اخبار رمز ارز

دادگاه فدرال SEC را به دلیل سوء رفتار فاحش در پرونده Debt Box تحریم می کند

یک دادگاه منطقه ای ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را به دلیل نشان دادن «بد حسن نیت» در اقدامات قانونی خود علیه Debt Box، شرکتی که متهم به اجرای یک طرح تقلبی 50 میلیون دلاری ارزهای دیجیتال است، تحریم کرد.

تصمیم دادگاه، که توسط قاضی رابرت جی شلبی در 18 مارس بیان شد، نشان می‌دهد که SEC در دادخواست اوت خود به منظور تامین یک دستور منع موقت (TRO) و مسدود کردن دارایی‌های Debt Box، با ادعای اینکه این شرکت در فعالیت‌های کلاه‌برانگیز شرکت کرده است، شواهد نادرست را نشان می‌دهد. ارائه دهنده مجوزهای استخراج نرم افزار.

SEC ادعا کرد که Debt Box 720,000 دلار به خارج از کشور منتقل کرده است و قصد دارد به امارات متحده عربی فرار کند و به طور بالقوه دارایی های بیشتری را به خارج از کشور منتقل کند. بعداً مشخص شد که این ادعاها نادرست ارائه شده است، و قاضی شلبی متوجه شد که انتقال ادعایی خارج از کشور واقعاً در ایالات متحده رخ داده است.

پرونده قاضی شلبی از کمیسیون SEC به دلیل “سوء استفاده فاحش از قدرت” و به دلیل تضعیف یکپارچگی روند قضایی با ارائه شواهد عمدی نادرست و گمراه کننده انتقاد می کند.

شلبی گفت: «اعتماد بد به غیرقابل تفکیک رفتار توهین‌آمیز و تحریم هزینه‌ها و هزینه‌های وکلا برای همه هزینه‌های ناشی از آن رفتار مناسب است».

این شکست قانونی برای SEC پس از آن رخ داد که آژانس در ابتدا درخواستی برای رد پرونده بدون پیش داوری ارائه کرد، درخواستی که قاضی شلبی آن را رد کرد. زمانی که قاضی در ماه دسامبر «حکم دلیل نشان دادن» را صادر کرد و کمیسیون SEC را مجبور کرد تا اقدامات خود را توجیه کند، این پرونده تغییر کرد. در پاسخ، SEC به عدم دقت در ارائه حقایق خود در جلسه استماع ماه ژوئیه اعتراف کرد و ناتوانی خود را در اصلاح سریع اطلاعات نادرست تصدیق کرد.

رئیس اجرای SEC، گوربیر گروال، از قاضی شلبی به دلیل عدم دقت عذرخواهی کرد و به دادگاه اطمینان داد که اقدامات لازم را برای جلوگیری از اشتباهات مشابه در آینده انجام می دهد، از جمله جلسات آموزشی اجباری برای کارکنان از ژانویه 2024. هدف این اقدامات حفظ استانداردهای مناسب در جستجوی امداد اضطراری است.

پیامدهای پرونده Debt Box فراتر از پیامدهای قانونی فوری آن است و نگرانی های صنعت گسترده تر را در مورد موضع نظارتی تهاجمی SEC در مورد ارزهای دیجیتال تحت ریاست گری جنسلر برجسته می کند. منتقدان استدلال می کنند که رویکرد Gensler اقدامات قانونی را بر توسعه مقررات شفاف و شفاف اولویت می دهد که بر احساسات صنعت و اعتماد به فرآیند نظارتی تأثیر می گذارد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا