اخبار رمز ارز

وکیل ارشد Coinbase از SEC می خواهد که ETF های اتریوم را تأیید کند

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی Coinbase می گوید که SEC هیچ دلیل قانع کننده ای برای رد درخواست های راه اندازی ETF اتریوم ندارد.

گروال در پست X خود حقایق حیاتی را در مورد اتریوم فاش کرد و بر پذیرش گسترده آن در بین میلیون‌ها آمریکایی از زمان آغاز به کار آن در سال 2015 و نقش اصلی آن در اکوسیستم ارزهای دیجیتال تاکید کرد.

به گفته وکیل کوین‌بیس، SEC سال‌ها است که اتریوم (ETH) را به عنوان یک کالا و نه یک امنیت در نظر گرفته است. CFTC و دادگاه های فدرال به اتفاق آرا تایید کرده اند که دارایی دارای این وضعیت است.

وکیل کوین بیس به اظهارات مدیر امور مالی شرکت، ویلیام هینمن، در سال 2018 اشاره کرد. او همچنین سخنرانی گری گنسلر، رئیس SEC در مقابل کنگره، قبل از اینکه به عنوان رئیس کمیسیون منصوب شود را به یاد آورد. گنسلر در اظهارات خود موضع مشابهی اتخاذ کرد.

گروال تاکید کرد که اتریوم باید معیارهای تست Howey را که اوراق بهادار را تعریف می کند، برآورده کند. او به ثبات در نظارت بر دارایی، از جمله فهرست شدن آن در بورس های آتی تحت نظارت CFTC از سال 2021 اشاره کرد.

با توجه به مقررات تعیین شده، گروال از SEC خواست تا موانع غیرضروری برای تایید ETF های نقطه ای اتریوم ایجاد نکند. او تاکید کرد که تردیدها در مورد وضعیت نظارتی ETH با یک سابقه طولانی در تضاد است و می تواند اعتماد سرمایه گذاران را تضعیف کند.

دارایی‌های دیجیتالی مانند ETH که شامل تعهدات قراردادی مستمر مرتبط با یک شرکت تجاری نیستند، «قراردادهای سرمایه‌گذاری» یا «اوراق بهادار» نیستند.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس

نظر گروال در پاسخ به تصمیم تنظیم کننده در 20 مارس مبنی بر به تعویق انداختن حکم در مورد برنامه ETF اتریوم VanEck بیان شد. این بخش دوره بررسی را تا 23 مه تمدید کرده است و نظرات عمومی را درخواست کرده است. پیش از این، کمیسیون بر اساس پیشنهادات مشابه به نتایج مشابهی رسیده بود.

فرانکلین تمپلتون، بلک راک، فیدلیتی، و اینوسکو با گلکسی نیز در مسابقه راه اندازی یک ETF بر اساس ETH شرکت می کنند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا