اخبار رمز ارز

Wormhole تأیید می کند که تمام 320 میلیون دلار سرمایه بازگردانده شده است

پس از سواستفاده از آسیب پذیری Wormhole، هکرها حدود 322 میلیون دلار از سولانا (SOL) سرقت کردند، اما پروتکل قابلیت همکاری اخیراً کاربران خود را به روز رسانی کرده است و وجوه بازیابی شده است.

طبق حساب توییتر Wormhole که در 3 فوریه توییت شد:

“تمام سرمایه‌ها بازگردانده شده‌اند و Wormhole پشتیبانی شده است. ما عمیقاً از حمایت و شکیبایی شما سپاسگزاریم.”

حساب رسمی توییتر اضافه کرد:

“تیم در حال کار بر روی گزارش دقیق حادثه است و آن را در اسرع وقت به اشتراک خواهد گذاشت.”

پروتکل همکاری، که به عنوان یک پیوند بین بلاک چین های سولانا و اتریوم عمل می کند، به طور خاص هدف قرار گرفته شد. این هک منجر به ضررهای زیادی برای معامله گران سولانا در یکی از بزرگترین حملات برای ضربه زدن به بخش رو به رشد مالی غیرمتمرکز (DeFi) شد.

انتقال اتریوم به سولانا با استفاده از پل Wormhole امکان پذیر می باشد. برای خرج کردن ETH در سولانا، کاربران ابتدا باید ارز دیجیتال را در یک قرارداد هوشمند قفل کنند تا دارایی متصل به نام Wormhole ETH (wETH) را دریافت کنند، که در اکوسیستم DeFi سولانا مورد استفاده قرار گیرد.

 

Wormhole چگونه مورد حمله قرار گرفت؟

قابل ذکر است که هکر یک mint غیرقانونی به ارزش 120000 WETH انجام داد که در آن زمان حدود 322 میلیون دلار ارزش داشت. آنها این حمله را با بهره گیری از ضعف سولانا VAA انجام دادند، یک عملکرد پل که انتقال دارایی ها را تأیید می کند.

Wormhole در ابتدا این حادثه را در 2 فوریه گزارش کرد، پس از اینکه هکرها از این آسیب‌پذیری سوء استفاده کردند، شبکه توییت کرد:

“شبکه Wormhole برای اصلاح و حفاظت از کار افتاده است و ما در حال پیگیری حمله هستیم.”

یک نقص در پل بین زنجیره ای سازگار با اتریوم، یک هکر را قادر ساخت تا 120000 اتریوم را از یک قرارداد هوشمند که در حدود ساعت 18:24 UTC با بلاک چین اتریوم روبرو بود، تخلیه کند.

شایان ذکر است که SOL در زمان انتشار اخبار این حمله با قیمت 111 دلار معامله می شد و اکنون در زمان انتشار این خبر به 96 دلار کاهش یافته است.

 

جهت خواندن خبر اصلی اینجارا کلیک نمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا