اخبار رمز ارز

بیت کوین سرنخ هزینه دارد، فروش هفتگی NFT به 423 میلیون دلار افزایش می یابد

شبکه بیت کوین (BTC) بیشترین فروش توکن غیرقابل تعویض (NFT) را در هفته گذشته به ثبت رساند، زیرا مجموع تراکنش ها به رقم خیره کننده 423,004,860 دلار رسید.

این فروش نسبت به هفته قبل بیش از 32 درصد افزایش داشته و نشان دهنده سومین هفته متوالی رشد قوی در بازار NFT است.

طبق داده‌های گردآوری‌شده توسط Cryptoslam.io، بیت‌کوین به‌عنوان نیروی غالب در معاملات NFT ظاهر شد و با فروش 160.37 میلیون دلاری که نشان‌دهنده افزایش قابل‌توجه 80.45 درصدی است، پیشتاز بود.

اتریوم (ETH) با تراکنش های 159.64 میلیون دلاری با 14.41 درصد رشد قابل توجه در فروش NFT مبتنی بر اتریوم بسیار عقب مانده است.

سایر بلاک چین های قابل توجه، از جمله Solana (SOL)، BNB Chain (BNB) و Mythos Chain (MYTH) نیز رشد قابل توجهی در فروش NFT در این دوره تجربه کردند.

داده‌های Cryptoslam نشان می‌دهد که Solana در فروش هفتگی حدود 65.129 میلیون دلار فروش داشته است، در حالی که BNB Chain و Mythos به ترتیب با 9.019 میلیون دلار و 7.7 میلیون دلار فروش هفت روزه را به پایان رساندند.

از میان زنجیره‌ها، بیت‌کوین نیز بالاترین رشد را در معاملات شستشو به ثبت رساند، با 465 هزار دلاری که از طریق این عمل به دست آمد که نشان‌دهنده افزایش نزدیک به 2600 درصدی نسبت به هفته قبل است.

بیت کوین با افزایش سرسام آور فروش هفتگی <a href=NFT به بیش از 1-423 میلیون دلار، منجر به شارژ بیت کوین می شود”/>
بلاک چین بر اساس حجم فروش NFT | منبع: Cryptoslam

کلکسیون های پردرآمد NFT هفته توسط Uncategorized Ordinals بیت کوین رهبری شدند که فروش چشمگیر 41,210,717 دلاری را به خود اختصاص دادند که نشان دهنده افزایش قابل توجهی 157.74 درصدی نسبت به هفته قبل بود.

پس از نزدیک، مجموعه NodeMonkes قرار گرفت که 35,128,917 دلار در تراکنش به دست آورد. این مجموعه‌های پیشرو توسط Pandora، Creepz و $NATCATS دنبال شدند و پنج مجموعه برتر NFT را از نظر حجم فروش جمع‌آوری کردند.

بیت کوین به دلیل افزایش سرسام آور فروش هفتگی <a href=NFT به بیش از 423 میلیون دلار – 2، منجر به شارژ بیت کوین می شود”/>
رتبه بندی مجموعه NFT بر اساس حجم فروش | منبع: Cryptoslam

افزایش فروش NFT همچنین شاهد برخی از تراکنش‌های انفرادی قابل توجه در میان بلاک چین‌های مختلف بود. در بلاک چین بیت کوین، NFT “Burgie” به قیمت شگفت انگیز 1.44 میلیون دلار رسید، در حالی که یک NFT مبتنی بر Solana با عنوان “Composable Restaking Position” به قیمت 1.1 میلیون دلار تغییر کرد.

NFT “Lif3 v3 Position” اتریوم 597800 دلار قیمت داشت و یک NFT زنجیره ای BNB “Lockdeal” با قیمت 416504 دلار خریداری شد. علاوه بر این، یک NFT Polygon “Dfyn” به قیمت 100000 دلار فروخته شد که نشان دهنده تنوع و ارزش NFT ها در پلتفرم های مختلف است.

طی هفته گذشته، تعداد خریداران NFT نیز افزایش یافته است، به طوری که داده‌های Cryptoslam افزایش 40.5 درصدی را نشان می‌دهد که در کنار کاهش 2.47 درصدی تعداد کل تراکنش‌های NFT در این دوره است.

با این حال، در میان این افزایش فروش NFT، بازار محبوب Opensea در ماه فوریه با رکود قابل توجهی مواجه شد.

بیت کوین به دلیل افزایش سرسام آور فروش هفتگی <a href=NFT به بیش از 423 میلیون دلار – 3 افزایش می یابد”/>
NFT های ماهانه OpenSea فروخته شد | منبع: Dune Analytics

داده‌های پلتفرم تحلیلی Dune نشان می‌دهد که فروش در OpenSea به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است و تنها 33 درصد از کل فروش NFT در ماه فوریه کاهش یافته است که پایین‌ترین رقم از ماه می سال گذشته است. کاربران فعال در این پلتفرم نیز کاهش یافتند و تنها 103000 کاربر حداقل یک فروش در ماه فوریه انجام دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا