اخبار رمز ارز

SEC در سال 2022 صرافی های رمزنگاری را وارد فضای قوانین تنظیم شده می کند

در چندین نوبت، گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، بر لزوم تقویت قوانین نظارتی بر پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال تاکید کرد. در سال 2022، قانون گذاران در نظر دارند اقدامات بیشتری را برای وارد کردن مبادلات رمزنگاری به فضای قوانین تنظیم شده انجام دهد.

بررسی دقیق تر برای مبادلات ارزهای دیجیتال

هنگام صحبت در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی در روز چهارشنبه، جنسلر اشاره کرد که آژانس می‌خواهد بر صرافی ارزهای دیجیتال خود در سخت گیری دارایی‌های دیجیتال در سال جاری تمرکز کند. SEC می خواهد نظارت بیشتری بر مبادلات انجام دهد. رئیس SEC بر این باور است که این قوانین نظارتی اضافی تضمین می‌کند که سرمایه‌گذاران کریپتو در هنگام معامله سهام یا سایر دارایی‌ها از همان سطح حفاظت و امنیت برخوردار شوند.

جنسلر گفت: “من از کارکنان خواسته‌ام که به هر راهی برای دریافت این پلت‌فرم‌ها در حوزه حفاظت از سرمایه‌گذار نگاه کنند. اگر پلتفرم‌های معاملاتی وارد فضای قوانین تنظیم‌شده نشوند، یک سال دیگر مردم آسیب‌پذیر خواهند بود.”

قوانین نظارتی روشن می تواند تصویب شود

از زمانی که جنسلر در آوریل 2021 به عنوان رئیس SEC برگزیده شد، نگرانی بیشتری برای ایجاد مقررات در صرافی ها و کل بازار نشان داد. در ماه دسامبر، او اشاره کرد که SEC برای همکاری با صرافی ها به خاطر مقررات و رعایت مقررات باز است. وی افزود: “این پلتفرم‌ها باید وارد شوند، ثبت شوند و در حوزه حمایت از سرمایه‌گذار قرار بگیرند.”

کارشناسان رمزنگاری مانند بنیانگذار FTX Sam Bankman-Fried معتقدند که سال 2022 سالی خواهد بود که در ایالات متحده و در سراسر جهان شفافیت بیشتر ارزهای دیجیتال به دست می‌آید. سام گفت که در مورد آن خوشبین است زیرا احتمالاً مؤسسات بیشتری تحت چنین محیط نظارتی در این فضا شرکت خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا