشی از بانکداری شخصی خود با ما استفاده کنید.»

مونزو

Monzo به مشتریان این امکان را می دهد تا به راحتی حساب های بانکی خود را به صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال مرتبط کنند. این ادغام به مشتریان امکان می دهد دارایی های ارز دیجیتال خود را در کنار تراکنش های بانکی منظم در برنامه Monzo ردیابی و مدیریت کنند و تجربه مدیریت مالی جامعی را ارائه دهند.

الی بانک

Ally Bank، یکی از شناخته شده ترین بانک های آنلاین دوستدار رمزنگاری در ایالات متحده، نمونه ای از یک موسسه بانکی سنتی است که با دنیای کریپتو سازگار است. در حالی که آلی بانک به طور مستقیم خدمات معاملات ارزهای دیجیتال را ارائه نمی دهد، سرمایه گذاری و تراکنش ها را از طریق مشارکت ها و ویژگی های استراتژیک تسهیل می کند.

رویکرد Ally Bank آن را به عنوان یک گزینه بالقوه برای کسانی که در ایالات متحده به دنبال بانکی با خدمات کامل هستند که از فرصت های ارائه شده توسط ارزهای دیجیتال استفاده می کند، قرار می دهد.

بانک‌های دوستدار رمزنگاری در سال 2024: چگونه از ارز دیجیتال خود محافظت کنیم - 2
برنامه های سرمایه گذاری کریپتو منبع: سایت بانک على

نتیجه

برای یک کاربر فعال ارز دیجیتال، داشتن یک بانک وفادار که منافع آنها را درک می کند یک مزیت غیرقابل انکار است. خوشبختانه، زمان هایی که بانکداران محترم بینی خود را با کلمه “کریپتو” چروک می کردند، به تدریج به گذشته تبدیل می شود.

امروزه هنگام جستجوی یک سازمان مالی که آماده ارائه راحت ترین شرایط برای مشتریانی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند، گزینه های مختلفی وجود دارد. این بانک‌ها تراکنش‌ها را در فضای دیجیتال تسهیل می‌کنند و شکاف بین مالی سنتی و دنیای دارایی‌های دیجیتال را پر می‌کنند و تعداد آنها در حال افزایش است. احتمال زیادی وجود دارد که به زودی تعداد بیشتری از آنها وجود داشته باشد و ارزهای دیجیتال به ابزاری آشنا و امن برای سرمایه گذاران و کاربران عادی تبدیل شوند.

سوالات متداول

کدام بانک ها از ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند؟

از جمله محبوب ترین بانک هایی که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند عبارتند از: Revolut، Wirex، Juno، Monzo و Ally.

آیا بانک مرکزی آمریکا دوستدار رمزارز است؟

بله، بانک آمریکا به مشتریان خود اجازه می دهد تا حساب های بانکی تجاری ارز دیجیتال باز کنند و از کارت های اعتباری یا نقدی خود استفاده کنند.

چه بانک هایی بیت کوین را می پذیرند؟

به طور کلی، تمام بانک هایی که از سپرده ها و پرداخت های ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند، بیت کوین را نیز می پذیرند. از جمله الی است بانک، BankProv، برنامه نقدی، Quontic و موارد دیگر.

دوستدارترین بانک های رمزنگاری کدامند؟

BankProv که با نام‌های Provident Bank، Ally Bank نیز شناخته می‌شود، بانک‌هایی هستند که در ایالات متحده رمزنگاری دوست دارند. فهرست بانک‌های دوستدار رمزنگاری در اروپا شامل SEBA Bank، Fidor Bank، Solaris Bank و Bank Frick است.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا