اخبار رمز ارز

چرا SHIB می تواند از قیمت Dogecoin در فوریه 2024 بهتر عمل کند؟

دوج کوین و شیبا اینو عملکرد قیمتی یکسانی را در ژانویه به ثبت رسانده‌اند و دو کوین بزرگ میم تا 26 ژانویه 17 درصد کاهش داشته‌اند.

گمانه‌زنی‌های مثبت در مورد پلتفرم XPayments پیشنهادی، محرک اصلی برای انجمن‌های Shiba Inu (SHIB) و Dogecoin (DOGE) در طول ماه بود، اما با توجه به اینکه بادهای منفی بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال را فرا گرفت، ممکوین‌های مگا کپ نیز تسلیم فشار نزولی شدند.

نکته قابل توجه، فعالیت تجاری اخیر استخراج‌کنندگان Dogecoin می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌های DOGE از SHIB در هفته‌های آینده شود.

DOGE و SHIB عملکرد یکسانی را در ژانویه منتشر کردند

با ارزش بازار به ترتیب 11.4 میلیارد دلار و 5.3 میلیارد دلار، Dogecoin و Shiba Inu دو بزرگ ترین memecoin هستند. اقبال هر دو اکوسیستم از زمان پیدایش همچنان به یکدیگر مرتبط بوده است.

عملکرد قیمت Dogecoin (DOGE) در مقابل Shiba Inu (SHIB) ژانویه 2024 | منبع: TradingView

در ژانویه 2024، DOGE و SHIB عملکردهای قیمتی کاملاً یکسانی را منتشر کردند. نمودار بالا نشان می دهد که ارزش هر دو دارایی در طول ماه تا 26 ژانویه 17 درصد کاهش یافته است.

با این حال، تمایل فعلی ماینرهای Dogecoin ممکن است شاهد جدا شدن همبستگی قیمت از SHIB در ماه فوریه باشد.

استخراج کنندگان Dogecoin، DOGE به ارزش 22 میلیون دلار را در 3 ماه تخلیه می کنند

دوج کوین در سه ماهه چهارم سال 2023 افزایش قیمت دو رقمی را ثبت کرد زیرا بازارهای ارزهای دیجیتال به دلیل احساسات مثبت پیرامون تایید ETF بیت کوین نقطه ای افزایش یافتند. با این حال، زمانی که سرمایه‌گذاران از این هیاهو خرید کردند، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان Dogecoin از رشد بازار ارزهای دیجیتال برای ثبت سود سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

نمودار ذخایر استخراج‌کنندگان IntoTheBlock، موجودی‌های بی‌درنگ در اختیار شرکت‌های استخراج معدن و استخرهای معدنی شناخته شده را ردیابی می‌کند.

ماینرهای Dogecoin تا تاریخ 21 نوامبر، 4.6 میلیارد DOGE را در موجودی های تجمعی خود در جریان گرماگرم افزایش بازار ارزهای دیجیتال نگه داشتند. اما از 26 ژانویه، موجودی ها به 4.3 میلیارد DOGE کاهش یافته است.

این بدان معناست که ماینرها در سه ماه گذشته 290 میلیون DOGE به ارزش تقریبی 22.6 میلیون دلار را تخلیه کرده اند.

Dogecoin (DOGE) Miners Reserves
Dogecoin (DOGE) Miners Reserves | منبع: IntoTheBlock

ماینرها سهامداران اصلی در هر اکوسیستم ارز دیجیتال اثبات کار (PoF) هستند. آن‌ها منابع محاسباتی را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در ازای پاداش‌های بلوک تعیین شده در سکه اصلی اختصاص می‌دهند.

روند فروش به عنوان یک سیگنال نزولی برای دارایی پایه تفسیر می شود. همانطور که ماینرها سکه های DOGE تازه استخراج شده بیشتری را تخلیه می کنند، عرضه بازار را کاهش می دهد و فشار نزولی بر قیمت را افزایش می دهد.

با تضعیف تقاضای بازار، روند فروش ماینرها می‌تواند تأثیر بارزتری بر قیمت DOGE در فوریه 2024 داشته باشد و دری را به روی SHIB باز کند که احتمالاً از memecoin پیشگام پیشی می‌گیرد.

پیش‌بینی قیمت DOGE: از دست دادن پشتیبانی 0.007 دلاری می‌تواند باعث ضررهای بزرگ‌تر شود

مانند بقیه بازار ارزهای رمزپایه، قیمت DOGE در ماه گذشته، قیمت نزولی قابل توجهی را تحمل کرده است. با این حال، با استنباط از روند فروش 22.6 دلاری ماینرها که در بالا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، به نظر می رسد خرس ها در هفته های آینده جایگاه بیشتری را به دست خواهند آورد. خرس‌ها باید دیوار خرید اولیه پشتیبانی را در حدود 0.07 دلار برای اعتبارسنجی این چشم‌انداز تغییر دهند.

داده های IntoTheBlock's Global in/out of the money (GIOM) کیف پول های دارنده DOGE فعلی را بر اساس قیمت های ورودی تاریخی آنها گروه بندی می کند.

این ابزار نشان می دهد که 528180 آدرس 45.6 میلیارد DOGE را با قیمت متوسط ​​0.071 دلار به دست آورده اند. قابل ذکر است، این بزرگترین خوشه از دارندگان فعلی Dogecoin است. اگر برای دفاع از مواضع خود خریدهای دیوانه وار انجام دهند، می توانند روند نزولی را تغییر دهند.

با این حال، شکستن زیر سطح حمایت 0.07 دلار می‌تواند محرک‌های مارجین فراخوان را ایجاد کند و درها را برای آزمایش مجدد 0.06 دلار باز کند.

پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE).
پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE) | منبع: IntoTheBlock

در روند صعودی، اگر قیمت DOGE بتواند بالاتر از منطقه 0.10 دلار حرکت کند، گاوها می توانند حرکت خود را دوباره به دست آورند. اما در کوتاه مدت، 786930 آدرس که 14.1 میلیارد DOGE را با قیمت متوسط ​​0.095 دلار به دست آوردند، می توانند مقاومت بزرگی را ایجاد کنند.

ما را در Google News دنبال کنید

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا