اخبار رمز ارز

FIU کره جنوبی از استراتژی برای مسدود کردن پلتفرم‌های غیرقانونی کریپتو رونمایی می‌کند


کره جنوبی قرار است بررسی دقیق مبادلات دارایی های مجازی را با برنامه هایی برای انجام بازرسی ها و مسدود کردن پلتفرم هایی که استانداردهای نظارتی را رعایت نمی کنند، در اواخر سال جاری تشدید کند.

واحد اطلاعات مالی (FIU) یک “برنامه کاری 2024” جامع را ترسیم کرده است که شامل مشاوره با کمیته مشاوره سیاست گذاری برای جمع آوری نظرات کارشناسان می شود. هدف این استراتژی محافظت از بازار وون کره در برابر صرافی‌های غیرمجاز و تقویت پروتکل‌های ضد پولشویی (AML) برای شناسایی و حذف اپراتورهای ناسازگار است. وکلا و حسابداران برای حمایت از این تلاش ها استخدام خواهند شد.

رویکرد FIU شامل یک فرآیند بازرسی دو مرحله‌ای است که با ارزیابی اولیه ریسک‌های پولشویی و عملکرد بازار در نیمه اول سال 2024 آغاز می‌شود. تحقیقات دقیق‌تری در نیمه دوم دنبال خواهد شد و اپراتورهای دارایی مجازی را هدف قرار می‌دهد که به مقررات نظارتی پایبند نیستند. استانداردها این ابتکار به ارزیابی سهامداران عمده و اعمال معیارهای سختگیرانه رد صلاحیت برای افرادی که سابقه تخلفات قانونی یا اعتبار اجتماعی ضعیفی مانند بدهی بدهی دارند، گسترش می یابد.

تأکید بر همسویی با دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) نشان‌دهنده تعهد به بهترین شیوه‌های بین‌المللی، به‌ویژه در پیش‌گیری و توقف معاملات مشکوک در طول تحقیقات است. کره جنوبی، یک بازیگر مهم در بازار جهانی ارزهای دیجیتال، میزبان برخی از صرافی های بزرگ جهان است و بخش قابل توجهی از تجارت جهانی کریپتو را به خود اختصاص داده است.

اقدامات نظارتی در کره جنوبی سخت‌تر می‌شود، با قوانین قریب‌الوقوع که شرکت‌های رمزنگاری را به اتهام تقلب، اختلاس و نقض اعتماد مورد هدف قرار می‌دهد و از 19 جولای اجرایی می‌شود. پیشنهادهای قانونی سال گذشته زمینه را برای مجازات‌های شدید برای دستکاری بازار، از جمله جریمه‌های قابل توجه و امکان حبس ابد برای تخلفات بزرگ

این مقررات جدید که قانون حفاظت از کاربران دارایی های مجازی نامیده می شود، دستکاری بازار، تجارت غیرقانونی و بهره برداری از اطلاعات غیر عمومی را غیرقانونی می کند و حبس ابد را به عنوان مجازات بالقوه برای ایجاد سود غیرقانونی بیش از 5 میلیارد وون معرفی می کند. علاوه بر این، این امر مستلزم آن است که صرافی‌های دارایی مجازی، وجوه کاربران را از طریق بانک‌ها حفظ کنند و اکثر دارایی‌های دیجیتالی کاربران را به‌گونه‌ای که از اینترنت جدا شده‌اند، ایمن کنند و در نتیجه امنیت و قابلیت اطمینان اکوسیستم دارایی دیجیتال را افزایش دهند.

در یک تحول مرتبط، پس از رسوایی Coin Gate، اکنون یک دستور از مقامات عالی رتبه دولتی می‌خواهد که دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود را افشا کنند. هدف این اقدام افزایش شفافیت و پاسخگویی در میان نگرانی‌ها در مورد تجارت داخلی در حوزه سیاسی است.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا