اخبار رمز ارز

Coinbase برای رفع مشکلات تنوع مشتریان اتریوم


صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس اعلام کرده است که قصد دارد زیرساخت مشتری اجرای اتریوم خود را متنوع کند.

تصمیم Coinbase در پاسخ به تسلط روزافزون Geth (go-ethereum) در اکوسیستم است که محل اختلاف کارشناسان و ذینفعان صنعت بوده است. این شرکت این ابتکار را در 23 ژانویه X اعلام کرد پست. با توجه به موضوع منتشر شده توسط Coinbase Cloud، گث از زمان شروع آن، تنها مشتری اجرایی اتریوم (ETH) بود که نیازهای فنی شرکت را برای سهامداری اتریوم برآورده کرد.

اگرچه ما از سال 2020 کلاینت‌های اجرایی را ارزیابی کرده‌ایم، اما هیچ‌کدام تا به امروز الزامات Coinbase Cloud را برآورده نکرده‌اند. بسیاری از اپراتورهای دیگر در شبکه نیز به همین نتیجه رسیده‌اند، که بخشی از دلیل این است که 84 درصد از اعتبارسنجی‌های اتریوم Geth را اجرا می‌کنند. با این حال، جزر و مد در حال تغییر است.

Coinbase Cloud | منبع: X

Geth نقش مهمی در شبکه اتریوم، مدیریت تراکنش‌ها و استقرار و اجرای قراردادهای هوشمند دارد. تسلط Geth نگرانی هایی را در مورد تمرکز و خطرات مرتبط با یک مشتری ایجاد کرده است.

کوین بیس اکنون به طور فعال ارزیابی فنی از کلاینت های اجرای جایگزین اتریوم انجام می دهد و متعهد به ادغام مشتری دیگر در زیرساخت خود است. صرافی قصد دارد تا پایان فوریه 2024 یک به روز رسانی جامع در مورد این فرآیند ارائه دهد.

همانطور که توسط Ethereum.org مشخص شده است، این وضعیت بر یک موضوع گسترده‌تر در شبکه اتریوم تأکید می‌کند. این وب‌سایت خاطرنشان می‌کند که تقریباً 85 درصد از تمام گره‌ها با استفاده از Geth کار می‌کنند و در صورت بروز یک باگ بزرگ، طیف ریسک‌های سیستمی را افزایش می‌دهند که بر پردازش تراکنش تأثیر می‌گذارد یا امکان اجرای بارهای پرداختی را فراهم می‌کند.

این نگرانی پس از یک باگ حیاتی که در چندین نسخه از کلاینت اعدام Nethermind در 22 ژانویه کشف شد، بیشتر مورد توجه قرار گرفت، که طبق گزارش‌ها منجر به شکست پردازش بلوک‌ها در اتریوم شد.

ما را در Google News دنبال کنیدنوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا