اخبار رمز ارز

وایومینگ لایحه ای را تصویب کرد که DAO ها را به عنوان اشخاص حقوقی به رسمیت می شناسد

ایالت وایومینگ لایحه ارزهای دیجیتال مهمی را تصویب کرد تا DAOها را تحت اختیار قوانین موجود قرار دهد و به نقاط درد مترادف با سازمان های غیرمتمرکز رسیدگی کند.

مارک گوردون، فرماندار وایومینگ، لایحه ایالتی را در 7 مارس تصویب کرد که سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) را به عنوان اشخاص حقوقی تحت قانون انجمن غیرانتفاعی غیرمتمرکز غیرانتفاعی (DUNA) به رسمیت می‌شناسد. این قانون از اول جولای اجرایی می شود.

برخلاف عملیات سنتی شرکت‌های بزرگ، DAOها توسط جامعه اداره می‌شوند و امتیازات تصمیم‌گیری را از طریق توکن‌های حاکمیت رمزنگاری که به طور جمعی توسط اعضا نگهداری می‌شوند، فراهم می‌کنند.

این مفهوم در نهایت یک مشکل حقوقی را برای شرکت کنندگان و تنظیم کنندگان ایجاد کرد. توکن‌های ایجاد شده توسط نهادها به سهام شرکت تشبیه شدند و بنابراین با استفاده از قوانین اوراق بهادار مورد بررسی قرار گرفتند، در حالی که اعضا مشمول اقدامات دعوی قضایی بودند.

این در شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) علیه Ooki DAO مشهود بود. CFTC سازمان را به اجرای یک مکان تجاری ثبت نشده متهم کرد و تصمیم گرفت همه دارندگان توکن Ooki را در قبال عملیات DAO مسئول بداند.

DUNA پناهگاهی برای DAO ها ایجاد می کند

لایحه DUNA وایومینگ با استفاده از مدل انجمن های غیر انتفاعی نامشخص به این مسائل می پردازد و به سازمان های غیرمتمرکز اجازه می دهد تا درآمد ایجاد کرده و درآمد را بین اعضا توزیع کنند، در حالی که موجودیت قانونی را به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی حفظ می کنند.

DUNA به این سازمان ها اجازه می دهد تا تحت نمایندگی قانونی و قرارداد با اشخاص ثالث در دادگاه حاضر شوند. طبق قانون وایومینگ، DAO ها اکنون می توانند مالیات بپردازند، و اعضا از طریق سیاست های مسئولیت محدود محافظت می شوند. این بدان معناست که اعضا ممکن است مسئولیتی در قبال اقدامات سایر اعضا یا کل سازمان نداشته باشند.

مشاور عمومی ارزهای دیجیتال Andreessen Horowitz (a16z)، مایلز جنینگز، خاطرنشان کرد که DUNA به یک نقطه اتصال حیاتی برای ارزهای دیجیتال رسیده است و چالش‌های کلیدی را که قبلاً توسط این سازمان‌های غیرمتمرکز با آن مواجه بودند، حل خواهد کرد. A16z از تحولات این لایحه حمایت می کند و تصویب آن را نقطه عطفی برای تمام وب 3 می داند.

قانون جدید وایومینگ پروژه های بلاک چین را قادر می سازد تا در محدوده قوانین قابل اجرا بدون به خطر انداختن تمرکززدایی آنها عمل کنند. همچنین آنها را بدون مجوز نگه می دارد. این یک پیشرفت بزرگ است.»

مایلز جنینگز، مشاور عمومی رمزنگاری a16z


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا