اخبار رمز ارز

پیش بینی قیمت شبکه Pi | آیا سکه شبکه پی سرمایه گذاری خوبی است؟

با بررسی تاریخچه، ارزش و پیش‌بینی قیمت بالقوه آینده شبکه Pi، ادامه دهید.

شبکه Pi یک پلت فرم غیرمتمرکز ماینینگ رمزنگاری است که در سال 2018 توسط فارغ التحصیلان دانشگاه استنفورد، دکتر نیکلاس کوکالیس و دکتر چنگدیو فن، توسعه یافت. آن دو متوجه شدند که موانع متعددی برای دسترسی و پذیرش رمزنگاری وجود دارد و هدفشان توسعه عصر بعدی وب است که به طور یکپارچه با فناوری بلاک چین یکپارچه شده است. راه حل آنها شبکه Pi بود که به طور رسمی در 14 مارس 2019 (روز Pi) راه اندازی شد.

برخلاف ارزهای دیجیتال سنتی که به فرآیندهای ماینینگ پر انرژی متکی هستند، شبکه Pi به کاربران اجازه می‌دهد تا سکه‌های Pi (PI) را مستقیماً از گوشی‌های هوشمند خود استخراج کنند، بدون اینکه باتری‌ها را خالی کنند یا مقدار قابل‌توجهی برق مصرف کنند. این پروژه به دلیل تمرکز بر سادگی و دسترسی محبوبیت پیدا کرد و تا ژوئن 2023 بیش از 47 میلیون کاربر فعال را جذب کرد.

Pi چگونه کار می کند؟

شبکه Pi اعلام کرده است که هدف آن دموکراتیک کردن دسترسی به ارز دیجیتال با در دسترس قرار دادن ماینینگ برای هر کسی که گوشی هوشمند دارد. کاربران می توانند سکه های PI را از طریق برنامه تلفن همراه شبکه Pi با ضربه زدن روی یک دکمه هر 24 ساعت یکبار برای تایید حضورشان استخراج کنند.

برای ثبت نام در برنامه، کد دعوت توسط یکی از اعضای شبکه مورد نیاز است. تراکنش ها توسط گروهی از کاربران به نام “گره” تایید می شوند. این گره‌ها در «حلقه‌های امنیتی» سازمان‌دهی می‌شوند که در آن هر کاربر چند فرد مورد اعتماد را برای تضمین آنها انتخاب می‌کند. هدف این ساختار جلوگیری از تراکنش های تقلبی است.

نرخ استخراج ساعتی کاربران بر اساس زمان ثبت نام آنها است. هر چه یک عضو زودتر عضو شود، نرخ بالاتری دارد. کاربران می توانند نرخ خود را با دعوت از کاربران جدید یا ایجاد یک حلقه امنیتی افزایش دهند.

ارزش سکه PI

Pi در حال حاضر در هیچ صرافی برجسته ای در دسترس نیست یا در هیچ بلاک چین ادغام نشده است. سکه های PI فقط با دانلود برنامه شبکه PI و استخراج سکه ها به دست می آیند و استفاده از آن به خرید محصولات و خدمات در بازارهای همتا به همتای Pi محدود می شود. سکه های کاربران در برنامه ذخیره می شوند و نمی توان آنها را برداشت، فروخت یا با ارزهای دیجیتال دیگر مبادله کرد.

شبکه Pi قصد دارد از یک شبکه اصلی بسته به یک شبکه باز تبدیل شود، جایی که سکه‌های Pi در نهایت برای فروش عمومی در دسترس خواهند بود. این شبکه اعلام کرده است که تا آن زمان، هرگونه فروش Pi غیرمجاز بوده و هیچ وابستگی به شبکه Pi ندارد.

در مرحله توسعه فعلی خود، می توان استدلال کرد که سکه پی فاقد ارزش ذاتی است. با این وجود، وب‌سایت‌های داده‌های ارزهای دیجیتال مانند CoinMarketCap و CoinGecko نرخ مبادله‌ای را برای کوین Pi ارائه می‌کنند که از تاریخ 29 فوریه 2024 34.02 دلار قیمت دارد. در هر دو وب‌سایت، صفحه شبکه Pi یک سلب مسئولیت مشابه ارائه می‌کند:

لطفاً توجه داشته باشید که شبکه اصلی هنوز راه‌اندازی نشده است و قیمت‌های نشان‌داده‌شده در صرافی‌های خاص برای IOU‌هایی هستند که ممکن است در صرافی‌ها قابل انتقال نباشند. لطفا DYOR و با احتیاط ادامه دهید.

شبکه Pi در حال آماده شدن برای انتقال خود به فاز شبکه باز Mainnet در سال 2024 در صورت تحقق سه شرط حیاتی است. با این حال، تاریخ دقیق همچنان نامشخص است و این بستگی به عوامل متعددی از جمله تلاش‌های مشترک «Pioneers»، توسعه‌دهندگان جامعه، و تیم اصلی و همچنین متغیرهای خارجی خارج از کنترل آنها دارد. این تیم تاکید می کند که در حالی که برای رسیدن به این هدف تلاش می کنند، هیچ تضمینی برای تحقق آن وجود ندارد.

با توجه به فعالیت‌های ماینینگ میلیون‌ها کاربر آن از طریق برنامه تلفن همراه، فهرست نهایی شبکه Pi می‌تواند باعث افزایش قابل توجهی در ارزش شود، بنابراین برای برخی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال، PI احتمالاً می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت عمل کند.

پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال شبکه Pi

از اواخر فوریه 2024، CoinCodex چشم‌اندازی خنثی در مورد آینده قیمت سکه Pi داشت، به طوری که 19 شاخص تحلیل تکنیکال سیگنال‌های صعودی و 8 نشانگر نزولی نشان می‌دادند. این وب سایت پیش بینی کرد که PI می تواند در کوتاه مدت 5.64 درصد افزایش یابد و تا 5 مارس 2024 به 35.97 دلار برسد.

در پیش‌بینی بلندمدت قیمت شبکه Pi، CoinCodex با تخمین‌های پایین‌رده‌اش برای قیمت 33.78 دلار برای سال 2025، 99.21 دلار برای سال 2026 و 71.89 دلار برای سال 2027 بسیار خوش‌بینانه بود.

شرکت تجزیه و تحلیل Telegaon حتی صعودی تر بود. برای آینده کوتاه مدت سکه در سال 2024، بیان کرد:

قیمت شبکه Pi می تواند تا سال 2024 به سطح متوسط ​​قیمت 96.17 دلار برسد. اگر رشد فعلی ادامه یابد، حداکثر قیمت شبکه Pi می تواند حدود 114.31 دلار در سال 2024 باشد. با این حال، اگر یک محیط نزولی در بازار وجود داشته باشد، حداقل سطح قیمت سکه Pi می‌تواند در حدود 81.45 دلار در سال 2024 باشد. انتظار می‌رود که یک رالی گاو نر در سال 2024 رخ دهد که ممکن است به توکن شبکه Pi کمک کند تا دوباره ماه را لمس کند.

پیش‌بینی قیمت این شرکت برای سال 2025 بیان کرد که سکه می‌تواند به طور متوسط ​​137.22 دلار، 173.85 دلار در سال 2026 و 231.12 دلار در سال 2027 باشد. پیش‌بینی قیمت شبکه Pi Teleagon برای سال 2030 به طور بالقوه به طور متوسط ​​​​427.56 دلار بود، با تخمین پایین 396.88 دلار و قیمت بالای 468.73 دلار.

CoinDataFlow شاهد نوسانات قابل توجهی سکه Pi در سال های آینده بود، اگرچه در نهایت روند صعودی خود را حفظ کرد. پیش بینی قیمت پی آن برای سال 2024 این است که سکه می تواند بین 25.96 تا 68.76 دلار باشد. در سال 2025، این سایت معتقد بود که Pi می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد و بین 61.67 دلار و 261.37 دلار قرار گیرد. این پیش بینی کرد که در سال 2030 قیمت بین 64.60 تا 222.17 دلار خواهد بود.

مهم است که به خاطر داشته باشید که این پیش‌بینی‌های قیمت سکه شبکه Pi مبتنی بر داده‌های تاریخی است و بنابراین ممکن است نادرست باشد. به این ترتیب، سرمایه گذاران نباید صرفاً به چنین داده هایی متکی باشند، بلکه باید تحقیقات اضافی خود را با در نظر گرفتن اهداف سرمایه گذاری خود و سایر عوامل انجام دهند.

سوالات متداول

آیا شبکه Pi بالا می رود یا پایین؟

هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید. در اواخر فوریه، بسیاری از پیش‌بینی‌ها در مورد Pi صعودی بودند، با پیش‌بینی قیمت شبکه Pi Telegaon که میانگین قیمت آن می‌تواند در سال 2024 به 96.17 دلار برسد و در سال 2025 به 137.22 دلار برسد. تخمین ها می توانند نادرست باشند و در گذشته اشتباه بوده اند. برای سرمایه گذاران مهم است که همیشه تحقیقات خود را انجام دهند.

آیا باید در شبکه Pi سرمایه گذاری کنم؟

در زمان نگارش این مقاله، شبکه Pi هنوز پیش از انتشار است و برای فروش یا معامله توسط دارندگان در دسترس نیست. این شبکه اعلام کرده است که قصد دارد به یک شبکه اصلی باز تبدیل شود که در آن سکه‌های PI برای معامله در دسترس خواهند بود، اما تا آن زمان، دارندگان تنها می‌توانند از آنها برای خرید محصولات و خدمات در بازارهای همتا به همتای Pi استفاده کنند.

با این وجود، شبکه Pi میلیون‌ها کاربر دارد و فهرست نهایی آن در صرافی‌ها می‌تواند منجر به افزایش قابل توجهی در ارزش سکه آن شود. اینکه آیا این یک سرمایه گذاری ارزشمند می کند یا نه، چیزی است که فقط شما می توانید با در نظر گرفتن اهداف سرمایه گذاری و سبد مالی موجود، در میان عوامل دیگر، تصمیم بگیرید.

افشا: این مقاله توصیه سرمایه گذاری را نشان نمی دهد. محتوای ارائه شده در این صفحه فقط برای اهداف آموزشی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا