اخبار رمز ارز

صندوق بین‌المللی پول از پاکستان می‌خواهد برای کمک مالی 3 میلیارد دلاری، مالیات کریپتو وضع کند

صندوق بین‌المللی پول از پاکستان می‌خواهد تا اقدامات مالیاتی بر سود ارزهای دیجیتال را افزایش دهد تا کمک مالی 3 میلیارد دلاری برای اقتصاد متزلزل خود تضمین کند.

آخرین گزارش ها نشان می دهد که صنعت کریپتو پاکستان نزدیک به 20 میلیون دلار ارزش دارد. از سال 2023، این کشور با داشتن 15 میلیون نفر از جمعیت آن به طور فعال ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار دارند، در بین پنج سرمایه گذار برتر ارزهای دیجیتال در سراسر جهان قرار گرفت.

در مذاکرات بر سر یک توافقنامه آماده به کار 3 میلیارد دلاری با صندوق بین المللی پول، وام دهنده به هیئت فدرال درآمد پاکستان (FBR) توصیه کرده است که پوشش مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) را با گنجاندن تراکنش های ارزهای دیجیتال گسترش دهد. صندوق بین‌المللی پول همچنین پیشنهاد می‌کند که براکت‌های مالیاتی املاک و مستغلات و اوراق بهادار عمومی را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند تا از مالیات بر تمام سودها، مستقل از مدت زمان مالکیت اطمینان حاصل شود.

بر اساس دستورالعمل های پیشنهادی، توسعه دهندگان املاک و مستغلات در پاکستان باید قبل از نهایی شدن و ثبت رسمی عناوین ملکی، هر انتقال سود املاک را ثبت و اعلام کنند. عدم رعایت این مقررات می تواند منجر به جریمه هایی از جمله مسئولیت ثانویه برای مالیات های معوق شود. هدف از این ابتکار تنظیم رویه رایج مبادله پرونده های قطعه زمین در پروژه های مسکن است.

پس از اینکه پاکستان شرایط را پذیرفت، صندوق بین‌المللی پول قصد دارد تقریباً 1.1 میلیارد دلار، بخش باقی‌مانده از توافقنامه کمک مالی تابستان گذشته را آزاد کند. این توافقنامه مانع از عدم تعهد پاکستان به بدهی دولتی خود شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا