اخبار رمز ارز

معامله گران مشتقه می توانند شکست 0.60 دلاری را از بین ببرند

قیمت ریپل (XRP) بین 25 ژانویه تا 30 ژانویه 10 درصد افزایش یافته است، اما در بازارهای مشتقات، سود باز در حدود 380 میلیون دلار ثابت مانده است.

قیمت XRP با افزایش 10 درصدی از پایین ترین سطح محلی 0.49 دلار در 25 ژانویه به 0.54 دلار در زمان انتشار در 30 ژانویه رسیده است. با این حال، روند بازار مشتقات نشان می دهد که معامله گران آتی رفتار محتاطانه ای را در مورد دارایی رمزنگاری با پشتوانه ریپل حفظ کرده اند.

آیا ششمین ارز دیجیتال بزرگ در آستانه یک مرحله اصلاحی دیگر است یا می تواند برای رسیدن به 0.60 دلار حرکت کند؟

بهره باز XRP با وجود افزایش قیمت، راکد است

در بازارهای نقدی، قیمت XRP در هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته است. افزایش 10 درصدی از 0.49 دلار به 0.54 دلار در هفته گذشته، گمانه زنی های مثبتی را در مورد افزایش احتمالی به 0.60 دلار ایجاد کرده است. اما جالب است که روند داده های بازار مشتقه نشان می دهد که معامله گران آتی این خوش بینی را به اشتراک نمی گذارند.

داده های بهره باز Santiment ارزش قراردادهای آتی معوق را برای یک دارایی رمزنگاری خاص دنبال می کند. بهره باز به عنوان شاخصی از فعالیت بازار، نقدینگی و سطح مشارکت سرمایه گذار عمل می کند.

نمودار زیر نشان می دهد که در حالی که قیمت از 25 ژانویه تا 30 ژانویه 10 درصد افزایش یافته است، سود باز XRP در آن دوره اندکی از 386.7 میلیون دلار به 380 میلیون دلار کاهش یافته است.

این واگرایی منفی بین بهره باز و روند صعودی قیمت نشان می دهد که معامله گران آتی برای یک عقب نشینی قریب الوقوع قرار دارند.

بهره باز ریپل (XRP) در مقابل قیمت | منبع: Santiment

وقتی قیمت افزایش می‌یابد و سود باز در جهت مخالف حرکت می‌کند، نشان می‌دهد که معامله‌گران از جهش اخیر قیمت برای تضمین سود سرمایه‌گذاری می‌کنند.

اگر سرمایه گذاران به بستن موقعیت های خود ادامه دهند، کمبود سرمایه و نقدینگی احتمالاً باعث اصلاح قیمت XRP در روزهای آینده خواهد شد.

نرخ تامین مالی XRP نیز ثابت است

در حالی که بهره باز XRP در بحبوحه محدودیت قیمت اخیر کاهش یافته است، روند نرخ تامین مالی بیشتر تایید می کند که معامله گران مشتقه به سمت یک اقدام قیمت ثابت تمایل دارند.

نرخ سرمایه نشان دهنده کارمزدی است که دارندگان قراردادهای آتی دائمی برای باز نگه داشتن موقعیت های خود می پردازند. ارزش‌های مثبت نشان‌دهنده احساسات صعودی هستند، در حالی که ارزش‌های منفی به این معناست که معامله‌گران کوتاه‌مدت به امید به دست آوردن سودهای بیشتر از نزول قیمت، به دارندگان موقعیت‌های خرید خرید می‌کنند.

روند نرخ تامین مالی XRP، اگرچه مثبت است، اما از ابتدای سال جاری ثابت مانده است. نمودار زیر نشان می دهد که نرخ سرمایه گذاری XRP از 0.062٪ به 0.009٪ بین 2 تا 30 ژانویه کاهش یافته است.

به طور خلاصه، معامله گران معاملات آتی XRP صعودی اکنون 85 درصد کمتر از ابتدای سال برای باز نگه داشتن موقعیت های خرید خود پرداخت می کنند.

نرخ سرمایه Ripple (XRP) در مقابل قیمت
نرخ سرمایه Ripple (XRP) در مقابل قیمت | منبع: Santiment

کاهش نرخ سرمایه نشان دهنده عدم خوش بینی در میان معامله گران صعودی است. بدون کاتالیزورها یا روایت های اصلی برای هدایت فعالیت معاملاتی مثبت در بازارهای XRP، معامله گران LONG برای باز نگه داشتن موقعیت های خود هزینه کمتری می پردازند.

جای تعجب نیست که این دوره کاهش نرخ سرمایه در بازارهای مشتقات XRP با افت قیمت 15 درصدی از سال تا به امروز همزمان شده است.

پیش بینی قیمت XRP: عقب نشینی به سمت 0.50 دلار قبل از مرحله شکست عمده

با استنباط از کاهش نرخ بهره باز و سرمایه گذاری، به نظر می رسد قیمت XRP در آستانه مرحله اصلاح دیگری به سمت 0.50 دلار است.

شاخص فنی پارابولیک توقف و معکوس (SAR) نیز این موضع را تأیید می کند. زمانی که نقطه Parabolic SAR بالاتر از قیمت فعلی قرار می گیرد، نشان دهنده یک معکوس بالقوه روند صعودی مداوم است.

در این حالت، با اشاره نقطه XRP Parabolic SAR به 0.57 دلار در حالی که قیمت فعلی 0.54 دلار است، ممکن است نشان دهنده یک سیگنال نزولی باشد.

پیش بینی قیمت ریپل (XRP).
پیش بینی قیمت ریپل (XRP) | منبع: TradingView

معامله گران اغلب این وضعیت را به عنوان یک سیگنال فروش تفسیر می کنند، زیرا نشان می دهد که روند قیمت ممکن است معکوس شود و شروع به حرکت به سمت پایین کند.

اگر این سناریو همانطور که پیش‌بینی می‌شود اجرا شود، گاوها می‌توانند از حمایت روانی 0.50 دلاری حمایت کنند تا از محرک‌های فراگیر حاشیه جلوگیری کنند.

از طرف دیگر، گاوها می توانند این پیش بینی قیمت نزولی را در صورت شکستن بالای منطقه 0.60 دلار رد کنند. با این حال، همانطور که توسط نقاط SAR در بالا مشخص شد، مقاومت 0.57 دلاری می تواند نقطه بازگشت نزولی را ثابت کند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا