اخبار رمز ارز

FTX، Alameda به تسویه حساب با وام دهنده رمزنگاری BlockFi، تا 874 میلیون دلار پرداخت خواهد کرد.

FTX و Alameda اختلافات خود را با BlockFi حل و فصل کردند و موافقت کردند که تا سقف 874 میلیون دلار به شرکت پرداخت کنند، مشروط به تایید دادگاه.

بر اساس گزارش‌ها، شرکت‌های رمزنگاری ورشکسته FTX و BlockFi پس از اینکه صرافی کریپتو بسیاری از شرکت‌ها را در مارپیچ مرگ قرار داد که میلیاردها دلار در هاله‌ای از ابهام باقی مانده بود، اختلافات ناشی از فروپاشی آنها در سال 2022 را حل و فصل کردند. به گزارش رویترز، طبق جزئیات قرارداد، FTX تا سقف 874.5 میلیون دلار به BlockFi پرداخت خواهد کرد، تا در انتظار تایید قاضی ورشکستگی ایالات متحده، جان دورسی در ویلمینگتون، دلاور باشد.

دعوای حقوقی بین دو نهاد در سال 2023 آغاز شد و هر دو به دنبال بازپرداخت وجوه وام داده شده قبل از ورشکستگی مشترکشان در نوامبر 2022 بودند. طبق توافقی که اخیراً به دست آمده، FTX مبلغ 250 میلیون دلار به BlockFi پرداخت خواهد کرد، در حالی که مبلغ باقی مانده مشروط به تلاش های FTX برای به مشتریان خود در میان مراحل ورشکستگی بازپرداخت می کند.

علاوه بر این، FTX همچنین متعهد شده است 185.3 میلیون دلار اضافی به BlockFi بپردازد، که نشان دهنده مبلغی است که BlockFi در حساب های تجاری FTX خود در هنگام سقوط صرافی نگه داشته است. درصد توزیع برای مشتریان BlockFi که دارای حساب های بهره دار هستند به طور قابل توجهی متفاوت است، با بازیابی بالقوه بین 39.4٪ تا 100٪ موجودی حساب آنها.

به عنوان بخشی از توافق، BlockFi موافقت کرده است که شکایت خود را در مورد 56 میلیون سهام Robinhood، که گفته می شود به عنوان وثیقه برای وام به Alameda Research، سازنده اصلی بازار FTX، تعهد شده است، کنار بگذارد. این سهام توسط وزارت دادگستری ایالات متحده پس از دستگیری سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، که اکنون با بیش از 100 سال زندان پس از محکوم شدن به اتهامات متعدد مربوط به سقوط مبادله اش، مواجه است، توقیف شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا