اخبار رمز ارز

بیت کوین به 65 هزار دلار سقوط کرد، بازار ارزهای دیجیتال به 900 میلیون دلار نقدینگی نزدیک شد

بیت کوین نزدیک به 5 درصد کاهش یافته و برای اولین بار در یک هفته به 65000 دلار رسیده است، زیرا ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال 7 درصد کاهش یافته است.

قیمت اتریوم نیز انحلال را تجربه کرده است، زیرا بزرگترین آلتکوین در 24 ساعت 8.5 درصد کاهش یافت. طبق گزارش Coinglass، بیش از 277000 معامله گر دارایی هایی به ارزش 877.79 میلیون دلار را در 24 ساعت نقد کردند.

کاهش بیت کوین احتمالاً ناشی از عقب نشینی قبل از نصف شدن و تسلیم ماینرها است. یک پیش بینی آشنا وجود دارد که نصف شدن منجر به چرخه صعودی بزرگتری برای بیت کوین خواهد شد. عقب نشینی معمولاً زمانی رخ می دهد که معامله گران شروع به کسب سود نزدیک به تاریخ نصف شدن می کنند و پیش بینی یک اوج کوتاه مدت قبل از رویداد را دارند.

قبل از آخرین هاوینگ در سال 2020، یک عقب نشینی قابل توجه حدود یک هفته قبل از رویداد اتفاق افتاد، شبیه به آخرین حرکات قیمت.

در پیش بینی رویداد نصف شدن، بسیاری از ماینرها استخراج BTC را متوقف کردند زیرا سختی و هزینه های عملیاتی افزایش یافت. به ویژه، در این هفته، سختی استخراج بیت کوین به رکورد بالایی رسید.

شبکه بیت کوین دارای تنظیمات سختی داخلی برای حفظ یک زمان بلاک ثابت است که می تواند تغییرات در کل قدرت هش را جبران کند. وقتی ماینرها تسلیم می‌شوند، کل قدرت هش کاهش می‌یابد و در نهایت شبکه را به سمت پایین تنظیم سختی سوق می‌دهد و استخراج ماینینگ را برای ماینرهای باقی‌مانده در دسترس‌تر و بالقوه سودآورتر می‌کند.

با این حال، انحلال اخیر نیز می تواند ناشی از شک و تردید سرمایه گذاران باشد. Maraton Digital در اوایل این هفته پیش بینی کرد که نصف شدن امسال ممکن است هیچ تاثیر انفجاری بر قیمت بیت کوین نداشته باشد، زیرا این توکن در اوایل به اوج خود به دلیل جریان های قابل توجه از ETF های بیت کوین رسیده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا