اخبار رمز ارز

طرح‌های مقیاس‌پذیری کاردانو برای سال 2022 به فاز باشو منتقل می‌شوند

کاردانو برای مقابله با افزایش پیش‌بینی‌شده در توسعه dApp، پیشرفت‌های هیجان‌انگیزی را برای سال 2022 اعلام می‌کند.

تحولات کاردانو برای سال 2022 زیاد و سریع خواهد بود. BeInCrypto اخیراً در وبلاگ آموزشی چارلز هاسکینسون گزارش داده است، جایی که او برنامه کاردانو را برای سال 2020 تشریح کرده است. در این گزارش، اشاره شد که شرکت پشتیبان کاردانو از هیچ هزینه ای برای توسعه بهبودهای داخلی و خارج از زنجیره که راه را برای توسعه گسترش اکوسیستم کاربردی غیرمتمرکزهموار می کند دریغ نخواهد کرد.

بهبودهای روی زنجیره

مرحله Basho شاهد سرمایه‌گذاری منابع در بهینه‌سازی و مقیاس‌بندی برای مقابله با افزایش پیش‌بینی‌شده در برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر کاردانو خواهد بود. یکی از بهبودهای زنجیره ای افزایش اندازه بلوک، پس از افزایش اخیر از 8 کیلوبایت به 72 کیلوبایت خواهد بود. خط لوله، جایی که فرآیندهای موازی برای بهبود توان عملیاتی رخ می دهد، زمان انتشار بلوک را با ترکیب اعتبار سنجی و انتشار کاهش می دهد. انتظار می رود بلوک ها در عرض پنج ثانیه به 95 درصد همتایان برسند. یکی دیگر از بهبودهای زنجیره ای تایید کنندگان ورودی خواهد بود. آنها زمان انتشار بلوک و توان عملیاتی را بهبود می بخشند که در نهایت تعداد تراکنش ها را در هر ثانیه افزایش می دهد.

همچنین بهبودهایی در حافظه در مدیریت خروجی تراکنش خرج نشده (UTXO)، توزیع سهام و توزیع سهام زنده وجود خواهد داشت.

مدل توسعه پذیر UTXO شامل پیشرفت هایی در زبان برنامه نویسی Plutus است. پیشرفت‌ها عبارتند از ورودی‌های مرجع (کاردانو Improvement Proposal-0031)، Plutus Datums (CIP-0032)، و اشتراک‌گذاری اسکریپت (CIP-0033).

همچنین بخوانید:   ریپل با رشدی 13 درصدی به 1.22 دلار رسید.

برای هموار کردن محاسبات سهام و پاداش توزیع، پیشرفت‌های گره وجود خواهد داشت. برخی از بخش‌های وضعیت پروتکل روی دیسک ذخیره می‌شوند، به این معنی که سیستم‌هایی که RAM محدودی دارند، می‌توانند در صورت داشتن فضای ذخیره‌سازی کافی، گره‌ها را انجام دهندد و مقیاس‌پذیری دیگر مشکلی نخواهد داشت.

بهبودهای خارج از زنجیره

همچنین بهبودهای خارج از زنجیره برای مرحله باشو برنامه ریزی شده است. زنجیره های جانبی برای اولین بار معرفی می شوند. سایدچین یک بلاک چین است که از طریق یک پل به بلاک چین اصلی متصل می شود و توکن ها را قادر می سازد تا توکن های یک زنجیره را در زنجیره دیگر استفاده کرده و به زنجیره اصلی بازگردانند. زنجیره های جانبی ماشین مجازی اتریوم که به بلاک چین اصلی کاردانو متصل می شوند شامل Milkomeda و Mamba هستند.

یکی دیگر از بهبودها انجام برخی تراکنش‌ها در خارج از زنجیره بلوکی برای بهبود کارایی شبکه خواهد بود. معاملات خارج از زنجیره از طریق یک مدل اعتماد عمل می کنند. Hydra، یکی دیگر از بهبودهای خارج از زنجیره، با استفاده از ledger کل توزیع شده زنجیره اصلی به عنوان لایه تسویه، راه کارآمدتری برای پردازش تراکنش های خارج از زنجیره اصلی ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا