اخبار رمز ارز

اندونزی در نظر دارد مالیات کریپتو را کاهش دهد

آژانس نظارت بر معاملات آتی کالا (Bappebti) اندونزی از وزارت دارایی به رهبری سری مولیانی درخواست کرده است تا مالیات ارزهای دیجیتال را مجددا ارزیابی کند.

مالیات کریپتو اندونزی

اندونزی در سال 2023 شاهد کاهش قابل توجهی در درآمد مالیاتی کریپتو بود که با وجود افزایش ارزش بیت کوین، 62 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.

کل درآمد مالیاتی حاصل از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در سال 2023 به 31.7 میلیون دلار (467.27 میلیارد روپیه اندونزی) بالغ شد. این کاهش در درجه اول به کاهش قابل توجه 51 درصدی حجم تراکنش های ارزهای دیجیتال در همان دوره نسبت داده شد.

رژیم مالیاتی، که توسط دولت در ماه مه 2022 معرفی شد، مالیات دوگانه ای را بر تراکنش های رمزنگاری اعمال کرد، از جمله مالیات بر درآمد 0.1 درصد و مالیات بر ارزش افزوده 0.11 درصد، و صرافی های محلی حدود 0.04 درصد به بورس ملی ارز دیجیتال کمک می کنند.

طبق یک گزارش منطقه‌ای، آژانس نظارت بر معاملات آتی کالا (Bappebti) از وزارت دارایی، تحت رهبری سری مولیانی، خواسته است تا اجرای مالیات‌های ارزهای دیجیتال را ارزیابی کند.

تیرتا کارما سنجایا، رئیس دفتر توسعه و توسعه بازار CoFTRA (مرجع معاملات آتی کالا) توضیح داد که این وضع مالیات با طبقه بندی کریپتو به عنوان یک کالا یا دارایی مطابقت دارد. انتظار می رود با انتقال نظارت از CoFTRA به سازمان خدمات مالی (OJK)، وزارت دارایی، به ویژه اداره کل مالیات (Dirjen) این طرح های مالیاتی ارز دیجیتال را ارزیابی کند.

در دهمین سالگرد رویداد Indodax در جاکارتا در 27 فوریه، ذینفعان بر اهمیت ارزیابی رژیم مالیاتی با توجه به وضعیت در حال تحول کریپتو به عنوان یک بازیگر مهم در بخش مالی تاکید کردند. تیرتا بر لزوم بررسی دوره ای مالیاتی تاکید کرد و گفت: معمولا مالیات ها هر سال ارزیابی می شود.

تیرتا همچنین معتقد است که صنعت کریپتو و مقررات آن نسبتاً جدید است و فضایی را برای رشد تضمین می‌کند تا زمانی که بتواند از طریق جمع‌آوری مالیات به درآمد دولت کمک کند.

در ژانویه، سوریو اوتومو، مدیر کل مالیات وزارت دارایی اندونزی، جمع آوری کل 71.7 میلیارد IDR از مالیات ارزهای دیجیتال و مشاغل خدمات فین تک را گزارش کرد. وی تصریح کرد که 39.13 میلیارد IDR (2,492,047.15 دلار) از مالیات کریپتو بوده است، در حالی که مالیات فین تک بالغ بر 32.59 میلیارد IDR (2,075,538.37 دلار) بوده است.

Suryo همچنین یک تفکیک دقیق ارائه کرد و بیان کرد که Rp. 18.25 میلیارد (1,162,276.02 دلار) از ماده 22 PPh سرچشمه گرفته است و Rp باقی مانده. 20.88 میلیارد (1،329،771.13 دلار) از مالیات بر ارزش افزوده تراکنش های رمزنگاری شده است.

در طول سال گذشته، درآمد ایالتی از مالیات‌های کریپتو و فین‌تک بالغ بر ۱.۱۱ تریلیون IDR (۷۰،۶۹۱،۸۵۶.۲۷ دلار) با Rp بود. 647.52 میلیارد (41،238،189.88 دلار) و Rp. 437.47 میلیارد (27،860،870.60 دلار) تا پایان سال 2023 محقق شده است.

صرافی‌های محلی در اندونزی نگرانی‌های خود را در رابطه با نرخ‌های مالیاتی بالا ابراز کرده‌اند و از آن به عنوان عاملی برای کاهش درآمد یاد می‌کنند زیرا کاربران در حال بررسی پلتفرم‌های جایگزین هستند.

پیشنهادهایی ارائه شده است تا مبادلات ارزهای دیجیتال را صرفاً مشمول مالیات بر درآمد قرار دهند، با هدف تقویت رشد و ثبات در بازار ارزهای دیجیتال اندونزی.

مقابله با مبادلات غیرقانونی کریپتو

در می 2023، انجمن بلاک چین اندونزی کشف نگران کننده ای را کشف کرد: وجود 303 صرافی غیرقانونی رمزنگاری فعال در داخل کشور. این افشاگری تهدیدی قابل توجه برای سیستم مالیاتی رسمی اندونزی است، زیرا تلاش‌ها برای تنظیم و مالیات بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را تضعیف می‌کند.

گسترش مبادلات غیرمجاز نه تنها یکپارچگی سیستم مالیاتی را به خطر می اندازد، بلکه نگرانی هایی را در مورد ضررهای احتمالی درآمد برای دولت ایجاد می کند.

این پلتفرم‌های غیرقانونی به کاربران راه‌هایی را برای انجام تراکنش‌های رمزنگاری فراتر از نظارت نظارتی ارائه می‌کنند که تلاش‌های مقامات مالیاتی برای نظارت و مالیات دقیق بر این فعالیت‌ها را پیچیده می‌کند.

سال گذشته، استان بالی اندونزی استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت برای گردشگران خارجی ممنوع کرد. این اقدام بخشی از یک ابتکار بزرگتر برای تقویت پول رسمی کشور، روپیه، به عنوان تنها ارز قانونی است.

دولت استان بالی هشدارهایی صادر کرده و اعلام کرده است که عواقب شدیدی مانند اخراج، مجازات های اداری، اتهامات کیفری، تعطیلی مشاغل و سایر تحریم های سختگیرانه برای گردشگران خارجی که این ممنوعیت را نقض می کنند، اعمال خواهد شد.

Trisno Nugroho، رئیس دفتر نمایندگی بانک اندونزی بالی، مجدداً تأکید کرد که در حالی که تجارت ارزهای دیجیتال در اندونزی مجاز است، استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان نوعی پرداخت مجاز نیست.

این ممنوعیت پرداخت های رمزنگاری شده برای گردشگران در بالی جزء یک استراتژی گسترده تر برای نظارت و مدیریت استفاده از ارزهای دیجیتال در سراسر کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا