اخبار رمز ارز

موسسه کوین بیس پرایمر نصف شدن بیت کوین را برای سرمایه گذاران منتشر می کند

در پیش بینی چهارمین نصف شدن بیت کوین که برای اواسط آوریل برنامه ریزی شده است، Coinbase Institutional پرایمری را برای سرمایه گذاران منتشر کرده است.

نصف شدن بیت کوین که هر چهار سال یکبار یا با استخراج هر 210000 بلاک اتفاق می افتد، با رسیدن به بلوک 840000، پاداش ماینرها از 6.25 به 3.125 بیت کوین در هر بلوک نصف می شود.

هدف این سند هدایت سرمایه‌گذاران نهادی با بررسی تأثیر هاوینگ‌های قبلی و ترکیب تحولات اخیر در بازار ارزهای دیجیتال، مانند معرفی ETF‌های بیت‌کوین و صعود بیت‌کوین به ارتفاعات بی‌سابقه قبل از نصف شدن است.

از نظر تاریخی، بیت‌کوین در ماه‌های پس از نصف شدن‌های گذشته، افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است. نصف شدن اول منجر به افزایش چشمگیر ارزش بیت کوین (BTC) شد و 139 درصد در شش ماه منتهی به رویداد و 923 درصد در شش ماه بعد افزایش یافت. اگرچه میزان رشد در نصف شدن های قبلی با این افزایش اولیه مطابقت نداشته است، الگوی افزایش ارزش پس از نصف شدن مشاهده شده است.

تحلیلگران کوین بیس با اشاره به افزایش 157 درصدی بیت کوین از اکتبر و پتانسیل رشد ادامه دار، شرایط منحصر به فرد مربوط به هاوینگ آینده را برجسته می کنند.

تحلیلگران این شرکت توضیح دادند: «در حالی که ممکن است نصف شدن بر عملکرد بیت کوین تأثیر مثبت بگذارد، اما هنوز تنها شواهد تاریخی محدودی در مورد این رابطه وجود دارد که آن را تا حدی حدس و گمان می کند».

این گزارش همچنین به عوامل کلان اقتصادی مانند کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو اشاره می کند که می تواند بر مسیر بیت کوین تأثیر بگذارد. علاوه بر این، رفتار دارندگان بلندمدت را در نظر می‌گیرد، که توسط گلاسنود به عنوان سرمایه‌گذارانی که حداقل 155 روز در اختیار دارند، که از نظر تاریخی احتمال کمتری برای فروش در پاسخ به نصف شدن دارند، تعریف می‌شود.

این پرایمر چالش‌های بالقوه را نادیده نمی‌گیرد، از جمله احتمال افزایش فشار فروش از سوی ماینرها که با پاداش‌های پایین‌تر سازگار می‌شوند و شرکت‌هایی که مراحل ورشکستگی را دنبال می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا