اخبار رمز ارز

دادگاه استرالیا علیه استارتاپ کریپتو Block Earner حکم داد


یک دادگاه استرالیایی با کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) در یک مناقشه حقوقی مربوط به استارتاپ کریپتو Block Earner طرف شده است.

دادگاه تشخیص داد که Block Earner با ارائه یک محصول مالی بدون مجوز، قانون شرکت های استرالیا را نقض کرده است و در نتیجه بخش های 601ED و 911A قانون را نقض می کند.

ASIC بر Block Earner برتری دارد

در نبرد حقوقی اخیر بین استارت آپ ASIC و کریپتو؛ Block Earner، ASIC پیروز شد زیرا دادگاه به نفع آن رای داد.

دادگاه دریافت که پیشنهاد محصول Block Earner قانون شرکت های استرالیا – به ویژه بخش های 601ED و 911A را نقض می کند. در این حکم، قاضی ایان جکمن تشخیص داد که Block Earner بدون مجوز خدمات مالی ضروری استرالیا فعالیت می‌کند و این قانون را نقض می‌کند.

علاوه بر این، مشخص شد که این شرکت یک طرح سرمایه گذاری مدیریت شده ثبت نشده مرتبط با محصول خود را اجرا کرده است.

این حکم که در 31 ژانویه صادر شد، درخواست ASIC را برای صدور حکم علیه محصولات “Earner” و “Access” Block Earner تشریح کرد. در حالی که محصول “Access” هنوز در دسترس است، محصول “Earner” در نوامبر 2022، تنها هشت ماه پس از عرضه در مارس همان سال، متوقف شد.

ASIC همچنین اظهار داشت که هر دو محصول ارائه شده توسط Block Earner به دلیل ویژگی‌هایی که شبیه یک طرح سرمایه‌گذاری مدیریت شده است، به عنوان محصولات مالی واجد شرایط هستند.

ASIC همچنین استدلال می‌کند که این طبقه‌بندی نشان‌دهنده تخلف Block Earner از بخش‌های مربوطه قانون شرکت‌ها است، زیرا این شرکت فاقد مجوز خدمات مالی استرالیا (AFSL) است. ASIC ادعا می کند که اگر محصولات Earner یا Access محصولات مالی یا طرح های سرمایه گذاری مدیریت شده تلقی شوند، Block Earner به ترتیب بخش های 911A و 601ED (5) قانون را نقض کرده است.

پس از بررسی کامل استدلال‌های ASIC و Block Earner، به نمایندگی از بنیانگذار و مدیرعامل آن، چارلی کارابوگا، یک قاضی استرالیایی به نفع ASIC رای داد.

قاضی با اظهارات ASIC موافقت کرد و تأیید کرد که تنظیم کننده با موفقیت نقض بخش های 601ED و 911A قانون را در مورد محصول Earner نشان داده است. قابل توجه است که قاضی مشاهده کرد که ASIC ادعاهای مشابه در مورد محصول Access را اثبات نکرده است.

این تصمیم نشان دهنده اولین اقدام قانونی موفق ASIC علیه یک شرکت رمزنگاری است.

ASIC در حال جنگ علیه کلاهبرداری های رمزنگاری است

در سپتامبر 2023، ASIC – ناظر مالی استرالیا – یک برنامه چهار ساله جدید را اعلام کرد که برای افزایش حفاظت از مصرف کننده در برابر کلاهبرداری های دیجیتال طراحی شده است که شامل فعالیت های کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال است.

این حرکت استراتژیک پس از یک سال انجام می شود که با پیشرفت قابل توجهی در پرداختن به اهداف کلیدی سازمان مشخص شده است. تمرکز اصلی این آژانس بر محافظت از مصرف کنندگان آسیب پذیر و مشاغل کوچک است.

بانک ME در 19 ژانویه پس از اعتراف به اتهامات جنایی به دلیل ارائه اطلاعات نادرست و گمراه کننده در نامه به مشتریان وام مسکن خود و عدم اطلاع کتبی آنها در مورد تغییرات نرخ سود سالانه و مبالغ بازپرداخت، محکوم شد.

دادگاه فدرال جریمه ای 820000 دلاری را برای بانک ME تعیین کرد که 750000 دلار برای نقض قانون ASIC و 70000 دلار برای نقض قوانین ملی اعتبار اختصاص داده شده است.

این رفتار نادرست ناشی از کوتاهی بانک ME در انتقال دقیق اطلاعات وام مسکن به مشتریانش بود. این بانک به دلیل ارسال نامه های حداقل بازپرداخت نادرست و کوتاهی در اطلاع رسانی به مشتریان از تغییرات نرخ سود و بازپرداخت مقصر شناخته شد. این پرونده توسط مدیر دادستانی عمومی مشترک المنافع پس از تحقیقات توسط ASIC تحت تعقیب قرار گرفت.

در یک رویداد جداگانه، صاحبان مجوز AFS موظف شدند تا مشاوران مالی خود را در یک مهلت مشخص ثبت کنند. این الزام مستلزم انتصاب یک مشاور مالی برای ثبت مشاوران مالی پس از مجوز بود. ASIC صاحبان مجوز را تشویق کرد تا مشاوران مالی خود را از طریق ASIC Connect در یک مهلت تعیین شده ثبت کنند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا