اخبار رمز ارز

خزانه داری بریتانیا و بانک انگلستان هنوز تصمیمی در مورد پوند دیجیتال نگرفته اند


بانک انگلستان و خزانه داری بریتانیا با احتیاط در حال پیشبرد اکتشاف پوند دیجیتال هستند و بر اساس تحقیقات و قانونگذاری بدون تعهد قاطع به راه اندازی تمرکز می کنند.

بانک انگلستان (BoE) و وزارت خزانه داری بریتانیا، در آخرین پاسخ خود به مشاوره در مورد پوند دیجیتال پیشنهادی، بر رویکرد محتاطانه و اکتشافی در جهت توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تاکید کرده اند.

این پاسخ که به یک مقاله مشاوره از فوریه 2023 می پردازد، نشان دهنده علاقه مداوم به پتانسیل یک پوند دیجیتال است، اما از تعهد قطعی خودداری می کند.

مرکزی برای موضع BoE و خزانه داری این است که اذعان می کند که تصمیم گیری قطعی در مورد لزوم CBDC در بریتانیا زود است. اگر تصمیمی برای راه‌اندازی پوند دیجیتال گرفته شود، نهادهای حاکم در نظر دارند به تحقیقات و تلاش‌های طراحی ادامه دهند و تأکید کنند که چنین کاری برای همگام شدن با چشم‌اندازهای پرداخت در حال تحول و به حداقل رساندن زمان تحویل، حیاتی است.

یکی از جنبه های قابل توجه پاسخ کاوش در مدل های خرده فروشی و عمده فروشی برای CBDC است. پیش‌بینی می‌شود اولین راه‌اندازی بالقوه زودتر از سال 2025 نباشد. BoE و وزارت خزانه‌داری همچنین به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و اعتماد پرداخته‌اند و تاکید کرده‌اند که قوانین جدیدی برای محافظت از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران قبل از هر راه‌اندازی ارائه خواهد شد.

«اعتماد به همه اشکال پول یک ضرورت مطلق است. ما می دانیم که تصمیم در مورد معرفی یا عدم معرفی پوند دیجیتال در بریتانیا، تصمیمی مهم برای آینده پول خواهد بود. ضروری است که ما این اعتماد را ایجاد کنیم و از حمایت مردم و مشاغلی برخوردار باشیم که در صورت معرفی از آن استفاده خواهند کرد.”

سارا بریدن، معاون فرماندار برای ثبات مالی در BoE

این پاسخ همچنین اطمینان می دهد که اشکال سنتی پول، مانند اسکناس و سکه، همچنان در دسترس خواهند بود و پوند دیجیتال به جای جایگزینی، گزینه دیگری را ارائه می دهد.

این مشاوره بیش از 50000 پاسخ را به خود جلب کرد که نشان دهنده علاقه عمومی و تجاری به پیامدهای اجتماعی یک CBDC خرده فروشی، مانند آینده پول نقد و حقوق کاربران است.

پاسخ BoE و وزارت خزانه داری به این مشاوره با عنوان “پوند دیجیتال: شکل جدیدی از پول برای خانوارها و مشاغل” طرحی را برای اقدام بر اساس یافته ها ترسیم می کند و بریتانیا را در خط مقدم اکتشاف ارز دیجیتال قرار می دهد و در عین حال مراقب و آگاهانه است. رویکرد.

ما را در Google News دنبال کنید

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا