اخبار رمز ارز

MiCA در سال جاری اتحادیه اروپا را به یک مرکز پذیرش کریپتو تبدیل خواهد کرد

افشا: دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفا متعلق به نویسنده است و بیانگر دیدگاه ها و نظرات سرمقاله کریپتوفارسنیست.

هنگامی که مقررات بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) در ژوئن 2023 به تصویب رسید، سرانجام چارچوبی برای بیست و هفت کشور ایجاد شد. اگرچه این یک قانون اساسی برای منطقه ای بود که تقریباً بیست درصد اقتصاد جهانی را تشکیل می دهد، MiCA به عنوان یک قانون عمل می کند. شروع یک فرآیند دوازده تا هجده ماهه انتقال، تبدیل و سفارشی سازی؛ این به این دلیل است که MiCA شامل “تعداد قابل توجهی از اقدامات سطح 2 و سطح 3” است، همانطور که توسط مقامات بازارهای اوراق بهادار و بازار اروپا ذکر شده است، که هنوز باید توسعه و اصلاح شوند.

بنابراین، در سال 2024، ما شاهد انتقال اتحادیه اروپا به اجرای واقعی MiCA خواهیم بود و به دنبال آن همکاری‌ها و سفارشی‌سازی‌ها برای گسترش تأثیر بین‌المللی آن، از جمله مؤسسات مالی اتحادیه اروپا که به دنبال متولیان فرعی واجد شرایط هستند، خواهیم بود.

در نهایت، داشتن یک چارچوب برای همه حوزه‌های قضایی اتحادیه اروپا بسیار ساده‌تر خواهد بود، زیرا صرافی‌های رمزنگاری و سایر شرکت‌ها دیگر نیازی به مجوز جداگانه در هر کشور اتحادیه ندارند. با این حال، در سال 2024، کشورهای منفرد همچنان دارای ویژگی های منحصر به فردی خواهند بود که باید از آنها عبور کرد. به عنوان مثال، اگر شرکتی مجوز ارائه خدمات رمزنگاری در آلمان را داشته باشد و بخواهد در فرانسه تراکنش انجام دهد، الزامات KYC و AML فرانسه هنوز باید به طور جداگانه بررسی شود.

بنابراین، آنچه در پیش است، سالی است که دولت ها جزئیات را به هم می ریزند، تپه هایی از کاغذبازی ایجاد می کنند و فرم ها را در میان احزاب فراوان پر می کنند. با فرآیندهای جدید مرتبط با MiCA، هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید، «خب، ما همیشه قبلاً این کار را انجام داده‌ایم»، زیرا زمانی که صحبت از چنین مقررات فراگیر رمزارزی در هیچ کجای دنیا به میان می‌آید، «قبل» وجود ندارد. در عوض، مقدار زیادی از یادگیری در زمین وجود خواهد داشت و فرآیندهای جدید را در حین آشکار شدن طی می کند. شرکت هایی که به طور فعال در سال 2024 آماده می شوند باید مسیر هموارتری را برای بهره مندی از مزایای ذاتی MiCA تجربه کنند.

این احتمال وجود دارد که ETF های بیت کوین نقطه ای در سال 2024 در اتحادیه اروپا در دسترس قرار گیرند – ابتدا برای موسسات و بعداً برای اهداف خرده فروشی. هنگامی که ETF های بیت کوین نقطه ای برای مؤسسات تأیید شدند، قبل از در دسترس قرار گرفتن در اختیار مشتریان خرده فروشی، مجدداً به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرند.

بازار صعودی این احتمال را افزایش می دهد که برنامه های کاربردی و تاییدیه های بیت کوین ETF زودتر به نتیجه برسد. با حجم معاملات بالا، ترس از دست دادن پول در محصولات مالی وجود دارد. سپس، پذیرش محصول جدید دارایی دیجیتال با این نسل دارای مهارت رمزنگاری یکپارچه خواهد بود.

پس از اجرای مقررات MiCA و عملیاتی شدن، احتمالاً شاهد سفارشی‌سازی‌هایی خواهیم بود که به افراد بیشتری اجازه می‌دهد تا بخشی از کیک مالی را داشته باشند. این می‌تواند شامل توافق‌های دوجانبه با اتحادیه اروپا از مناطق کوچک‌تر باشد تا به آنها کمک کند تا حجم معاملات بیشتری را به روش‌های سودمندی که نمی‌توانستند به طور مستقل به انجام برسانند، برسانند. به عنوان مثال، بانک های کوچکتر در سوئیس شعبه اتحادیه اروپا ندارند، بنابراین به محض اجرای MiCA، آنها می توانند از نظر تئوری یک توافق دوجانبه با اتحادیه اروپا برای بهره مندی از مزایای MiCA اجرا کنند.

با تصویب MiCA، اروپا کمک می کند تا هنگام کمک به استانداردهای بین المللی در مورد قوانین و مقررات مربوط به مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم (AML/CFT) نوارهایی را تعیین کند. سازمان‌هایی مانند سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) استانداردهایی را توسعه داده‌اند که می‌توانند به عنوان دستورالعمل نیز عمل کنند. همانطور که کشورها و مناطق مختلف مقررات ارزهای دیجیتال را توسعه می‌دهند، موضوعات مشترکی مانند فلسفه «فعالیت یکسان، خطر یکسان، مقررات مشابه» در حال ظهور است و می‌تواند منطقی باشد که تنظیم‌کننده‌ها از آنچه که سایر حوزه‌های قضایی در هنگام تدوین قوانین انجام می‌دهند به‌جای پیوسته سود ببرند. بازآفرینی چرخ

با این اوصاف، بعید است که شاهد مقررات بین المللی کاملاً استاندارد شده در سراسر جهان باشیم. اقتصادها به روش های مختلف به صورت منطقه ای هدایت می شوند، برخی از مناطق مایلند مقررات ارزهای دیجیتال بازتری برای جذب کسب و کار بیشتر داشته باشند، در حالی که برخی دیگر به مدیریت ریسک اهمیت بیشتری می دهند. آنچه مهم است این است که هر منطقه در مورد قوانین و فرآیندهای خود شفافیت ارائه دهد تا به کسب و کارهای رمزنگاری اجازه دهد تا در مورد فعالیت در منطقه احساس راحتی کنند و رشد را تقویت کنند.

با تصویب MiCA، هر بانک و هر مدیر دارایی ثبت شده در اتحادیه اروپا می تواند به راحتی برای مجوز نگهداری رمزارز درخواست دهد. با این حال، این احتمال وجود دارد که بسیاری از این مؤسسات مالی، مانند بانک‌ها، نخواهند این مسئولیت اضافی را بپذیرند – از جمله نیاز به دستیابی به فناوری مناسب و به دست آوردن و حفظ تخصص فنی لازم – و بنابراین، خواهان یک زیرمجموعه خواهند بود. – متولی برای مدیریت دارایی های دیجیتال خود. منطقی است که آنها از متولیان فرعی برای تفکیک واضح تر کارکردها و وجوه استفاده کنند.

بانک ها خواهان یک متولی مستقر هستند که توانایی خود را در مدیریت نوسانات به خوبی با ادامه ایمن و ایمن نگه داشتن دارایی های دیجیتال ثابت کرده باشد. موسسات مالی می توانند با انتخاب متولی که بر مبادلات خود نظارت نمی کند تا از تفکیک دقیق عملکرد بهره مند شوند، سود بیشتری ببرند.

انتخاب یک استراتژی فرعی تنها یکی از بسیاری از تصمیماتی است که باید اتخاذ شود، زیرا ذینفعان کلیدی اجرای MiCA و همکاری‌ها و سفارشی‌سازی‌های آتی آن را هدایت می‌کنند.

سون موهل

سون موهل

سون موهلمدیر عامل BitGo Europe GmbH، بیش از 25 سال تجربه رشد در خدمات مالی و فروش دارد. مسئولیت های او شامل بازارها، عملیات، محصولات و سردخانه است. قبل از BitGo، Sven هشت سال را صرف تأسیس بلومبرگ به عنوان یک بازیگر مسلط در منطقه EMEA (اروپا، خاورمیانه و آفریقا) کرد. Sven دارای گواهینامه های سرمایه گذاری و مقررات مالی FSA از مؤسسه مجاز اوراق بهادار و سرمایه گذاری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا