اخبار رمز ارز

زیان صنعت کریپتو به دلیل هک شدن 23 درصد در سه ماهه اول کاهش یافت

در سه ماهه اول سال، صنعت کریپتو 336.3 میلیون دلار به دلیل هک ضرر کرد که 23.1 درصد کمتر از سال گذشته است.

بر اساس گزارش Immunefi، در سه ماه اول سال 2024، پروژه های رمزنگاری بیش از 321 میلیون دلار به دلیل 46 هک و 15 واقعه کلاهبرداری از دست داده اند.

تامین مالی غیرمتمرکز (defi) یک هدف اصلی برای هکرها است که 100٪ از ضررهای صنعت کریپتو را شامل می شود. به گفته میچل آمادور، مدیر عامل Immunefi، defi از به خطر افتادن مکرر کلیدهای خصوصی رنج می برد.

“به ویژه، اکوسیستم شاهد حجم قابل توجهی از تلفات به دلیل به خطر افتادن کلید خصوصی بوده است، که بر نیاز حیاتی برای ایمن سازی زیرساخت کد و پروتکل تاکید دارد.”

میچل آمادور، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Immunefi

تعداد حملات هکرها در سه ماهه اول سال 2024 در مقایسه با مدت مشابه در سال 2023، 17.5 درصد کاهش یافته است. مهاجمان اغلب از شبکه اتریوم (ETH) سوء استفاده می کنند که قربانی 33 حادثه شده است. بلاک چین BNB Chain (BNB) با 14 بار سوء استفاده، دومین حملات را شاهد بود. اتریوم و BNB Chain بیش از 73 درصد از وجوه از دست رفته را تشکیل می دهند.

بزرگترین هک ها حملات به پل Orbit و پلتفرم بازی Munchables web3 بود. مهاجمان بیش از 81 میلیون دلار از Orbit و تقریبا 63 میلیون دلار از Munchables سرقت کردند. پس از این جفت، PlayDapp و FixedFloat به ترتیب 32 و 26 میلیون دلار ضرر کردند.

زیان صنعت کریپتو به دلیل هک شدن 23 درصد در سه ماهه اول تا اول کاهش یافت
منبع: ایمونفی

هک همچنان محبوب‌ترین روش سرقت رمزنگاری در صنعت است که 95.6 درصد از کل ضررها را به خود اختصاص می‌دهد، در حالی که تقلب تنها 4.4 درصد است. به گفته تحلیلگران، موارد کلاهبرداری در 12 ماه گذشته 22.4 درصد کاهش یافته است.

در سال 2023، هکرها 19 میلیون دلار از پروژه های رمزنگاری خارج کردند، در حالی که امسال 14 میلیون دلار بود. با این حال، تنها 22 درصد از وجوه سرقت شده در سال جاری به ارزش 73 میلیون دلار بازگردانده شد.

شایان ذکر است، بخش مالی متمرکز (cefi) در سه ماه اول سال 2024 چیزی از دست نداده است، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، 1.8 میلیون دلار ضرر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا