اخبار رمز ارز

تزوس با رشدی 23 درصدی در 24 ساعت، قله تاریخی جدیدی ایجاد کرد

حرکت صعودی تزوس (XTZ) از اواخر سپتامبر 2021 شروع شده بود و حالا با ثبت سطح 8.81 دلار توانست قله تاریخی جدیدی را ایجاد کند.

همزمان با کاهش قیمت اکثر کوین های بازار، تزوس (XTZ) به رشد خود ادامه داده است. با مقایسه سال به سال عملکرد قیمتی این کوین، رشدی 243 درصدی از 27 سپتامبر 2020 تا 27 سپتامبر 2021 را مشاهده می کنیم که با رسیدن به سطح قیمت 6.88 دلار تحقق یافت. در زمان نوشتن این مقاله، تزوس هنوز سیگنال های صعودی خود را حفظ کرده و هیچ ردی از اصلاح در آن دیده نمی شود. عملکرد ماهانه این توکن هم بسیار خوب بوده است، چرا که قیمت آن از 5.30 دلار رشدی 62.9 درصدی را تجربه کرده است.

در روز چهارشنبه، 29 سپتامبر 2021، شاخص قدرت نسبی تزوس یک واگرایی نزولی را ایجاد کرده بود، با اینکه روند قیمتی کاملا صعودی بود. از هفته گذشته هم نمودار قیمت یک الگوی مثلث را ایجاد کرده است. در ابتدای روز چهارشنبه، تزوس بعد از چند روز کاهش قیمت به سطح 5.51 دلار رسیده بود. ولی حالا بر اساس وبسایت CoinMarketCap ارزش 8.62 دلاری دارد. حجم معاملات 24 ساعته XTZ در حال حاضر 2,307,420,323 دلار است. آخرین باری که این توکن توانست به سطوح بالای 8 دلار دست پیدا کند، مِی 2021 بود ولی به علت سقوط بازار این رشد قیمت دوامی نداشت و باعث سقوط قیمت تا 2.430 دلاری شد.

نقش ارتقا و امکان استیکینگ در حرکت صعودی

تزوس یک بلاکچین خود اصلاحی Layer2 اثبات سهام است که به دست مورگان استنلی و آرتور بریتمن خلق شد. این بلاکچین می تواند از طریق یک پروتکل داخلی خود را ارتقا دهد و نیازی به هارد فورک هم نداشته باشد. آخرین ارتقای بلاکچین در آگوست 2021 انجام شد که باعث کاهش زمان تولید بلاک و کارمزد شد. کاهش هزینه تراکنش ها باعث جذب کاربران جدید در شبکه شد و این تاثیری مثبت روی قیمت تزوس گذاشت. اطلاعات رسمی تزوس که در 26 سپتامبر منتشر شده بود، نشان می دهد که 76.16 درصد از کل توکن های شبکه استیک شده اند. همین استیکینگ باعث کاهش عرضه کوین در بازار شده و این قیمت را بالا برده است.

شکوفایی فضای اپلیکیشن های غیر متمرکز Tezos

از آنجایی که تزوس یک بلاکچین Layer2 است و بر مبنای اتریوم ساخته شده است، این احتمال هم وجود دارد که قرارداد هوشمند و فضای مختص اپلیکیشن غیر متمرکز این شبکه نیز شکوفا شود. این بلاکچین زبان قرارداد هوشمندی به نام Michelson دارد که در اکتبر 5.8 میلیون بار به کار گرفته شد. این درحالی است که تعداد استفاده از آن در سپتامبر 3.2 میلیون بار بود. توسعه اپلیکیشن های غیر متمرکز در بلاکچین تزوس سرعت گرفته و در حال حاضر حدود 135 پروژه و DApp در حال توسعه روی شبکه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا