اخبار رمز ارز

طبق گزارش‌ها، آزمایشگاه Ethena از یک حادثه امنیتی رنج می‌برد، تحلیلگران به سوءاستفاده 290 هزار دلاری مشکوک هستند

تحلیلگران PeckShield در 29 مارس از یک حادثه امنیتی در پروژه Ethena Labs خبر دادند.

کارشناسان می گویند که آسیب پذیری زیربنای این اکسپلویت هنوز ناشناخته است. به گفته PeckShield، این امر منجر به از دست دادن 480 BNB، معادل حدود 290000 دلار در زمان نگارش این مقاله شد.

در کامنتی به پست، کاربران X اظهار داشتند که این اتفاق در مورد ایجاد یک توکن ENA جعلی بوده است. استراتژیست defi، با نام مستعار Defi_Maestro، خاطرنشان کرد که PeckShield به توکن ENA جعلی ایجاد شده در شبکه BNB اشاره می کند.

در همان زمان، تیم آزمایشگاه Ethena در مورد این حادثه با توکن در شبکه BNB اظهار نظری نکرد. در جدیدترین اشاره به صرافی رمزنگاری بایننس، تیم آزمایشگاه Ethena از راه اندازی این پروژه در بایننس لانچپول خبر داد.

در فوریه 2024، آزمایشگاه اتنا یک دور استراتژیک 14 میلیون دلاری را تکمیل کرد و استیبل کوین خنثی USDe را راه اندازی کرد. در نتیجه، در اوایل ماه مارس، پروتکل Ethena رتبه اول را در سودآوری در بین برنامه های غیرمتمرکز (dapps) کسب کرد. در هنگام سرمایه گذاری در استیبل کوین USDe، به کاربران 67.2% APR ارائه می دهد.

با این حال، زمانی که استیبل کوین مذکور در بازار عرضه شد، بخشی از جامعه ابراز نگرانی کردند. دلیل آن بازده اولیه USDe در 27.6 درصد در سال بود. کاربران این دارایی را با شاخص مشابهی از استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) مقایسه کردند. این شرکت 20 درصد در سال اعلام کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا