اخبار رمز ارز

قیمت بیت کوین هنگام فروش ماینرها، به خصوص قبل از نصف شدن، بیشتر می شود: Bitfinex

کاهش اخیر ارزش بیت کوین به زیر 43000 دلار تحت تأثیر استخراج کنندگان ذخایر خود قرار گرفته است.

طبق گزارش Bitfinex، این روند تا حد زیادی به دلیل تایید SEC از ETF های بیت کوین نقطه ای است و ماینرها را وادار می کند از موقعیت های خود خارج شوند یا از آنها استفاده کنند.

این گزارش نشان می دهد که رویداد قریب الوقوع نصف کردن، که پاداش ماینرها را کاهش می دهد و سودآوری را تحت تاثیر قرار می دهد، انگیزه این فروش است.

نمودار 1 ماهه قیمت BTC از CoinGecko.com

تحلیلگران Bitfinex اشاره کرده اند که فروش برای ماینرها استراتژیک است و به آنها اجازه می دهد در ارتقاء زیرساخت سرمایه گذاری کنند. این حرکت نقش حیاتی ماینرها را در تأثیرگذاری بر نقدینگی بازار بیت کوین (BTC) و کشف قیمت برجسته می کند.

قابل توجه است که کاهش قابل توجهی در ذخایر ماینرها پس از تاییدیه ETF وجود داشته است که نشان دهنده یک رکورد تاریخی در خروجی کیف پول است. این نشان دهنده فروش بالقوه بیشتر است.

رویداد هاوینگ آتی که برای ماه آوریل برنامه ریزی شده است، پاداش ماینرها را از 6.25 بیت کوین فعلی به 3.125 بیت کوین در هر بلوک به نصف کاهش می دهد. تقریباً هر چهار سال یا پس از استخراج هر 210000 بلاک، نصف شدن برای کاهش هجوم بیت‌کوین‌های جدید و در نتیجه افزایش کمیاب آن‌ها در طول زمان طراحی شده است. این مکانیسم بخشی جدایی ناپذیر از پروتکل بیت کوین است که با کنترل و محدود کردن عرضه، ارزش آن را حفظ می کند.

با توجه به شمارش معکوس NiceHash.com، نصف شدن بیت کوین تقریبا کمتر از 68 روز باقی مانده است، اما زمان بندی به سرعت و سختی زمان های بلاک بستگی دارد.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا