اخبار رمز ارز

Chainlink صنعت بیمه را متحول می کند

Chainlink (LINK/USD) با تقویت نسل بعدی بیمه های مبتنی بر بلاک چین، این بخش را متحول می کند. شبکه های غیرمتمرکز اوراکل Chainlink به طور ایمن دسترسی محصولات بیمه ای مبتنی بر بلاک چین را به داده های دنیای واقعی و محاسبات خارج از زنجیره فراهم می کند.

با Chainlink می توانید محصولات بیمه پارامتریک مطمئن طراحی کنید. برنامه های کاربردی بیمه پارامتریک مبتنی بر بلاک چین به داده های دنیای واقعی دسترسی پیدا می کنند و به آنها امکان می دهد پردازش مطالبات را خودکار کرده و هزینه های عملیاتی را کاهش دهند. اکنون شرکت‌های بیمه می‌توانند پوشش بیشتری برای موارد استفاده از بیمه آب‌وهوا، محصول، پرواز و مسافرت به بازارهای جهانی ارائه دهند.

نوآوری برای صنعت بلاک چین

شبکه Chainlink به امنیت ده ها میلیارد ارزش در سراسر اکوسیستم بلاک چین کمک می کند. استفاده از زیرساخت های اوراکل تست شده و داده های با کیفیت بالا برای ساخت انواع جدیدی از محصولات بیمه (مانند حفاظت وثیقه برای وام های مبتنی بر رمزنگاری) برای اکوسیستم بلاک چین امکان پذیر می شود.

کسب درآمد از داده ها

کاربران می توانند از داده های خود با فروش آن به پروژه های بیمه مبتنی بر بلاک چین کسب درآمد کنند. شما می توانید یک گره Chainlink راه اندازی کنید تا به راحتی API های داده موجود خود را به برنامه های قرارداد هوشمند در هر بلاک چین متصل کنید.

موارد استفاده از بیمه مبتنی بر بلاک چین شامل بیمه محصول، سیل و پرواز و همچنین بیمه وثیقه است. به عنوان مثال، از Data Feeds می توان برای فعال کردن پرداخت سریع و خودکار مطالبات در صورت وقوع یک رویداد فاجعه بار استفاده کرد.

همچنین بخوانید:   Meta در حال آزمایش بازار NFT در اینستاگرام

بلاک چین در بیمه

بیمه در حال حاضر یک صنعت جهانی چند تریلیون دلاری است. طبق گزارش OECD، حق بیمه تقریباً 10 درصد از فعالیت های اقتصادی جهانی را تشکیل می دهد. در مقیاس کلان، بیمه نقش مهمی در رشد اقتصادی و شروع نوآوری دارد. در زندگی روزمره، بیمه به صاحبان خودرو، مسافران، صاحبان خانه، کشاورزان و غیره آرامش خاطر می بخشد.

این هم یک ضرورت و هم یک فکر بعدی است، زیرا اکثر کسانی که برای بیمه پرداخت می کنند، هرگز مجبور به ادعای آن نیستند. با این حال، کسانی که در نهایت به ثبت ادعا می‌پردازند، اغلب متوجه می‌شوند که این فرآیند آنطور که باید ساده نیست.

 

حل مشکل  شفافیت

با ترکیب بلاک چین ها، قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی آنها و اوراکل های غیرمتمرکز، می توان زیرساخت های بنیادی بیمه را ارتقا داد تا نه تنها مشکل شفافیت را حل کند، بلکه کل فرآیند بیمه را نیز ساده کرده و بیمه را در سطح جهانی برای مصرف کنندگان محروم در دسترس قرار دهد.

پروتکل‌های بیمه غیرمتمرکز توانایی‌های عملیاتی بهتر، سریع‌تر، ارزان‌تر و با اعتماد بیشتری را ارائه می‌کنند که منجر به مطالبات بیمه‌ای سریع‌تر، داوری و پرداخت‌ها می‌شود.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا