اخبار رمز ارز

Unizen برای جبران خسارت قربانیان پس از 2.1 میلیون دلار نقض defi

Unizen، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (defi)، متعهد شده است که به کاربرانی که 750000 دلار یا کمتر از آن را از دست داده اند، در اولین فرصت، پس از یک نقض امنیتی قابل توجه که منجر به از دست رفتن حدود 2.1 میلیون دلار از وجوه کاربران شده است، بازپرداخت کند.

شرکت های تجزیه و تحلیل بلاک چین PeckShield و SlowMist نقش مهمی در شناسایی و ارزیابی نقض در 9 مارس ایفا کردند.

PeckShield برای اولین بار در 9 مارس یک “مشکل تایید” را شناسایی کرد که منجر به کشف بیش از 2 میلیون دلار از پلتفرم شد. SlowMist's تحقیق و بررسی با اشاره به اینکه وجوه دزدیده شده از تتر (USDT) به استیبل کوین دای (DAI) تبدیل شده است، مجموع زیان‌ها حدود 2.1 میلیون دلار است.

هکر از یک آسیب پذیری تماس خارجی در قرارداد مبتنی بر اتریوم سوء استفاده کرد و USDT سرقت شده را به DAI تبدیل کرد. وجوه ثابت باقی می‌ماند و از کاربران خواسته می‌شود هر گونه تأییدیه مرتبط با آدرس هکر را لغو کنند تا از ضررهای اضافی جلوگیری شود.

در پاسخ به این سرقت، یونیزن به طور فعال در تاریخ 10 مارس با یک پیام زنجیره ای به هکر رسید و 20٪ جایزه برای بازگرداندن دارایی های سرقت شده باقی مانده ارائه کرد. این شرکت همچنین با کارشناسان مجری قانون و پزشکی قانونی برای ردیابی هویت هکر درگیر شده است.

علیرغم مذاکرات در حال انجام برای جایزه، یونیزن در 11 مارس برنامه خود را برای آغاز غرامت فوری 99 درصد قربانیان اعلام کرد و رویکردی دقیق و فردی برای فرآیند بازپرداخت را در اولویت قرار داد.

شان نوگا، موسس و مدیر عامل Unizen، سرمایه شخصی را برای تسهیل بازپرداخت ها فراهم کرده است، و اطمینان حاصل می کند که کاربرانی که زیر آستانه 750,000 دلار متحمل ضرر شده اند، وجوه خود را به USDT یا USD Coin (USDC) دریافت می کنند. مواردی که شامل ضررهای بیش از 750000 دلار است باید به صورت جداگانه رسیدگی شود. علاوه بر این، Unizen یک راهنمای ویدیویی منتشر کرده است تا به کاربران در لغو تاییدیه پلت فرم برای کاهش خطرات بیشتر کمک کند.

مارتین گرانستروم، مدیر ارشد فناوری یونیزن، افشا شد در پلتفرم رسانه اجتماعی X شواهد کافی برای گزارش جامع حادثه جمع آوری شده است که با همکاری شرکت های شخص ثالث خارجی منتشر خواهد شد. Granström همچنین تعهد شرکت به افزایش تدابیر امنیتی برای جلوگیری از حوادث آینده را تکرار کرد.

این حادثه بر نیاز فوری بخش DeFi برای ارزیابی مجدد و افزایش مداوم اقدامات امنیتی خود برای محافظت از دارایی های کاربر در برابر حملات پیچیده آنلاین تأکید می کند. در یک رویداد اخیر در ماه گذشته، پروتکل Seneca با یک سازش امنیتی شدید مواجه شد که منجر به کاهش شدید 65 درصدی قیمت توکن SEN آن شد. CertiK گزارش داد که ضارب از نقصی در پروتکل استفاده کرده و دارایی های دیجیتالی به ارزش حدود 3 میلیون دلار را از بین برده است. علاوه بر این، مجرم 1000 ETH را بین دو حساب مستقل جابه‌جا کرد که کل خسارت برآورد شده را به حدود 6.4 میلیون دلار رساند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا