آموزش صرافی کوکوین
اخبار رمز ارز

رابطه معکوس میم کوین ها با شاخص تسلط بر اجتماع

طبق جدیدترین داده های ارائه شده توسط سایت Santiment  ، میم کوین ها مانند SHIB ، DOGE و ELON با شاخص به اصطلاح “تسلط بر اجتماع” (social dominance)همبستگی معکوس دارند. هنگامی که این شاخص به پایین ترین سطح خود می رسد ، قیمت کوین های مذکور به سرعت افزایش می یابد.

افزایش قیمت میم کوین ها

به طور کلی روند میم کوین ها وکوین های مبتنی بر جامعه در ماه های اخیر شامل افزایش قیمت 490 درصدی شیبا اینو ،28 درصد افزایش قیمت دوج و افزایش قیمت خنده دار 889 درصدی ایلان را فقط در ماه گذشته نشان می دهد. به هر حال ، سوخت اصلی این کوین ها جامعه است و نه موسسات سرمایه گذاری.

در حالی که جفت های معاملاتی برای چنین سکه هایی بسیار بی ثبات هستند ، هیچ راهی مناسب برای تجزیه و تحلیل آنها با استفاده از تجزیه و تحلیل مالی یا تکنیکال وجود ندارد ومعامله گران را با معیارهای درون زنجیره ای و بازار مانند موارد ارائه شده توسط سایت  Santiment رها می کند.

همبستگی معکوس

در نمودار ارائه شده توسط سایت Santiment ، کاربران می توانند قیمت هر کوین ذکر شده و شاخص تسلط بر اجتماع (social dominance) را مشاهده کنند. هنگامی که جامعه کوین ها را “فراموش” کردند و شاخص شروع به حرکت به سمت پایین کرد ، قیمت آنها به سرعت کاهش یافته و تنها زمانی که نهنگ ها آنها را دوباره خریداری می کنند ، دوباره افزایش می یابد.

این شاخص در واقع با قیمت آن دارایی ها همبستگی معکوس دارد. شاخص تنها دوره های تجمع و توزیع رایج را نشان می دهد که در آن سرمایه گذاران دارایی ها را تنها زمانی انتخاب می کنند که معامله گران خرده فروشی کمتر به آن ها علاقه مند باشند.

همچنین بخوانید:   دوبرابر شدن نرخ سوزاندن SHIB

هنگامی که هیجان در جامعه می افتد و خرید را شروع می کنند کوین های بزرگ سود می آورند و فشار فروش را برصاحبان دارایی وارد می کنند ، که منجر به افت قیمت سریع می شود. در حالی که کوین ارزش پولی خود را از دست می دهد، علاقه معامله گر خرده فروشی را نیز از دست می دهد.

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام  عضو شوید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
 VIPکانال