اخبار رمز ارز

بودجه بایدن 30 درصد مالیات بر استخراج کریپتو را احیا می کند تا پایه مالیات بر دارایی های دیجیتال را گسترش دهد.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، پیشنهادی را در بودجه سال آینده خود برای اعمال مالیات 30 درصدی بر مصرف برق عملیات استخراج ارزهای دیجیتال ارائه کرده است.

این پیشنهاد بخشی از “پیشنهادهای درآمد سال مالی 2025” است که با هدف گسترش پایه مالیاتی برای شامل دارایی های دیجیتالی است که در حال حاضر فقط تحت دستورالعمل های گزارش دهی تراکنش های نقدی و کارگزاری هستند. دولت قصد دارد برای شرکت‌هایی که در استخراج دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کنند، مالیات غیر مستقیم وضع کند که هم منابع محاسباتی مالک و هم اجاره‌ای را پوشش می‌دهد.

شرکت‌های استخراج کریپتو ملزم خواهند بود که مقدار و نوع برق مصرفی را با تمرکز خاص بر ارزش برق در صورتی که از منابع خارجی خریداری می‌کنند، مستند کنند. علاوه بر این، نهادهایی که ظرفیت محاسباتی را اجاره می کنند باید ارزش برق ارائه شده توسط موجر خود را گزارش دهند که برای محاسبه پایه مالیاتی استفاده می شود.

اجرای این مالیات به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود که در سال اول از 10 درصد شروع می‌شود، در سال دوم به 20 درصد افزایش می‌یابد و از سال سوم به بعد به 30 درصد می‌رسد. این رویکرد مرحله‌ای همچنین برای شرکت‌هایی اعمال می‌شود که برق خود را تولید می‌کنند یا آن‌هایی که برق «خارج از شبکه» را دریافت می‌کنند، که با مالیات 30 درصدی بر هزینه‌های تخمینی مصرف برق خود مواجه خواهند شد.

این پیشنهاد بحثی را در جامعه رمزنگاری و فراتر از آن برانگیخته است. پیر روچارد از Riot Platforms این پیشنهاد را مورد انتقاد قرار داده و پیشنهاد کرده است که هدف از آن جلوگیری از رشد بیت کوین و تسهیل معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. به گفته روچارد، این مالیات به طور جهانی اعمال می شود، حتی بر معدنچیانی که از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده می کنند، تأثیر می گذارد و سؤالاتی را در مورد عادلانه بودن این پیشنهاد و اهداف ایجاد می کند.

سناتور آمریکایی سینتیا لومیس به طور علنی با این مالیات مخالفت کرده است و استدلال می کند که می تواند به طور قابل توجهی بر توسعه صنعت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تأثیر بگذارد. او نگرانی‌های خود را در X به اشتراک گذاشت و نشان داد که اگرچه به رسمیت شناختن ارز دیجیتال توسط دولت در بودجه نشان‌دهنده چشم‌انداز مثبتی در صنعت است، نرخ مالیات پیشنهادی به طور بالقوه می‌تواند آن را فلج کند.

دولت بایدن قبلاً تلاش کرده بود تا مالیات 30 درصدی بر برق را برای ماینرهای کریپتو وضع کند و ابتدا آن را در بودجه سال 2024 در 9 مارس 2023 پیشنهاد کرد.

این مالیات بخشی از دستور کار گسترده تر رئیس جمهور بایدن برای تنظیم و ایجاد درآمد از بازار دارایی دیجیتال است. این شامل اقداماتی مانند اجرای قوانین تجارت شستشو و افزایش الزامات گزارش است که پیش بینی می شود درآمد قابل توجهی ایجاد کند. بر اساس برآوردهای دولت، این اقدامات می تواند بیش از 42 میلیارد دلار در دهه آینده به خزانه ملی کمک کند.

به طور خاص، انتظار می‌رود ادغام تراکنش‌های دارایی دیجیتال با قوانین فروش شستشو و مارک به بازار، به ترتیب بیش از 1 میلیارد و 8 میلیارد دلار تا سال 2025 به ارمغان بیاورد که به طور قابل‌توجهی به بودجه ملی کمک می‌کند. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که مالیات غیر مستقیم پیشنهادی بر ماینینگ کریپتو، کسری ملی را تا حدود ۷ میلیارد دلار در همان بازه زمانی کاهش دهد.

علیرغم پتانسیل آن برای درآمدزایی، این پیشنهاد با مخالفت جمهوری خواهان کنگره روبرو می شود که از تمرکز بودجه بر افزایش هزینه ها انتقاد می کنند. بیانیه مشترک مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان و دیگر رهبران جمهوری‌خواه، این بودجه را به عنوان ادامه «هزینه‌های بی‌ملاحظه» دولت محکوم کرد و هشدار داد که این بودجه می‌تواند روند زوال آمریکا را تسریع بخشد.

این پیشنهاد بودجه و بحث‌های پیرامون آن در زمانی است که فعالیت‌های سیاسی شدید پس از سه‌شنبه بزرگ و سخنرانی اخیر رئیس جمهور بایدن در مورد وضعیت اتحادیه صورت می‌گیرد. بنابراین، این پیشنهاد نه تنها ملاحظات سیاست مالی را منعکس می کند، بلکه در تقاطع بحث های سیاسی و چشم انداز نظارتی در حال تحول برای ارزهای دیجیتال قرار دارد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا